Эпидемиялық маңызды объектілер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 9 қарашадағы N 669 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылы 23 қарашада N 5868 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 26 қазандағы № 838 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010.10.26 № 838 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған эпидемиялық маңызды объектілер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (Қ.С.Оспанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауға жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                             Б. Садықов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
міндетін атқарушының
2009 жылғы 9 қарашадағы
N 669 бұйрығымен бекітілген
қосымша
Эпидемиялық маңызды объектілері тізбесі
1 топ - эпидемиялық жоғары маңызды объектілері:
1) қоғамдық тамақтану объектілері;
2) балалар сауықтыру объектілері (маусымдық);
3) кондитерлік крем бұйымдарын өндіру бойынша;
4) балалар сүт асханалары;
5) перинатальды орталықтар және босану бөлімшелері, гинекологиялық бөлімшелер, хирургиялық стационарлар, бөлімшелер, операциялық блоктар, кабинеттер;
6) жұмсақ балмұздақ өндіру бойынша объектілері;
7) сәбилер үйі, балалар үйі, мектепке дейінгі және интернаттық объектілері.
2 топ - эпидемиялық орта маңызды объектілері:
1) азық-түлік саудасы объектілері;
2) сүт өңдеу объектілері;
3) базарлар;
4) ет өңдеу объектілері;
5) балық өңдеу объектілері;
6) құс өңдеу объектілері;
7) жеміс-жидек өңдеу объектілері;
8) объекттердің ас блоктары;
9) кәмпит өндіру бойынша объектілері;

Об утверждении Перечня эпидемически значимых объектов
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 ноября 2009 года № 669. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2009 года № 5868. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 838
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 26.10.2010 № 838 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень эпидемически значимых объектов.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Оспанов К.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства
здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить в
установленном законом порядке официальное опубликование настоящего
приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции
Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Министерства здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Б. Садыков
Утверждены приказом
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 ноября 2009 года № 669
Перечень эпидемически значимых объектов
1 группа - объекты высокой эпидемической значимости:
1) объекты общественного питания;
2) детские оздоровительные объекты (сезонные);
3) по производству кондитерско-кремовых изделий;
4) детские молочные кухни;
5) перинатальные центры и родильные отделения, гинекологические отделения, хирургические стационары, отделения, операционные блоки, кабинеты;
6) объекты по производству мягкого мороженого;
7) дома ребенка, детские дома, дошкольные и интернатные объекты.
2 группа - объекты средней эпидемической значимости:
1) объекты продовольственной торговли;
2) молокоперерабатывающие объекты;
3) рынки;
4) мясоперерабатывающие объекты;
5) рыбоперерабатывающие объекты;
6) птицеперерабатывающие объекты;
7) плодоперерабатывающие объекты;
8) пищеблоки объектов;
9) объекты по производству конфет;

10) тез мұздатылған жартылай дайындалған өнімдерді өндіру бойынша объектілері;
11) шөлмектегі суды (табиғи минералды және асханалық ауыз суды қоса алғанда ыдысқа құйылған ауызсуды) өндіру бойынша объектілері;
12) жалпы білім беру объектілері;
13) балалар сауықтыру объектілері (жыл бойы);
14) стоматологиялық объектілері;
15) дәрілік түрлерді және медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау, өлшеп орау, сақтау объектілері;
16) сумен жабдықтау көздері, бас құрылыстар, таралу су құбыры желісі, орталықтанбаған сумен жабдықтау;
17) инфекциялық ауруханалар, туберкулездік ауруханалар, жалпы көп салалы ауруханалар, соматикалық саладағы стационарлары бар диспансерлер, санитариялық-курорттық мақсаттағы ұйымдар;
18) егу кабинеттері;
19) қан қызметі саласындағы жұмыстарды жүзеге асыратын объектілері (қан құю станциялары, қан құю орталықтары);
20) ЖҚТБ орталықтарының зертханалары, сараптама орталықтарының зертханалары, зертханалар.
3 топ - эпидемиялық аз маңызды объектілері:
1) су қоймалары;
2) алкогольді өнім, сыра, алкогольсіз сусындар өндіру объектілері;
3) өнеркәсіптік тауарларды сату бойынша сауда объектілері;
4) жоғары оқу орындары және орта арнайы оқу орындары, кәсіптік мектептер;
5) медициналық орталықтар, емханалар;
6) дайын дәрілік түрлерді сататын дәріханалық ұйымдар;
7) кір жуатын орындар, химиялық тазартулар;
8) спорт ұйымдары (оның ішінде балалардың спорттың жасөспірімдер мектептері, спорт мектептері, спорт секциялары);
9) өнеркәсіптік объектілері;
10) қонақ үйлер, жатақханалар;
11) жүзу бассейндері, моншалар, сауналар;
12) көтерме азық-түлік қоймалары;
13) басқа да мектептен тыс мекемелер (компьютерлік ойын залдары, аула клубтары, шығармашылық үйлер, көркемдік мектептер, музыкалық мектептер);
14) наубайханалар, макарон шығаратын, диірмен тарту объектілері;
15) майлы өнімдерін өндіру объектілері;
16) сот-медициналық сараптама және патологиялық анатомия объектілері;
17) медициналық қалдықтарды шығару мен айналысатын объектілері;
18) дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау заттарын және препараттарын, сондай-ақ оларды пайдаланумен байланысты жұмыстардың және қызметтердің түрлерін қайта өңдеумен және сатумен айналысатын объектілері;
19) мәдени-ойын сауық объектілері, театрлар, кітапханалар, боулинг залдары;
20) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтарға қызмет көрсететін объектілері;
21) қатты тұрмыстық қалдықтарға арналған полигондар;
22) кәріздің тазалау құрылыстары, кәріз желісі, су бұру цехтары;
23) қант, тұз өндіру бойынша объектілері;
24) соғым пунктері;
25) радиациялық-қауіпті объектілері;

