Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы N 186 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 7 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5774 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі – Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4520 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 қарашадағы N 258 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5093 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 26 ақпандағы N 18 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5177 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 28 сәуірдегі N 59 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5228 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 2 қазандағы N 149 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5370 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру туралы ережесінде:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 5 августа 2009 года № 186. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2009 года № 5774. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях совершенствования нормативных правовых актов регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4520), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 30 ноября 2007 года № 258 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5093), постановлением Правления Агентства от 26 февраля 2008 года № 18 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5177), постановлением Правления Агентства от 28 апреля 2008 года № 59 «О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5228), постановлением Правления Агентства от 2 октября 2008 года № 149 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5370), следующие дополнения и изменения:
в Правилах представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:

2-1-тармақта:
"19," деген цифрлардан кейін "20, 21, 22," деген цифрлармен толықтырылсын;
"27" деген цифрлардан кейін ", 28" деген цифрлармен толықтырылсын;
18-қосымшада:
"
Провизиялар
"
деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Барлығы
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Анықтамалық:
"РЕПО" операциялары"
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 7-жолмен толықтырылсын:
"
7
Жиынтығы
";
18-1-қосымшада:
"
Провизиялар
"
деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Барлығы
";
Негізгі борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар заемдар кестесін толтыру бойынша түсіндірмеде:
"
Жылжымайтын мүлікпен операциялар, жалға алу және тұтынушыларға қызмет көрсету

в пункте 2-1:
после цифр «19,» дополнить цифрами «20, 21, 22,»;
после цифр «27» дополнить цифрами «, 28»;
в приложении 18:
после графы
"
Провизии
"
дополнить графой следующего содержания:
"
Всего
";
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6
Справочно:
"операции "РЕПО"
";
дополнить строкой, порядковый номер 7, следующего содержания:
"
7
Итого
";
в приложении 18-1:
после графы
"
Провизии
"
дополнить графой следующего содержания:
"
Всего
";
в Пояснении по заполнению Таблицы Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или по начисленному вознаграждению:
перед строкой
"
Операции с недвижимым
имуществом, аренда и
предоставление услуг
потребителям

70-74
Өндірістік емес сала
"
деген жолдың алдынан мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Қаржылық делдалдық
65
65
Қаржылық делдалдық
Сақтандыру
66
66
Сақтандыру
";
"
74
Тұтынушыларға өзге қызмет түрлерін көрсету
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Мемлекеттік басқару
75
75
Мемлекеттік басқару
";
"
97
Үй шаруашылықтарының өздері тұтынуға арналған қызметтерді өндіру жөніндегі қызметі
Жеке қызмет
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың қызметі
98
98
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың қызметі
";
20-қосымшада:
"
Міндеттемелер мен капиталдың
жиынтығы
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Анықтамалық: шетел валютасына индекстелген, теңгеде номинирленген активтер
Анықтамалық: шетел валютасына индекстелген, теңгеде номинирленген міндеттемелер
";
23-қосымшада:
"
ипотекалық тұрғын үй
заемдары
"
деген жол алынып тасталсын;
24-қосымшада:
"
ипотекалық тұрғын үй
заемдары
"
деген жол алынып тасталсын;
25-қосымшада:
"
ипотекалық тұрғын үй
заемдары
"
деген жол алынып тасталсын;
26-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2009 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімде "Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 5 тамыздағы N 186
қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы
екінші деңгейдегі
банктерінің есеп беру
туралы ережесіне
26-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің мерзімі жөніндегі негізгі борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша жеке және заңды  тұлғаларға берген заемдары бойынша мерзімі өткен берешегі
______________________
(банк атауы)
20___жылғы "_____" "_______________" жағдай бойынша
N
Атауы
Барлығы
1
Заңды тұлғалардың негізгі борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі, оның ішінде
1.1
1 күннен 7 күнге дейін
1.2
8 күннен 30 күнге дейін
1.3
31 күннен 60 күнге дейін
1.4
61 күннен 90 күнге дейін
1.5
90 күннен астам
2
Жеке тұлғалардың негізгі борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі, оның ішінде
2.1
1 күннен 7 күнге дейін
2.2
8 күннен 30 күнге дейін
2.3
31 күннен 60 күнге дейін
2.4
61 күннен 90 күнге дейін
2.5
90 күннен астам
3
Барлығы
Банктің бас ұйым алдындағы алынған заемдар бойынша міндеттемелері
______________________________ (мың теңгемен) құрайды.
Басшы: __________________________________________     _____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)            (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________     _____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)       (қолы)
Орындаушы: __________________________________ _______ ______________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса -  (қолы) (телефон нөмірі)
әкесінің аты)
Есепке қол қою күні 200__ жылғы "___" __________.
Мөр орны".

70-74
Непроизводствен-
ная сфера
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Финансовое посредничество
65
65
Финансовое посредничество
Страхование
66
66
Страхование
";
после строки
"
74
Предоставление прочих видов
услуг потребителям
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Государственное управление
75
75
Государственное управление
";
после строки
"
97
Деятельность домашних хозяйств
по производству услуг для
собственного потребления
Индивидуальная
деятельность
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Деятельность
экстерриториальных организаций
98
98
Деятельность
экстерриториальных организаций
";
в приложении 20 после строки
"
Итого обязательства и капитал
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Справочно: активы,
номинированные в тенге,
индексированные к
иностранной валюте
Справочно: обязательства,
номинированные в тенге,
индексированные к
иностранной валюте
";
в приложении 23 строку
"
ипотечные
жилищные
займы
"
исключить;
в приложении 24 строку
"
ипотечные
жилищные
займы
"
исключить;
в приложении 25 строку
"
ипотечные
жилищные
займы
"
исключить;
приложение 26 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции  Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 31 декабря 2009 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы «Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня».
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 5 августа 2009 года № 186
«Приложение 26
к Правилам представления
отчетности банками второго уровня
Республики Казахстан
Просроченная задолженность банков второго уровня по
займам, выданным физическим и юридическим лицам по
основному долгу и (или) по начисленному вознаграждению
по срокам
____________________________
(наименование банка)
по состоянию на "_____" "_______________" 20__года
Наименование
Всего
1
Просроченная задолженность
по основному долгу и/или
начисленному вознаграждению
юридических лиц, в том числе:
1.2
От 1 до 7 дней
1.2
От 8 до 30 дней
1.3
От 31 до 60 дней
1.4
От 61 до 90 дней
1.5
Более 90 дней
2
Просроченная задолженность
по основному долгу и/или
начисленному вознаграждению
физических лиц, в том числе:
2.1
От 1 до 7 дней
2.2
От 8 до 30 дней
2.3
От 31 до 60 дней
2.4
От 61 до 90 дней
2.5
Более 90 дней
3
Всего
Обязательства банка перед родительской организацией по полученным
займам составляют ______________________________ (в тысячах тенге).
Руководитель: ___________________________      _____________
(фамилия, имя, при наличии         (подпись)
- отчество)
Главный       ____________________________     ______________
бухгалтер:     (фамилия, имя, при наличии        (подпись)
- отчество)
Исполнитель:  ____________________________  _________ ____________
(должность, фамилия, имя,    (подпись)   (номер
при наличии - отчество)                телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 200_ года.
Место для печати».