Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымына, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымға орналастыруға медициналық қарсы айғақтар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 5 қазандағы N 493 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 4 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5845 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-110/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 23.09.2020 № ҚР ДСМ-110/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылы 18 қыркүйектегі Кодексінің 89-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымына, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымға орналастыруға медициналық қарсы айғақтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Стратегия және денсаулық сақтау саласын дамыту департаменті (А.Т. Айдарханов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. "Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымдарына, жетім балалар мен ата-ананың қамқорынсыз қалған балаларға арналған ұйымдарға орналастыруға медициналық қарсы айғақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 376 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4398 тіркелген, "Заң газеті" газетінің 2006 жылғы 1 қарашадағы N 191 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
6. Осы бұйрық оны ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Ж. Досқалиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2009 жылғы 5 қарашадағы
N 493 бұйрығымен бекітілген
Балаларды балалар үйіне және білім беру ұйымына, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымға орналастыруға медициналық қарсы айғақтар тізбесі

Об утверждении Перечня медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и организации образования, организации для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 октября 2009 года № 493. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2009 года № 5845. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-110/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 23.09.2020 № ҚР ДСМ-110/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии со статьей 89 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и организации образования, организации для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.
2. Департаменту стратегии и развития здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Айдарханов А.Т.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан в установленном порядке.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 сентября 2006 года № 376 "Об утверждении Перечня медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и организации образования, организации для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4398, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 1 ноября 2006 года № 191).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Ж. Доскалиев
Утвержден
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 октября 2009 года № 493
Перечень
медицинских противопоказаний к помещению детей в дом ребенка и
организации образования, организации для детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей

1. Жіті жұқпалы аурулар
2. Туберкулез (белсенді туберкулездің кез-келген нысаны)
3. Алапес
4. Стационарлық емдеуді талап ететін мерез (белсенді нысаны)
5. Жұқпалы тері аурулары
6. Стационарлық емдеуді талап ететін орталық жүйке жүйесінің жіті аурулары
7. Стационарлық емдеуді талап ететін нәрленудің ауыр бұзылулары

1. Острые инфекционные заболевания
2. Туберкулез (любая форма активного туберкулеза)
3. Лепра
4. Сифилис (активная форма), требующая стационарного лечения
5. Заразные кожные заболевания
6. Острые заболевания центральной нервной системы, требующие стационарного лечения
7. Тяжелые нарушения трофики, требующие стационарного лечения