Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы N 187 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 3 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5771 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Колданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз!
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3603 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 390 қаулысымен (Нормативтік құқықтық  актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  N 3949 тіркелген), Агенттік  Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы  ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 152 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4401 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 13 қазанда N 182 (1162) жарияланған), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 227 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4490 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 30 маусымдағы N 98 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5275 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2008 жылғы 15 қыркүйекте N 9 жарияланған), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 109 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2008 жылғы 29 қазандағы N 165 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5386 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдеріндегі қаржы құралдарын бағалау ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 5 августа 2009 года № 187. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2009 года № 5771. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3603) с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 29 октября 2005 года № 390 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3949), постановлением Правления Агентства от 12 августа 2006 года № 152 "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4401, опубликованным 13 октября 2006 года в газете "Юридическая газета" № 182 (1162)), постановлением Правления Агентства от 27 октября 2006 года № 227 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4490), постановлением Правления Агентства от 30 июня 2008 года № 98 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5275, опубликованным 15 сентября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 9), постановлением Правления Агентства от 29 октября 2008 года № 165 "О внесении дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 109 "Об утверждении Правил оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5386), следующие изменения и дополнения:
в Правилах оценки финансовых инструментов, находящихся в инвестиционных портфелях накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдарының портфелі үш санатқа бөлінеді:
1) саудаға арналған қаржы құралдары;
2) өтелгенге дейін ұсталатын қаржы құралдары;
3) сатуға арналған қолда бар қаржы құралдары.
Мемлекеттік бағалы қағаздарды қоспағанда өтелгенге дейін ұсталатын қаржы құралдары ретінде есепке алынатын қаржы құралдарының ағымдағы құны жинақтаушы зейнетақы қорының портфеліндегі қаржы құралдарының ағымдағы жиынтық құнының 30 (отыз) пайызынан аспайтын мөлшерін құрайды.
Қаржы құралын "өтелгенге дейін ұсталатын қаржы құралдары" санатынан "сатуға арналған қолда бар қаржы құралдары" санатына ауыстырған жағдайда зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруын дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры, не зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым (бұдан әрі бірлесіп – ұйым деп аталады), ауыстыру туралы шешім қабылдаған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік органға осындай шешім қабылдауының себептерін көрсете отырып, ауыстыру туралы хабарлама жібереді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Сатып алынған бағалы қағаздарды жоғарыда көрсетілген санаттардың біріне жатқызу ұйымның инвестициялық комитеті шешімінің негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жүргізіледі.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Жинақтаушы зейнетақы қоры активтерінің құрамында қаржы құралын тану, сондай-ақ қаржы құралын есептен шығару мәмілені кастодианның немесе орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркеу күніне жүзеге асырылады.";
6-тармақта:
"немесе қор" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
төртінші бөлігі "9-бабына сәйкес" деген сөздерден кейін "анықталатын сәйкестендірілген құнын анықтау күніне дейінгі сатып алынатын құны бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші бөлігінде "әділ құны бойынша" деген сөздер "Әдістемеге сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Белсенді нарығы болмаған кезеңінде, бұрын белсенді нарығы болған акциялардың құны осы Ереженің 9-тармағына сәйкес анықталатын сәйкестендірілген құны бойынша әр апта сайын аптаның бірінші жұмыс күнінің соңында анықталады.";
мынадай мазмұндағы сегізінші және тоғызыншы бөлікпен толықтырылсын:
"Ұйым 2010 жылғы 1 шілдеге дейін сатып алған акциялар сәйкестендірілген құны бойынша есепке алынады. Ұйым 2010 жылғы 1 шілдеден бастап сатып алған акциялар баланстық құны бойынша есепке алынады.
Осы қаулының мақсаттары үшін баланстық құны деп эмитенттің қаржылық есептілігі негізінде анықталатын акциялардың құны танылады.";

