Степногорск қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 шілдедегі № 3С-18/11 "Степногорск қаласы мен кенттердің құрылыс ережелерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы № 4С-18/9 шешімі. Ақмола облысы Степногорск қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 13 мамырда № 1-2-110 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 2 шілдедегі № 5С-6/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.07.02 № 5С-6/9 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 22 бабының 2 тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 8) тармақшасына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 шілдедегі № 3С-18/11 «Степногорск қаласы мен кенттердің құрылыс ережелерін бекіту туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-2-14 тіркелген, № 35 «Престиж» газетінде 2005 жылғы 1 қыркүйекте жарияланған) (Степногорск қалалық мәслихатының 2008 жылғы 20 қарашадағы № 4С-13/9 «Степногорск қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 шілдедегі № 3С-18/11 «Степногорск қаласы мен кенттердің құрылыс ережелерін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-2-99 тіркелген, № 2 «Вечерний Степногорск» және № 2 «Степногорск ақшамы» газеттерінде 2009 жылғы 16 қаңтарда жарияланған) шешімімен өзгерістер енгізілген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Барлық мәтін бойынша «Жер ресурстарын басқару бойынша аумақтық басқармасы» деген сөз «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Степногорск қалалық жер-кадастрлық филиалы» деген сөзбен ауыстырылсын;
2. Степногорск қаласы мен кенттердің құрылыс ережелерінің 4 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«4. Қала аумағында құрылыстар мен ғимараттар салу, обьектілерді көркейту және көгалдандыру мемлекеттік сараптама, санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау, өртке қарсы қызметі, төтенше жағдай және қоршаған ортаны қорғау органдарының оң қорытындысы, ал шағын аудандар ішінде құрылыс салған жағдайда нақты шағын аудан аумағында орналасқан қоғамдық бірлестіктің пікірін (отырыста талқылап, хаттама ресімдеу жолымен) есепке ала отырып енгізілген ұсыныс (ұсыну сипатындағы) болған жағдайда «Степногорск қаласының сәулет және қала құрылысы» мемлекеттік мекемесі бекіткен жоспарлар бойынша іске асырылады.
Тұрғын үйлердегі тұрғын жайды және үй-жайды қалпына келтіру, қайта жобалау, қайта жабдықтау, тұрғын массивіндегі (шағын аудандағы) жеке тұрған обьектіні қалпына келтіру, қайта жобалау, қайта жабдықтау, мақсатты бағытта өзгерту нақты шағын аудан аумағында орналасқан қоғамдық бірлестіктің пікірін (отырыста талқылап, хаттама ресімдеу жолымен) және қала құрылысы кеңесінің пікірін есепке ала отырып жүргізіледі, шешімді қала әкімдігі қабылдайды. Құрылыс салу үшін жер телімін таңдауды жер құрылысы және қала құрылысы регламенттеріне сәйкес «Сәулет және қала құрылысы» мемлекеттік мекемесі, «Жер ресурстарын басқару бойынша аумақтық басқармасы» деген сөз «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» еншілес мемлекеттік кәсіпорнының Степногорск қалалық жер-кадастрлық филиалы» мемлекеттік мекемесімен біріге отырып «Степногорск қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі іске асырады. Жер телімін таңдаудың нәтижесі құрылыс салу үшін жер телімін таңдау туралы,  қажет болған жағдайда оның күзет және санитарлық-қорғау аймағы жөніндегі актімен ресімделеді. Аталмыш актіге жер телімін таңдаудың мүмкін болатын нұсқаларына сәйкес әрбір жер телімінің шекарасының жобасы қоса беріледі. Жер телімін таңдау актісін, жер телімінің шекарасының жобасын әзірлеу Қазақстан Республикасының Заңнамасында белгіленген мерзімде жүргізіледі.

