Ерейментау ауданы Төменгі Торғай, Қарағайлы, Жаңажол селоларының көшелеріне атаулар беру және Торғай, Балықты селоларының көшелерінің атауларын өзгерту туралы
Ақмола облысы Ерейментау ауданы Торғай селолық округі әкімінің 2009 жылғы 1 желтоқсандағы № 5 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 29 желтоқсанда № 1-9-136 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 08 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Заңының 14 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 35 бабының 2 тармағына сәйкес, тұрғындардың пікірлерін есепке ала отырып, Торғай селолық округінің әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Төменгі Торғай селосының көшесіне атау берілсін:
№ 1 көшеге Достық атауы берілсін.
2. Қарағайлы селосының көшесіне атау берілсін:
№ 1 көшеге Қарағайлы атауы берілсін.
3. Жаңажол селосының көшелеріне атаулар берілсін:
№ 1 көшеге Жеңіс атауы берілсін;
№ 2 көшеге Тәуелсіздік атауы берілсін;
№ 3 көшесі Мұқанов Тайшық атындағы атауы берілсін.
4. Торғай селосындағы көшелердің атаулары өзгертілсін:
Насосная көшесі Ақбұлақ көшесіне;
Дома Автобазы көшесі Бейбітшілік көшесіне;
Совхозная көшесі Әлжанов Қапез атындағы көшесіне;
Советская көшесі Жәнібеков Құрмаш атындағы көшесіне;
Клубная көшесі Мәдениет көшесіне;
Кооперативная көшесі Әділет көшесіне;
Құрылыс-монтаж поезды көшесі Теміржолшылар көшесіне;
Малый и Большой Копай көшесі Дөненкөл көшесіне.
5. Балықты селосындағы көшелердің атаулары өзгертілсін:
Целинная көшесі Тың игерушілер көшесіне;
Центральная көшесі Орталық көшесіне;
Северная және Приозерная көшелерін бірлестік жолымен Ынтымақ көшесіне.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
7. Осы шешім Ерейментау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Торғай селолық
округінің әкімі                            М.Т.Бекмагамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
«Ерейментау ауданының мәдениет
және тілдерді дамыту бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            М.Б.Әдірешов
«Ерейментау ауданының сәулет
және қалақұрылысы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Н.К.Батенов

О присвоении наименования улицам сел Нижний Тургай, Карагайлы, Жанажол и переименовании улиц сел Тургай, Балыкты Ерейментауского района
Решение акима Тургайского сельского округа Ерейментауского района Акмолинской области от 1 декабря 2009 года № 5. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 29 декабря 2009 года № 1-9-136
В соответствии с пунктом 4 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 08 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан» и пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, с учетом мнения населения, аким Тургайского сельского округа РЕШИЛ:
1. Присвоить наименование улице в селе Нижний Тургай:
улице № 1 присвоить наименование Достык.
2. Присвоить наименование улице в селе Карагайлы:
улице № 1 присвоить наименование Карагайлы.
3. Присвоить наименования улицам села Жанажол:
улице № 1 присвоить наименование Женис;
улице № 2 присвоить наименование Тауелсиздик;
улице № 3 присвоить наименование имени Муканова Тайшыка.
4. Переименовать улицы села Тургай:
улицу Насосная на улицу Акбулак;
улицу Дома Автобазы на улицу Бейбитшилик;
улицу Совхозную на улицу имени Альжанова Капеза;
улицу Советскую на улицу имени Жанибекова Курмаша;
улицу Клубную на улицу Мадениет;
улицу Кооперативную на улицу Адилет;
улицу Строительно-монтажный поезд на улицу Темиржолшылар;
улицу Малый и Большой Копай на улицу Доненколь.
5. Переименовать улицы села Балыкты:
улицу Целинную на улицу Тын игерушилер;
улицу Центральную на улицу Орталык;
улицы Северную и Приозерную путем объединения на улицу Ынтымак.
6. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Ерейментауского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Тургайского
сельского округа                           М.Т.Бекмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения «Отдел культуры и
развития языков
Ерейментауского района»                    Адрешев М.Б.
Начальник государственного
учреждения «Отдел архитектуры и
градостроительства
Ерейментауского района»                    Батенов Н.К.