"1. Портфель финансовых инструментов, приобретенных за счет пенсионных активов, подразделяется на три категории:
1) финансовые инструменты, предназначенные для торговли;
2) финансовые инструменты, удерживаемые до погашения;
3) финансовые инструменты, имеющиеся в наличии для продажи.
Текущая стоимость финансовых инструментов, учитываемых как финансовые инструменты, удерживаемые до погашения, за исключением государственных ценных бумаг, составляет не более 30 (тридцать) процентов от совокупной текущей стоимости финансовых инструментов, находящихся в портфеле накопительного пенсионного фонда.
В случае перевода финансового инструмента из категории "финансовые инструменты, удерживаемые до погашения" в категорию "финансовые инструменты, имеющиеся в наличии для продажи" накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами, либо организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами (далее совместно именуемые – организация), в течение пяти рабочих дней с даты принятия решения о переводе направляют в уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций уведомление о переводе с указанием причин принятия данного решения.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Отнесение приобретенных ценных бумаг в одну из вышеуказанных категорий производится в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности на основании решения инвестиционного комитета организации.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Признание финансового инструмента в составе активов накопительного пенсионного фонда, а также списание финансового инструмента осуществляется на дату регистрации сделки в системе учета кастодиана или центрального депозитария.";
в пункте 6:
слова "или фондом" и "или фонд" исключить;
в пункте 7:
часть четвертую после слова "осуществляется" дополнить словами "по покупной стоимости до даты определения приведенной стоимости, определяемой";
в части пятой слова "по справедливой стоимости" заменить словами "в соответствии с Методикой";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"В период отсутствия активного рынка стоимость акций, по которым ранее имелся активный рынок, определяется по приведенной стоимости, определяемой в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил, еженедельно по состоянию на конец первого рабочего дня недели.";
дополнить частью восьмой и девятой следующего содержания:
"Акции, приобретенные организацией до 1 июля 2010 года, учитываются по приведенной стоимости. Акции, приобретенные организацией начиная с 1 июля 2010 года, учитываются по балансовой стоимости.
Для целей настоящего постановления под балансовой стоимостью понимается стоимость акций, определяемая на основании финансовой отчетности эмитента.";

7-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-2. Тек халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында ғана айналыста болатын саудаға арналған және сатуға арналған қолда бар қаржы құралдары ретінде есепке алынатын қаржы құралдарының бағалауы әр апта сайын аптаның бірінші жұмыс күнінің соңында Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінің деректері бойынша алдыңғы сауда күнінің орташа мөлшерленген бағасы бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенттерінің, шетел мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес шығарылған, Қазақстан Республикасы аумағында айналыста болатын борыштық бағалы қағаздардың бағалауы Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінің деректері бойынша алдыңғы сауда күнінің сұраныс пен ұсыныстың соңғы бағаларының арасындағы орташа мәні бойынша жүзеге асырылады.
Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінде бағаланатын қаржы құралдары бойынша ақпарат болмаған жағдайда бағалауы осы құралын бағалауды жүзеге асыратын кем дегенде үш қарсы әріптес ұсынған баға белгілеулерінің орташа мәні бойынша жүзеге асырылады.
Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінде бағаланатын қаржы құралдары бойынша ақпарат болмаған жағдайда және қарсы әріптестен бағаланатын қаржы құралының баға белгілеуін жүзеге асыруға мүмкіндіктің жоғы туралы хабарлама алған кезде бағалау мақсаттары үшін номиналды құнына дейінгі амортизациясын ескере  отырып, ағымдағы жиынтық құны қолданылады.
Осы қаулының мақсаттары үшін қарсы әріптес деп Қазақстан Республикасының немесе шетел мемлекетінің заңнамасына сәйкес қаржы құралдарымен мәміле жасасуға құқығы бар заңды тұлға танылады.";
7-3-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Саудаға арналған және сатуға арналған қолда бар қаржы құралдары ретінде есепке алынатын, оларға қатысты осы Ереженің 7-тармағында айқындалған критерийлерге сәйкес белсенді нарығы жоқ және (немесе) бағалауы Әдістемеде көзделмеген қаржы құралдарының әділ құны мыналарды есепке алу арқылы анықталады:
1) акцияларды, сәйкестендірілген құнын анықтау күніне дейінгі сатып алу құны бойынша. Бұл ретте сәйкестендірілген құны қор биржасының ресми сайтында тоқсан сайын жарияланатын қаржылық есептіліктің негізінде мынадай сәйкестендіру кезеңдерін ескере отырып, анықталатын баланстық құнына қарай акциялардың ағымдағы құнының біркелкі өзгерту арқылы анықталады:
егер ағымдағы құны баланстық құнынан ауытқуы 1-1,5 есе болса, он екі ай ішінде;

