2008 жылғы 11 наурыздағы аудандық мәслихатының № С-7-4 шешімімен бекітілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді ұстаудың (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметті тұтынудың төлеміне тұрғын үй көмегін көрсетудің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 наурыздағы № 13С-17-3 шешімі. Ақмола облысы Жақсы ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 мамырда № 1-13-89 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 4 ақпандағы № с-24-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.02.04 № с-24-5 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық пунктуация және орфография сақталған
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау мақсатында аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 11 наурыздағы № С-7-4 шешімімен нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-13-71 тіркелген, 2008 жылдың 18 сәуіріндегі № 15 «Жақсы жаршысы» аудандық газетінде жарияланған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді ұстаудың (жеке тұрғын ұйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметті тұтынудың төлеміне тұрғын үй көмегін көрсетудің Ережесіне төмендегі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 4 тармақта «күтімге мұқтаж деп табылған» сөзінен кейін «16 жасқа толмаған мүгедек-балаларға» сөзімен толықтырылсын;
2) 5 тармақта «АҚ филиалы» сөзі «Ақмола облысы акционерлік қоғамы филиалының аудандық почта байланыс торабы» сөздерімен ауыстырылсын;
3) 7 тармақтың 1 жолы төмендегідей баспада баяндалсын:
«Отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі тоқсан сайын  тағайындалады. Есептеу ағымдағы тоқсанға жүргізіледі, отбасының кірісі және коммуналдық қызмет шығыны өткен тоқсанға есептеледі. Коммуналдық тұрғын үйде тұратындар үшін шығын нақты төлеген төлемі бойынша одан әрі қайта есептеу есебінен жоспарлы есептеледі, жеке үй құрылыстарында тұратындар үшін үйден жылытылатын отын шығыны тұрғын үйдің әлеуметтік мөлшеріне келісімді 1 квадраттық метрге 49,75 килограмм көлемінде есептеледі, алайда жылына отбасыға бес тонна көмірден артық емес. Көмірдің құнын есептеу үшін тұрғын үй көмегін алдағы тоқсанға тағайындау өткен тоқсандағы Жақсы ауданының статистика бөлімінің ұсынған аудан бойынша орта бағасы пайдаланылсын. Көмірді сатып алудың мерзімділігіне байланысты тұрғын үй көмегін есептегенде тұрғын үйдің (көмір бағасын) барлық әлеуметтік шығын шамасын өтініш берген тоқсанның үш айы есепке алынсын. Үйден жылытылатын жеке үй құрылысы үшін пайдаланылатын басқа отынның шығыны мен бағасының шамасы, тұрғын үй көмегін есептегенде көмірдің шығыны мен бағасы шамасының баламасында есептелсін»;

О внесении изменений и дополнений в Правила оказания жилищной помощи семьям (гражданам), на оплату содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг, утвержденных решением районного маслихата от 11 марта 2008 года № С-7-4
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 марта 2009 года № 13С-17-3. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаксынского района Акмолинской области 4 мая 2009 года № 1-13-89. Утратило силу - решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 4 февраля 2010 года № с-24-5
Сноска. Утратило силу - решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 04.02.2010 № с-24-5
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в целях совершенствования подходов в вопросе оказания жилищной помощи, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в Правила оказания жилищной помощи семьям (гражданам) на оплату содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг», утвержденные решением районного маслихата от 11 марта 2008 года № С-7-4 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, № 1-13-71, опубликованного в районной газете «Жаксынский вестник» от 18 апреля 2008 года № 15, следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 4 после слов «признанными нуждающимися в уходе» дополнить словами «детьми-инвалидами в возрасте до 16 лет»;
2) в пункте 5 слова «филиал АО» заменить словами «районный узел 2 почтовой связи Акмолинского областного филиала акционерного общества»;
3) абзац 1 пункта 7 изложить в следующей редакции:
«Жилищная помощь семьям (гражданам) назначается ежеквартально. Начисление производится за текущий квартал, при этом доход семьи и расходы на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
Расходы на отопление для проживающих в коммунальном жилище берутся в плановом начислении с учетом последующего перерасчета по фактической оплате, для проживающих в частных домостроениях с местным  отоплением расход топлива на 1 квадратный метр учитывается в размере 49, 75 килограммов согласно социальной нормы жилья, но не более пяти тонн угля на семью в год. Для расчета стоимости угля использовать средние цены по району, предоставляемые Жаксынским районным отделом статистики по состоянию за квартал, предшествующий кварталу назначения жилищной помощи. В связи с сезонностью закупки угля, всю социальную норму расхода на жилой дом (стоимость угля) при начислении жилищной помощи учитывать за три месяца в квартал обращения.
Норму расхода и стоимость другого топлива, используемого для местного отопления частного домостроения, при расчете жилищной помощи считать эквивалентной норме расхода и стоимости угля»;

