"Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 23 қыркүйектегі N 203 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 9 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5817 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 141 бұйрығы.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.04.01 N 141 бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 26-бабының 34-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5429 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 26 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5587 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 22 сәуірдегі N 90 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5657 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықтың 1-қосымшасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер" ішкі сыныбында:
10 "Табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша алынған қаражат, аңшылықтың және балық аулаудың тәркіленген құралдарын, заңсыз олжаланған өнімдерді сатудан түскен қаражат" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша алынған қаражат, сондай-ақ аңшылықтың және балық аулаудың тәркіленген құралдарын, заңсыз олжаланған өнімдерді сатудан түскен қаражат";

О внесении дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2009 года № 203. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2009 года № 5817. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 01.04.2010 № 141 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с пунктами 3, 4 статьи 26 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5429), с внесенными изменениями и дополнениями приказами Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 26 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5587), от 22 апреля 2009 года № 90 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5657) следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора":
наименование специфики 10 "Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда, средства от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции" изложить в следующей редакции:
"10 Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, а также средства от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции";

2 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мұнай секторы ұйымдарына салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ішкі сыныбы мынадай мазмұндағы 03 ерекшелігімен толықтырылсын:
"03 Мұнай секторы ұйымдары келтірілген зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынған қаражат";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
барлық мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй коммуналдық шаруашылық істері агенттігі" деген сөздер өзгеріссіз қалдырылсын;
4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
01 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003 Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету";
02 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы және 101, 102 мен 105 кіші бағдарламалары бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
004 Жалпы білім беру
101 Мектеп-интернаттар
102 Жалпы білім беретін кешкі (ауысымдық) мектептер
105 Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мектептер, гимназиялар, лицейлер, бейіндік мектептер, мектеп-балабақшалар";
мынадай мазмұндағы 005 және 006 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"005 Балалар үшін қосымша білім беру
006 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу";
04 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
007 Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру";
09 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 008, 009, 010 және 011 бағдарламалары бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
008 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
009 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
010 Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
011 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету";

подкласс 2 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, на организации нефтяного сектора" дополнить спецификой 03 следующего содержания:
"03 Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора";
в функциональной классификации расходов бюджета:
по всему тексту слова "Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан" заменить словами "Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства" текст на государственном языке не изменяется;
в функциональной группе 4 "Образование":
в функциональной подгруппе 01 "Дошкольное воспитание и обучение":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 003 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003 Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения";
в функциональной подгруппе 02 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 004 и бюджетными подпрограммами 101, 102 и 105 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004 Общеобразовательное обучение
101 Школы-интернаты
102 Вечерние (сменные) общеобразовательные школы
105 Школы, гимназии, лицеи, профильные школы начального, основного среднего и общего среднего образования, школы - детские сады";
дополнить бюджетными программами 005 и 006 следующего содержания:
"005 Дополнительное образование для детей
006 Внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 04 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 007 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
007 Организация профессионального обучения";
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетными программами 008, 009, 010 и 011 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
008 Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
009 Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
010 Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
011 Присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города районного значения) за высокие показатели работы";

мынадай мазмұндағы 027, 028 және 029 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"016 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
027 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
029 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 037 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037 Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
6 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
02 "Әлеуметтiк көмек" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы және 100 кіші бағдарламасы бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
012 Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
100 Жергілікті өкілетті органның шешімі бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру";
7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
01 "Тұрғын үй шаруашылығы" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы және 011, 013 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003 Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарлама және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"004 Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарлама және 013, 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"019 Тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу";
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Коммуналдық шаруашылық" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005 Коммуналдық шаруашылығын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 016 с бюджетными подпрограммами 027, 028 и 029 следующего содержания:
"016 Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027 За счет трансфертов из республиканского бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета
029 За счет средств бюджета района (города областного значения)";
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 037 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
037 Строительство и реконструкция объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
функциональной группе 6 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 02 "Социальная помощь":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 012 и бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
012 Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
100 Льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 01 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 011, 013 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003 Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"004 Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"019 Строительство и (или) приобретение жилья
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 02 "Коммунальное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 005 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005 Развитие коммунального хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарлама және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"006 Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарлама және 027, 028 мен 029 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"014 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
027 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
029 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет қаражаты есебінен";
03 "Елді-мекендерді көркейту" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
007 Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
8 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
01 "Мәдениет саласындағы қызмет" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011 Мәдениет объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Спорт" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 013, 014 және 015 бюджеттік бағдарламалары бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
013 Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
014 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
015 Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы";
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008 Спорт объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
09 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" кiшi функциясында:

дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"006 Развитие системы водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 014 с бюджетными подпрограммами 027, 028 и 029 следующего содержания:
"014 Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027 За счет трансфертов из республиканского бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета
029 За счет средств бюджета района (города областного значения)";
в функциональной подгруппе 03 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 007 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
007 Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 8 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 01 "Деятельность в области культуры":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 011 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011 Развитие объектов культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 02 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетными программами 013, 014 и 015 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
013 Развитие массового спорта и национальных видов спорта
014 Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
015 Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях";
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008 Развитие объектов спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":

мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламасы және 027, 028 мен 029 кіші бағдарламалары бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
017 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде спорт объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
027 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
029 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет қаражаты есебінен";
9 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
09 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
01 "Ауыл шаруашылығы" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010 Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту";
02 "Су шаруашылығы" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
012 Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
02 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 003, 007, 008 мен 009 кіші бағдарламалары бар 472 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
001 Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";

дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 017 и бюджетными подпрограммами 027, 028 и 029 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
017 Капитальный, текущий ремонт объектов спорта в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027 За счет трансфертов из республиканского бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета
029 За счет средств бюджета района (города областного значения)";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 09 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009 Развитие теплоэнергетической системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 01 "Сельское хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 010 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010 Развитие объектов сельского хозяйства";
в функциональной подгруппе 02 "Водное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
012 Развитие системы водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 02 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 472 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
"472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела строительства, архитектуры и градостроительства
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов";

мынадай мазмұндағы 002, 013, 100, 106, 107, 108, 109 және 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
013 Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 003, 007, 008 және 009 кіші бағдарламалары бар 471 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"471 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001 Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы 002, 100, 106, 107, 108, 109 және 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау".
2. Мемлекеттік жоспарлау әдіснамасы департаменті (Б. Бабажанова) Заң департаментімен (Д. Ешімова) бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

дополнить бюджетными программами 002, 013, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
013 Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 09 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 471 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
"471 Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов";
дополнить бюджетными программами 002, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа".
2. Департаменту методологии государственного планирования (Б. Бабажанова) совместно с Юридическим Департаментом (Д. Ешимова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                             Б. Сұлтанов

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Султанов