Есіл аудандық мәслихатының 2007 жылғы 27 қарашадағы № 4/3 "Қамтылуы нашар азаматтарға (отбасыларына) тұрғын үйін ұстауға, коммуналдық қызмет және телефон абоненттік байланысын тұтынуын төлеуге көмек көрсету реті туралы Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 8 сәуірдегі № 15/6 шешімі. Ақмола облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 мамырда № 1-11-103 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 45/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 09.12.2011 № 45/6 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі № 949 «Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» Қаулысына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Есіл аудандық мәслихатының «Қамтылуы нашар азаматтарға (отбасыларына) тұрғын үйін ұстауға, коммуналдық қызмет және телефон абоненттік байланысын тұтынуын төлеуге көмек көрсету реті туралы Ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 27 қарашадағы № 4/3 шешімімен бекітілген, «Қамтылуы нашар азаматтарға(отбасыларына) тұрғын үйін ұстауға, коммуналдық қызмет және телефон абоненттік байланысын тұтынуын төлеуге көмек көрсету реті туралы» Ережесіне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 1-11-76 нөмірімен тіркелген, 2007 жылғы 10 желтоқсандағы аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған), Есіл аудандық мәслихатының «Есіл аудандық мәслихатының 2007 жылғы 27 қарашадағы № 4/3 «Қамтылуы нашар азаматтарға (отбасыларына) тұрғын үйін ұстауға, коммуналдық қызмет және телефон абоненттік байланысын тұтынуын төлеуге көмек көрсету реті туралы Ережесін бекіту туралы» 2008 жылғы 26 қыркүйектегі 10/6 шешіміне өзгерту енгізу туралы» шешімімен келесі өзгерту енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 1-11-90 нөмірімен тіркелген, 2008 жылы 14 қарашада аудандық «Жаңа Есіл» газетінің 65 нөмірінде жарияланған), келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тараудағы:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын: «Тұрғын үй көмегі аудан аумағында тұрақты тұратын және аудан аумағында орналасқан меншік иесі немесе мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалдаушы қамтылуы нашар тобына тұрғын үйін үйдегі пештен жылытуына, пәтерін пештен жылытуына және жалпы мүлік нысаны кондоминиумын жөндеуге коммуналдық қызметті пайдалану ақысының есесін бөлшектеп қайтару үшін беріледі;
2 тармақтағы «тұрғын үй жәрдем ақшасы» сөзі «тұрғын үй көмегі» сөзімен ауыстырылсын,
4 тармақтағы «жатақханадағы бөлме» сөзінен кейін «жергілікті жылуымен жеке үй құрылысы» сөзімен толықтырылсын;
2 тараудағы:
8 тармақтағы бірінші азат жолдағы «тұрғын үй жәрдем ақшасы» сөзі «тұрғын үй көмегіне» сөзімен ауыстырылсын;
9 тармақтағы «тұрғын үй жәрдем ақшасы» сөзі «тұрғын үй көмегін» сөзімен ауыстырылсын;
10 тармақ келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Есильского районного маслихата от 27 ноября 2007 года № 4/3 "Об утверждении Правил "О порядке оказания помощи малообеспеченным гражданам (семьям) на оплату содержания жилья потребления коммунальных услуг и телефонной абонентской связи"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 8 апреля 2009 года № 15/6. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Акмолинской области 14 мая 2009 года № 1-11-103. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2011 года № 45/6
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2011 № 45/6 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статье 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и Постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года № 949 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон» Есильский районный Маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в Правила «О порядке оказания помощи малообеспеченным гражданам (семьям) на оплату содержания жилья потребления коммунальных услуг и телефонной абонентской связи», утвержденные решением Есильского районного маслихата «Об утверждении Правил «О порядке оказания помощи малообеспеченным гражданам (семьям) на оплату содержания жилья потребления коммунальных услуг и телефонной абонентской связи» от 27 ноября 2007 года № 4/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-76, опубликовано 10 декабря 2007 года в районной газете «Жаңа Есіл»), с последующим изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата от 26 сентября 2008 года № 10/6 «О внесении изменения в решение Есильского районного маслихата от 27 ноября 2007 года № 4/3 «Об утверждении Правил «О порядке оказания помощи малообеспеченным гражданам (семьям) на оплату содержания жилья потребления коммунальных услуг и телефонной абонентской связи» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-90, опубликовано 14 ноября 2008 года в районной газете «Жаңа Есіл» № 65) следующие изменения и дополнения:
1)в главе 1:
пункт 1 изложить в новой редакции: «Жилищная помощь – пособие предоставляемое малообеспеченным слоям населения для частичного возмещения затрат по оплате содержания жилища, содержания индивидуального жилого дома с печным отоплением, квартиры с печным отоплением и потребления коммунальных услуг, постоянно проживающим на территориии района и являющимися собственниками или нанимателями (арендателями) жилья из государственного жилищного фонда, расположенного на территории района»;
в пункте 2 слова «жилищные субсидии» заменить словами «жилищная помощь»,
в пункте 4 после слов «комната в общежитии» дополнить словами «частное домостроение с печным отоплением»;
в главе 2:
в пункте 8 абзаце первом слова «жилищные субсидии» заменить на «жилищную помощь»;
в пункте 9 слова «жилищные субсидии» заменить словами «жилищную помощь»;
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:

Пәтерде пайдаланып отырған газ плитасы болса бір адамға айына газ шығынының нормасы 8,3 келіге тең, екі немесе үш адамнан тұратын от басына – бір газ баллон, төрт және одан да көп адамнан тұратын отбасына - екі газ баллон;
11 тармақтағы «жәрдемақшасы» сөзі «көмек» сөзімен ауыстырылсын;
14 тармақ келесі мазмұндағы тармақшалармен толықтырылсын:
6) № 4 үлгідегі анықтама,
7) жұмыссыздық ретінде тіркелгені туралы анықтама;
15 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын: «Тұрғын үй көмегі бұрынғы тоқсандағы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтер төлеміне кірістер мен шығыстар бойынша ағымдағы тоқсандағы құжаттарды берген айдан бастап бір тоқсанға тағайындалады. Жиынтық кірісі болмаған жағдайда бір адамға үш ең төменгі есептеу көрсеткіші қабылданады. Тұрғын үй көмегінің мөлшері отбасының жиынтық кірісіне және тұрғын үйін ұстауына төлейтін коммуналдық қызмет шығындарына байланысты.