О внесении изменения в решение Степногорского городского маслихата от 14 июля 2005 года № 3С-18/11 "Об утверждении Правил застройки города Степногорска и поселков"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31 марта 2009 года № 4С-18/9. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорск Акмолинской области 13 мая 2009 года № 1-2-110. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 2 июля 2012 года № 5С-6/9
Сноска. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 02.07.2012 № 5С-6/9.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата от 14 июля 2005 года № 3С-18/11 «Об утверждении Правил застройки города Степногорска и поселков» (зарегистрированного в Реестре  государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-14, опубликованного в газете «Престиж» № 35 от 1 сентября 2005 года), с последующим изменением, внесенным решением Степногорского городского маслихата от 20 ноября 2008 года № 4С-13/9 «О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 14 июля 2005 года № 3С-18/11 «Об утверждении Правил застройки города Степногорска и поселков» (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-99, опубликованного в газетах «Вечерний Степногорск» № 2 от 16 января 2009 года и «Степногорск ақшамы» № 2 от 16 января 2009 года) следующее изменение:
1) по всему тексту слова «Территориальное управление по управлению земельными ресурсами» заменить словами «Степногорский городской земельно-кадастровый филиал Дочернего государственного предприятия Республиканского Государственного Предприятия  Государственного научно-производственного центра земельных ресурсов и   землеустройства «Акмолинский государственный институт по землеустройству»;
2. Пункт 4 Правил застройки города Степногорска и поселков изложить в новой редакции:
«4. Строительство зданий и сооружений, благоустройство и озеленение объектов на территории города осуществляется по проектам, утвержденным Государственным учреждением «Отдел архитектуры и  градостроительства города Степногорска», при наличии положительных заключений органов государственной строительной экспертизы, санитарно –эпидемиологического надзора, противопожарной службы, органов по чрезвычайным ситуациям и охраны окружающей среды, при строительстве внутри микрорайонов–внесение предложений (рекомендательного характера) с учетом мнения общественных объединений находящихся на территории конкретного микрорайона (путем обсуждения на заседании с оформлением протокола).
Реконструкция, перепланировка, переоборудование, изменение внутренних инженерных коммуникаций жилых и нежилых помещений в жилых домах, реконструкция, перепланировка, переоборудование, изменение целевого назначения отдельно стоящего объекта в жилом массиве (микрорайоне) производится с учетом мнения общественных объединений находящихся на территории конкретного микрорайона (путем обсуждения на заседании с оформлением протокола), градостроительного совета города, решение принимается акиматом города. Выбор земельного участка для строительства осуществляется государственным учреждением «Отдел земельных отношений города Степногорска» совместно с государственным учреждением «Отдел архитектуры и градостроительства города Степногорска», Степногорским городским земельно-кадастровым филиалом  Дочернего государственного предприятия Республиканского Государственного Предприятия Государственного научно-производственного центра земельных ресурсов и землеустройства «Акмолинский государственный институт по землеустройству» в соответствии с землеустроительными и градостроительными регламентами. Результаты выбора земельного участка оформляются актом о выборе земельного участка для строительства, а в необходимых случаях для установления его охранной или санитарно–защитной зоны. К данному акту прилагаются проекты границ каждого земельного участка в соответствии с возможными вариантами их выбора. Подготовка акта выбора земельного участка, проекта границ земельного участка производится в сроки установленные законодательством Республики Казахстан.»

3. Степногорск қалалық мәслихатының 2009 жылғы 03 ақпандағы № 4С-15/4 Степногорск қалалық мәслихатының 2005 жылғы 14 шілдедегі № 3С-18/11 «Степногорск қаласы мен кенттердің құрылыс ережелерін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі Степногорск қаласының Әділет басқармасында тіркеуден өтпеуіне байланысты күші жойылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қаланың коммуналдық инфрақұрылымын дамыту, бюджеттік саясат және қаржы жөніндегі қалалық мәслихаттың тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім Степногорск қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген соң күшіне енеді және ресми жарияланғаннан соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Е. Тарасова
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Г. Көпеева
КЕЛІСІЛДІ:
Степногорск
қаласының әкімі                            А. Никишов

3. Отменить решение Степногорского городского маслихата от 03 февраля 2009 года № 4С-15/4 «О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 14 июля 2005 года № 3С-18/11 «Об утверждении Правил застройки города Степногорска и поселков», как не прошедшего регистрацию в Управлении юстиции города Степногорска.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Степногорского городского маслихата по вопросам развития коммунальной инфраструктуры города, бюджетной политики и финансов.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Степногорска и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата                       Е. Тарасова
Секретарь городского
маслихата                                  Г. Копеева
СОГЛАСОВАНО:
Аким города
Степногорска                               А. Никишов