4) 8 тармақтың 4 тармақшасындағы «пәтер» сөзі «тұрғын үй» сөзімен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 4-1) тармақшасымен:
«жеке меншік құқығындағы тұрғын үй бірлігінің саны туралы ақпараттық анықтама»;
келесі мазмұндағы 5-1) тармақшасымен:
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Ақмола облысы Әділет департаменті Жақсы ауданының әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесі берген № 4 формадағы анықтамамен (жалғыз басты аналар үшін)» толықтырылсын;
3 тармақшаның жаңа жолындағы «үш күн ішінде» сөзі алынып тасталсын;
5) 12 тармақтың 4 тармақшасы «азаматтардың тегін және жеңілдікпен протездеуге бару жолының ақысы, азаматтарды протездеу кезінде ұстау, емделуге тұрғылықты жерден тыс жерлерге баруға тегін немесе жеңілдікпен жолақысын төлеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заттай көмек түрлері, протезді-ортопедиялық өнімдер (дайындау және жөндеу), емделу орнына дейін жеңілдікпен жету жолын, қозғалу құралдары (кресло-арбалар) және мүгедектерге бөлінген оңалтудың басқа құралдары, білім алу кезеңінде оқушыларды тегін тамақтандыру» сөздерімен толықтырылсын»;
9), 10), 11), 12) тармақшалары алынып тасталсын;
6) 17 тармақтың 3 тармақшасында «балалары» сөзі «анасы» сөзімен ауыстырылсын.
2. Осы шешім Жақсы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған (күнінен) бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихаттың
он жетінші, кезектен тыс
сессиясының төрағасы                       Ұ.Шакеев
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       М.Ыбыраев
КЕЛІСІЛГЕН:
Жақсы ауданының
әкімі                                      И.Қабдуғалиев
«Жақсы ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» ММ
бастығы                                    Қ.Дүзелбаев
«Жақсы ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ
бастығы                                    Л.Сейдахметова

4) в подпункте 4 пункта 8 слово «квартиру» заменить словом «жилище»;
дополнить: подпунктом 4-1) следующего содержания: «информационная справка о количестве единиц жилья, находящихся на праве собственности»;
подпунктом 5-1) следующего содержания:
«справка формы № 4 (для одиноких матерей), выданная государственным учреждением «Управление юстиции Жаксынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан».
в абзаце 3 исключить слова «в течение трех дней»;
5) в подпункте 4 пункта 12 дополнить словами «оплата поездки граждан на бесплатное или льготное протезирование, содержание граждан во время протезирования, стоимость бесплатного или льготного проезда граждан за пределы населенного пункта на лечение, натуральные виды помощи, оказанные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде лекарственных препаратов, санаторно-курортного лечения, протезно-ортопедических изделий (изготовление и ремонт), льготного проезда до места лечения, средств передвижения (кресло-коляски) и других средств реабилитации, выделенных инвалидам, бесплатного питания учащихся в период получения образования»; подпункты 9), 10), 11), 12) исключить;
6) в подпункте 3 пункта 17 слова «детей» заменить словом «матери».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Жаксынского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
внеочередной, семнадцатой
сессии Жаксынского
районного маслихата                        У.Шакеев
Секретарь
районного маслихата                        М.Ибраев
СОГЛАСОВАНО:
Аким
Жаксынского района                         И.Кабдугалиев
Начальник ГУ
«Отдел экономики и
бюджетного планирования
Жаксынского района»                        К.Дузелбаев
Начальник
ГУ «Отдел занятости
и социальных программ
Жаксынского района»                        Л.Сейдахметова