Жеке үй құрылысында пешпен жылытып тұратын отбасыларына тұрмыстық көмекті есептеу үшін 1 шаршы метр тұрғын алаңға көмір шығыны нормасы тұрғын үйдің әлеуметтік нормасына сәйкес, 49,75 килограмм деп ескерілсін, бірақ әр отбасына жылына 5 тоннадан көп болмауы керек.
Көмір құнын есептеу үшін тоқсанның соңғы айындағы, алдағы тоқсандағы (наурыз, маусым, қыркүйек, желтоқсан) тұрғын үй көмегін есептеу жағдайы бойынша аудандық статистика бөлімі ұсынған аудан бойынша орташа баға алынады.
Барлық коммуналдық қызмет көрсету және олардың тұрғын үй көмегін есептеу үшін өзгерістеріне заңды түрде бекітілген тарифті қызмет көрсетуші береді.
Ұсынылған құжаттарға сәйкес, коммуналдық қызмет көрсетуге жататын шығындар және отбасы кірістерінің есебі жасалады, есепке заң жолымен іс-әрекет жасауға құқығы бар отбасы өкілі және құжаттарды қабылдайтын маман қол қояды.
Есепті негізге ала отырып, тұрмыстық көмек тағайындау туралы «Есіл ауданының жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» Мемлекеттік Мекемесі шешім қабылдайды. Мәселе талас болса, шешімді әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі комиссия қабылдайды.
3 тараудағы:
18 тармақтағы «Телефон үшін абоненттік төлем тарифының көтерілу компенсациясын қаржыландыру республикалық бюджет бағдарламалары қаражаты есебінен жүзеге асырылады» сөзі алынып тасталсын;
23 тармақ алынып тасталсын.
2. Осы шешім Ақмола облысы, Есіл аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және оны бірінші ресми жариялаған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       С.Гетманов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ж.Қажыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
Есіл ауданы
әкімінің м.а.                              Ә.Смағұлов
Ауданның жұмыстылық және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                          В.Чернецкая

Норма расхода сжиженного газа на одного человека при наличии в квартире эксплуатируемой газовой плиты – расход газа равен 8,3 килограмма, на семью из двух и трех человек – один газовый баллон, на семью из четырех и более человек – два газовых баллона в месяц;
в пункте 11 слово «субсидии» заменить словом «помощи»;
пункт 14 дополнить подпунктами следующего содержания:
6) справка формы № 4,
7) справка о регистрации в качестве безработного;
пункт 15 изложить в новой редакции: «Жилищная помощь назначается сроком на один квартал с месяца подачи документов в текущем квартале по доходам и расходам на оплату содержания жилья и коммунальных услуг предыдущего квартала и перечисляется на лицевой счет заявителя. При отсутствии совокупного дохода, применяется три минимальных расчетных показателя на одного человека. Размер жилищной помощи зависит от совокупного дохода семьи и расходов на оплату содержания жилья коммунальных услуг.
Для расчета жилищной помощи семьям, проживающим в частных домостроениях с печным отоплением, учитывать норму расхода угля на 1 квадратный метр жилой площади 49,75 килограмм согласно социальной нормы жилья, но не более 5 тонн на семью в год.
Для расчета стоимости угля использовать средние цены по району, предоставляемые районным отделом статистики по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи (март, июнь, сентябрь, декабрь).
Тарифы на все коммунальные услуги и их изменения для расчета жилищной помощи предоставляются услугодателями, утвержденными законодательно.
Согласно предоставленных документов составляется расчет, в который входят затраты на коммунальные услуги и доход семьи, расчет подписывается дееспособным представителем семьи и специалистом, осуществляющим прием документов.
На основании расчета принимается решение о назначении жилищной помощи Государственным Учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района». В спорных вопросах решение принимается комиссией по оказанию социальной помощи».
в главе 3:
в пункте 18 слова «Финансирование выплаты компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон, осуществляется за счет средств республиканской бюджетной программы» исключить;
пункт 23 исключить.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Есильского района Акмолинской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        С.Гетманов
Секретарь районного
маслихата                                  Ж.Кажибаев
СОГЛАСОВАНО:
И.о.Акима Есильского
района                                     А.Смагулов
Начальник отдела занятости и
социальных программ района                 В.Чернецкая