10) объекты по производству быстрозамороженных полуфабрикатов;
11) объекты по производству бутилированной воды (питьевой воды, расфасованной в емкости, включая воды природные минеральные и питьевые столовые);
12) общеобразовательные объекты;
13) детские оздоровительные объекты (круглогодичные);
14) стоматологические объекты;
15) объекты по изготовлению, фасовке, хранению лекарственных форм и изделий мед назначения;
16) источники водоснабжения, головные сооружения, распределительная водопроводная сеть, объекты децентрализованного водоснабжения;
17) инфекционные больницы, туберкулезные больницы, общие многопрофильные больницы, диспансеры со стационарами соматического профиля, организации санаторно-курортного назначения;
18) прививочные кабинеты;
19) объекты, осуществляющие деятельность в сфере службы крови(станции переливания крови, центры крови);
20) лаборатории СПИД-центров, лаборатории центров экспертиз
лаборатории.
3 группа - объекты малой эпидемической значимости:
1) водоемы;
2) объекты по производству алкогольной продукции, пива,
безалкогольных напитков;
3) объекты торговли по реализации промышленных товаров;
4) высшие учебные заведения и средние специальные учебные
заведения, профессиональные школы;
5) медицинские центры, поликлиники;
6) аптечные организации по реализации готовых лекарственных форм;
7) прачечные, химчистки;
8) спортивные организации (в том числе детские спортивные юношеские школы, спортивные школы, спортивные секции);
9) промышленные объекты;
10) гостиницы, общежития;
11) купально-плавательные бассейны, бани, сауны;
12) оптовые продовольственные склады;
13) прочие внешкольные учреждения (компьютерные игротеки, дворовые клубы, дома творчества, художественные школы, музыкальные школы);
14) хлебопекарные, макаронные, мукомольные объекты;
15) объекты по производству жировых продуктов;
16) объекты судебно-медицинской экспертизы и патологической
анатомии;
17) объекты, занимающиеся вывозом медицинских отходов;
18) объекты, занимающиеся переработкой и реализацией средств и
препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а также видов работ и услуг, связанных с их использованием;
19) культурно-зрелищные объекты, театры, библиотеки, боулинг залы;
20) объекты, обслуживающие жилищно-коммунальные хозяйства;
21) полигоны для твердых бытовых отходов;
22) очистные сооружения канализации, канализационная сеть, цеха
водоотведения;
23) объекты по производству сахара, соли;
24) убойные пункты;
25) радиационно-опасные объекты;

26) мүгедектер, қарттар және ардагерлер үйлері, оңалту орталықтары;
27) туберкулезге қарсы шипа жайлар (ересектер және балалар);
28) сүт қабылдау пункттері;
29) салынып жатқан объектілері;
30) мал шаруашылығы және шаруа қожалығы;
31) ойыншықтар шығару және/немесе сату бойынша сауда объектілері;
32) косметологиялық орталықтар, шаштараздар, сән салондары.

26) дома для инвалидов, престарелых и ветеранов, реабилитационные центры;
27) противотуберкулезные санатории (взрослые и детские);
28) молокоприемные пункты;
29) строящиеся объекты;
30) животноводческие и крестьянские хозяйства;
31) объекты торговли по производству и/или реализации игрушек;
32) косметологические центры, парикмахерские, салоны красоты.