пункт 7-2 изложить в следующей редакции:
"7-2. Оценка финансовых инструментов, учитываемых как финансовые инструменты, предназначенные для торговли и имеющиеся в наличии для продажи, обращающихся исключительно на международных (иностранных) рынках ценных бумаг, осуществляется еженедельно на конец первого рабочего дня недели по средневзвешенной цене предыдущего торгового дня по данным информационно-аналитических систем Bloomberg или Reuters.
Оценка долговых ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан, обращающихся на территории Республики Казахстан, выпущенных в соответствии с законодательством иностранных государств, осуществляется по среднему значению между последними ценами спроса и предложения предыдущего торгового дня по данным информационно-аналитических систем Bloomberg или Reuters.
В случае отсутствия информации об оцениваемых финансовых инструментах в информационно-аналитических системах Bloomberg или Reuters оценка осуществляется по среднему значению котировок, предоставляемых не менее чем тремя контрпартнерами, которые осуществляют оценку данного инструмента.
В случае отсутствия информации об оцениваемых финансовых инструментах в информационно-аналитических системах Bloomberg или Reuters, и при получении от контрпартнеров сообщения о невозможности осуществить котировку оцениваемого финансового инструмента, для целей оценки используется текущая суммарная стоимость с учетом амортизации до номинальной стоимости.
Для целей настоящего постановления под контрпартнером, понимается юридическое лицо, обладающее правом заключать сделки с финансовыми инструментами в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства.";
пункт 7-3 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Справедливая стоимость финансовых инструментов, учитываемых как финансовые инструменты, предназначенные для торговли и имеющиеся в наличии для продажи, в отношении которых отсутствует активный рынок согласно критериям, определенным пунктом 7 настоящих Правил, и (или) оценка которых не предусмотрена Методикой, определяется посредством учета:
1) акций по покупной стоимости до даты определения приведенной стоимости. При этом приведенная стоимость определяется посредством равномерного изменения текущей стоимости акции к балансовой стоимости, определяемой на основании финансовой отчетности, публикуемой ежеквартально на официальном сайте фондовой биржи, с учетом следующих периодов приведения:
в течение двенадцати месяцев в случае, если текущая стоимость отклоняется от балансовой стоимости на 1-1,5 раза;

егер ауытқуы 1,5 - 2 есе болса, жиырма төрт ай ішінде;
егер ауытқуы 2 еседен көп болса, отыз алты ай ішінде;
2) мемлекеттік емес облигацияларды және мемлекеттік бағалы қағаздарды, әр апта сайын бірінші жұмыс күнінің соңында, оның әділ бағасын анықтау күніне дейін дисконтталған құны бойынша;
3) пайларды, инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырған соңғы есептелген құны бойынша.
Ұйымның аптаның бірінші жұмыс күні сатып алынған қаржы құралдары келесі күнінің соңында қайта бағаланады.
Ұйымның аптаның екінші және соңғы жұмыс күнін қоса алғандағы аралықта сатып алынған қаржы құралдары осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес есепке алған күнінен кейін келетін жұмыс күнінің соңында қайта бағаланады.
Principal Protected Notes бағалауы әділ құны бойынша жүзеге асырылады. Principal Protected Notes әділ құны Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінің деректері бойынша алдыңғы сауда күніндегі сұраныстың және ұсыныстардың соңғы бағалары арасындағы орташа мәні бойынша немесе деректер болмаған жағдайда осы құралдың бағалауын жүзеге асыратын қарсы әріптес ұсынатын баға белгілеудің орташа мәні ретінде анықталады. Bloomberg немесе Reuters ақпараттық-талдау жүйелерінің ақпаратын алуға мүмкіндік болмаған жағдайда немесе қарсы әріптестерден бағаланатын қаржы құралының баға белгілеуін жүзеге асыруға мүмкіндіктің жоғы туралы хабарлама алған жағдайда бағалау мақсаттары үшін алдыңғы қайта бағалау деректері не ол болмаған жағдайда сатып алу бағасы қолданылады.".
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енетін осы қаулының 1-тармағының үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, осы қаулы 2010 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне және жинақтаушы зейнетақы қорларына мәлімет үшін жіберсін.

в течение двадцати четырех месяцев, если отклонение составляет 1,5-2 раза;
в течение тридцати шести месяцев, если отклонение составляет более чем в 2 раза;
2) негосударственных облигаций и государственных ценных бумаг по дисконтированной стоимости еженедельно на конец первого рабочего дня до даты определения ее справедливой стоимости;
3) паев по последней расчетной стоимости, размещенной управляющей компанией паевого инвестиционного фонда, в средствах массовой информации.
Финансовые инструменты, приобретенные организацией в первый рабочий день недели, переоцениваются в конце следующего дня.
Финансовые инструменты, приобретенные организацией в промежутке между вторым и последним рабочим днем недели включительно, переоцениваются в соответствии с частью первой настоящего пункта в конце рабочего дня, следующего за днем постановки на учет.
Оценка Principal Protected Notes осуществляется по справедливой стоимости. Справедливая стоимость Principal Protected Notes определяется по среднему значению между последними ценами спроса и предложения предыдущего торгового дня по данным информационно-аналитических систем Bloomberg или Reuters или в случае отсутствия таковых, как среднее значение котировок, предоставляемых контрпартнерами, которые осуществляют оценку данного инструмента. При невозможности получения информации из информационно-аналитических систем Bloomberg, Reuters или при получении от контрпартнеров сообщения о невозможности осуществить котировку оцениваемого финансового инструмента для целей оценки используются данные предыдущей переоценки либо в случае ее отсутствия цена покупки.".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2010 года, за исключением абзацев третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого и девятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и накопительных пенсионных фондов.

4. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымның орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                        Е.Бахмутова

4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова