Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 шілдедегі № 65 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 30 қарашадағы № 107 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6007 болып енгізілді
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сенімгерлік басқару тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 шілдедегі № 65 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4361 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесінде:
11-тармақта:
екінші абзацта «45 (қырық бес)» деген цифр және сөздер «40 (қырық)» деген цифрмен және сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацта «30 (отыз)» деген цифр және сөз «35 (отыз бес)» деген цифрмен және сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
екінші абзацта «45» (қырық бес)» деген цифр және сөздер «40 (қырық)» деген цифрмен және сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацта «30 (отыз)» деген цифр және сөз «35 (отыз бес)» деген цифрмен және сөздермен ауыстырылсын;
35-1-тармақта «Валютамен операциялар» деген сөздерден кейін «, осы Ереженің 35-3-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тарау мынадай мазмұндағы 35-3-тармақпен толықтырылсын:
«35-3. «Жаппай активтік акциялар» және «Активтерді жаппай тактикалық бөлу» мандатының үлгілері үшін акциялар портфелінің эталондық портфеліне кірмейтін акцияларға және валюталарға портфель активтерінің 10 (он) пайызын инвестициялауға рұқсат етіледі.»;
46-тармақта:
1) тармақшада «75 (жетпіс бес)» деген цифр және сөз «80 (сексен)» деген цифрмен және сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшада «25 (жиырма бес)» деген цифр және сөз «20 (жиырма)» деген цифрмен және сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 50-1-тармақпен толықтырылсын:
«50-1. Кірісі белгіленген бағалы қағаздар портфелінің кемінде 20 (жиырма) пайызын инвестициялау Қордың активтерін сыртқы басқарушылардың көмегімен жүзеге асырылады.»;
53-тармақта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 65 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 ноября 2009 года № 107. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2010 года № 6007
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и в целях повышения эффективности доверительного управления активами Национального фонда Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 65 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4361) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 11:
в абзаце втором цифру и слова "45 (сорок пять)" заменить цифрой и словом "40 (сорок)";
в абзаце третьем цифру и слово "30 (тридцать)" заменить цифрой и словами "35 (тридцать пять)";
в пункте 12:
в абзаце втором цифру и слова "45 (сорок пять)" заменить цифрой и словом "40 (сорок)";
в абзаце третьем цифру и слово "30 (тридцать)" заменить цифрой и словами "35 (тридцать пять)";
пункт 35-1 после слова "портфелей" дополнить словами ", за исключением случая, предусмотренного пунктом 35-3 настоящих Правил";
Главу 3 дополнить пунктом 35-3 следующего содержания:
"35-3. Для типов мандата "Глобальные активные акции" и "Глобальное тактическое распределение активов" допускается инвестирование 10 (десяти) процентов активов портфеля в акции и в валюты, не входящие в эталонный портфель портфеля акций.";
в пункте 46:
в подпункте 1) цифру и слова "75 (семьдесят пять)" заменить цифрой и словом "80 (восемьдесят)";
в подпункте 2) цифру и слова "25 (двадцать пять)" заменить цифрой и словом "20 (двадцать)";
дополнить пунктом 50-1 следующего содержания:
"50-1. Инвестирование не менее 20 (двадцати) процентов портфеля ценных бумаг с фиксированным доходом осуществляется с помощью внешних управляющих активами Фонда.";
в пункте 53:

«(бұдан әрі - акциялар портфелі)» деген сөздерден кейін «, осы Ереженің 35-3-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 55-1-тармақпен толықтырылсын:
«55-1. Акциялар портфелінің кемінде 80 (сексен) пайызын инвестициялау Қордың активтерін сыртқы басқарушылардың көмегімен жүзеге асырылады.»;
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«71. Ұлттық Банк тоқсан сайын және жыл сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне Ұлттық Банктің Басқармасы бекіткен Қорды сенімгерлік басқару нәтижелері туралы есепті ұсынады.»;
3-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
78 және 9-қосымшалар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 15 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Өртембаев А.Қ.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, өкілдіктері мен ұйымдарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А. Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                        Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________ Б. Жәмішев
2009 жылғы 28 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2009 жылғы 30 қарашадағы
№ 107 қаулысына қосымша
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық қорының
инвестициялық операцияларын
жүзеге асыру ережесіне
3-қосымша
Кірісі белгіленген бағалы қағаздар портфелінің және жинақ портфелінің құрамындағы акциялар портфелінің нарықтық құнының жол берілетін ауытқулары
Эталон
Ең төменгі
Ең жоғарғы
Кірісі белгіленген бағалы қағаздар
80 пайыз
70 пайыз
100 пайыз
Акциялар
20 пайыз
0 пайыз
30 пайыз
».

после слов "включенные в эталонный портфель портфеля акций" дополнить словами ", за исключением случая, предусмотренного пунктом 35-3 настоящих Правил";
предложение второе исключить;
дополнить пунктом 55-1 следующего содержания:
"55-1. Инвестирование не менее 80 (восьмидесяти) процентов портфеля акций осуществляется с помощью внешних управляющих активами Фонда.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Национальный Банк ежеквартально и ежегодно представляет Правительству Республики Казахстан утвержденный Правлением Национального Банка отчет о результатах доверительного управления Фондом.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
приложения 78 и 9 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 15 декабря 2009 года.
3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Уртембаев А.К.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов, представительств и организаций Национального Банка Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Жамишев
28 декабря 2009 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 ноября 2009 года № 107
"Приложение 3
к Правилам осуществления
инвестиционных операций
Национального фонда
Республики Казахстан
Допустимые отклонения рыночной стоимости портфеля
ценных бумаг с фиксированным доходом и портфеля акций
в составе сберегательного портфеля
Эталон
Минимум
Максимум
Ценные бумаги с фиксированным
доходом
80
процентов
70
процентов
100
процентов
Акции
20
процентов
0
процентов
30
процентов
".