«Карантиндік объектілермен залалданған, залалсыздандыруға немесе қайта өңдеуге келмейтін карантинге жатқызылған өнімді (жүктерді) алу және жою жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2006 жылғы 18 шілдедегі № 465 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 13 қарашадағы № 652 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 6 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5989 болып енгізілді
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 17 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Карантиндік объектілермен залалданған, залалсыздандыруға немесе қайта өңдеуге келмейтін карантинге жатқызылған өнімді (жүктерді) алу және жою жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2006 жылғы 18 шілдедегі № 465 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4370 тіркелген, 2006 жылғы 15 қыркүйектегі № 166 (1146) «Заң газетінде» жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында және 1-тармақта «(жүктерді)» деген сөз алынып тасталсын;
кіріспеде «Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілердің енуінен немесе таралуынан қорғау жөніндегі мемлекеттік шараларды» деген сөздер «Қазақстан Республикасының аумағында өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Карантиндік объектілермен залалданған, залалсыздандыруға немесе қайта өңдеуге келмейтін карантинге жатқызылған өнімді (жүктерді) алу және жою жөніндегі ережеде:
атауында және одан әрі бүкіл мәтін бойынша «(жүктерді)», «(жүктер)», «(жүктің)», «(жүкті)», «(жүктерде)», «(жүк)», «жүк» деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта «кіргізу пункттерінде немесе тағайындалған кедендік органдарда» деген сөздер «фитосанитариялық бақылау бекеттерінде – шекара және кеден пункттері аумағында (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізетін пункттер) орналасқан, өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының бөлімшелерінде (бұдан әрі – фитосанитариялық бақылау бекеті)» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өткізетін шекаралық пункттерде» деген сөздер «Фитосанитариялық бақылау бекеттерінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда баяндалсын:
«Бұл ретте өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор өсімдіктер карантині жөніндегі қажетті іс-шараларды жүргізу туралы нұсқау береді және карантинге жатқызылған өнімнің иелері карантиндік объектілер анықталған күннен бастап он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде тиісті өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар жүргізеді»;
8-тармақта «Өнімнің» деген сөздің алдында «Карантинге жатқызылған» деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақта:
«10» деген цифр «он күнтізбелік» деген сөздермен ауыстырылсын;
«түрде» деген сөзден кейін «карантинге жатқызылған» деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақта «және» деген сөзден кейін «оның» деген сөзбен толықтырылсын;
атаулы Ережеге қосымшаның мәтінінде толықтай мәтін бойынша:
«(жүктерді)», «(жүктің)», «(жүк)» деген сөздер алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 465 "Об утверждении Правил по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции (грузов), зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 ноября 2009 года № 652. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2010 года № 5989. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 17 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам фитосанитарной безопасности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 465 "Об утверждении Правил по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции (грузов), зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4370, опубликованный в "Юридической газете" от 15 сентября 2006 года, № 166 (1146)) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 слово "(грузов)" исключить;
в преамбуле слова "государственных мер по охране территории Республики Казахстан от проникновения и распространения карантинных объектов" заменить словами "мероприятий по карантину растений на территории Республики Казахстан";
в Правилах по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции (грузов), зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке, утвержденных указанным приказом:
в заголовке и далее по всему тексту слова "(грузов)", "(груза)", "(грузах)", "(грузы)", "груза" исключить;
в пункте 2 слова "в пунктах пропуска или в таможенном органе назначения" заменить словами "на фитосанитарных контрольных постах – подразделениях ведомства уполномоченного органа по карантину растений, расположенных на территории пограничных и таможенных пунктов (пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан) (далее – фитосанитарный контрольный пост)";
в пункте 3 слова "в пограничных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан" заменить словами "на фитосанитарных контрольных постах";
абзац второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
"При этом государственным инспектором по карантину растений выдается предписание о проведении необходимых мероприятий по карантину растений и владельцами подкарантинной продукции проводятся соответствующие мероприятия по карантину растений в срок не более десяти календарных дней со дня выявления карантинных объектов.";
в пункте 8 после слова "владелец" дополнить словом "подкарантинной";
в пункте 9:
цифру "10" заменить словом "десяти календарных";
после слова "проверившего" дополнить словом "подкарантинную";
в пункте 14 после слов "Комиссии и" дополнить словом "ее";
в приложении к указанным Правилам:
по всему тексту слова: "(жүктін)", "(жүк)", "(грузов)", "(груза)", "(груз)" исключить.