2010-2012 жылдарға арналған жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № С-23-2 шешімі. Ақмола облысы Жақсы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 13 қаңтарда № 1-13-102 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2010 жылдың келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2031883,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 234833 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9702 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8122 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1779226,7 мың теңге:
2) шығындар – 2092935,6 мың теңге;
3) бюджеттік таза несиелеу – 14006,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелендіру – 14244 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 237,4 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) тапшылық (профициті) бюджеті – -75058,5 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –  75058,5 мың теңге;
7) шығарылды
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.06.24 № С-26-3 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) 2010.07.22 № С-27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.18 № BС-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № BС-30-2(2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
төлем көзінен алынбайтын кірістердің жеке табыс салығынан;
қызметін бір жолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын салық;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, және нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым және филиалдарын және өкілеттерді тіркеу және оларды қайта тіркеуді есепке алу;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды және ипотекаға немесе салынып жатқан кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын және тіркемелерін мемлекеттік тіркегені үшін алым және оларды қайта тіркеу;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар және жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы;
мемлекеттік бажы;

О бюджете Жаксынского района на 2010-2012 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2009 года № С-23-2. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаксынского района Акмолинской области 13 января 2010 года № 1-13-102
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2031883,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 234833 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9702 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8122 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1779226,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2092935,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14006,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 14244 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 237,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -75058,5 тысячи тенге;
6) финансирования дефицита (использование профицита) бюджета –  75058,5 тысячи тенге;
7) исключен
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 24.06.2010 № С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 3); 22.07.2010 № С-27-4 (порядок введения в действие см. п. 3); 18.10.2010 № ВС-28-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 13.12.2010 № ВС-30-2 (вводится в действие с 01.01.2010)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного не сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц, индивидуальных  предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами  деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого  имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины;

2) салықтық емес түсімдерден:
мемлекеттік акция пакетіндегі жатқан коммуналдық меншіктер;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерден;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджеттен бұрын алынған, қолданылмаған қаржыларды қайтару;
жергілікті бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа да түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер телімдерін жалға беру құқықтарын сатуға төлеу;
4) трансферттер түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы мақсатты трансферттер;
дамыту мақсатты трансферттер;
субвенциялар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты трансферттен қарастырылған ескерілсін, оның ішінде, 1176211 мың теңге сомасындағы субвенциялар.
4. Аудандық жергілікті орындаушы органдардың 2010 жылға арналған еңбек қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетінің ағымдағы мақсатты трансферті 56342 мың теңге қарастырылған.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Республикалық бюджеттен мақсатты трансферттен 15301 мың теңге қарастырылған ескерілсін, оның ішінде:
2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде;
5537 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер ашуға;
4095 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге;
2472 мың теңге «Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік оқулық тапсырыстарын жүзеге асыруға 3197 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз)шешімдерімен
6. Аудан бюджетінен 2010 жылға республикалық бюджетінің ағымдағы мақсатты трансфертінен әлеуметтік көмекке 6450 мың теңге сомасында қарастырылған, оның ішінде:
3000 мың теңге - орта жағдайлы отбасындағы 18 жасқа толмаған балаларға мемлекеттік жәрдем ақы төлеуге;
450 мың теңге мемлекеттік мекен-жай әлеуметтік көмекті төлеуге;
3000 мың теңге әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге.

2) неналоговых поступлений, в том числе:
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий налагаемых местными государственными органами;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного  бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
3) поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов развития;
субвенций.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
3. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены трансферты из областного бюджета, в том числе субвенция в сумме 1176211 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет в сумме 56342 тысяч тенге в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
5. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Республиканского бюджета в сумме 15301 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы, из них:
5537 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4095 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2472 тысяч тенге для внедрения предмета «Самопознание».
3197 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
6. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальную помощь в сумме 6450 тысяч тенге, в том числе:
3000 тысяч тенге на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет;
450 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
3000 тысяч тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.

7. Аудан бюджетіне республикалық бюджеттен 2010 жылға ағымдағы мақсатты трансферттен 4604 мың теңге, оның ішінде:
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 4425 мың теңге;
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сонымен қатар Тәуелсіз Мемлекеттер Достығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге берілетін - 179 мың теңге;
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.22 № С-27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
8. Аудан бюджетінен 2010 жылға республикалық бюджетінің ағымдағы мақсатты трансфертінен ауылдық жерлердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға 17737,7 мың теңге қарастырылған, оның ішінде:
14244 мың теңге тұрғылықты үй алу үшін бюджеттен несиелер беруге;
3493,7 мың теңге бірыңғай уақытылы көтерме жәрдем ақы беруге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
9. Аудан бюджетінен 2010 жылға Республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансфертінен сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамытуға мақсатты трансферттен 410340 мың. теңге сомасында қарастырылған.
Аудан әкімінің қаулысымен жоғарыда көрсетілген мақсатты трансферттегі сомаларды әр нысандарға бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.10.18 № ВС-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № BС-30-2(2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
10. Аудан бюджетіне республикалық бюджеттен 2010 жылға 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында тұрғын үйлер құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға мақсатты трансферттен 81551 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде;
39744 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй құрылысына;
41807 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық құрылымын орналастыру және дамытуға.

7. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 4604 тысяча тенге, в том числе:
4425 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
179 тысяч тенге на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 22.07.2010 № С-27-4 (порядок введения в действие см. п. 3)
8. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства из республиканского бюджета в сумме 17737,7 тысячи тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, из них:
14244 тысячи тенге на выдачу бюджетных кредитов для приобретения жилья;
3493,7 тысяч тенге на выплату единовременного подъемного пособия.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
9. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 410340 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по объектам определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 18.10.2010 № BС-28-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 13.12.2010 № ВС-30-2 (вводится в действие с 01.01.2010)
10. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 81551 тысяч тенге, в том числе:
39744 тысячи тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда;
41807 тысяч тенге на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры.

11. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке Республикалық бюджеті мақсатты трансферттен жергілікті орындаушы органдарға ардагерлерді ұстауға 17055 мың теңге.
Көрсетілген сома мақсатты трансферттер аудан әкімдігі қаулысымен қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке Республикалық бюджеті мақсатты трансферттен эпизотияға қарсы іс-шаралар өткізуге 8385 мың теңге сомасы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
13. Облыстық бюджеттен 2010 жылға арналған аудандық бюджетке  5836 мың теңге көлемінде қарастырылған мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметтілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 3153 мың теңге.
382 мың теңге Ұлы Отан соғысы қатысқан және мүгедектеріне коммуналдық көмек шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
2301 мың теңге жағдайы нашар отбасынан шыққан колледж студенттеріне оқу ақысын төлеуге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.04.07 № BС-25-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.22 № С-27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
14. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стретегиясын жүзеге асыру бойынша облыстық қаражаттан 50000 мың теңге сомасында қарастырылған, оның ішінде:
10000 мың теңге- аудан деңгейіндегі жолдардың ағымдағы жөндеуіне;
40000 мың теңге- кенттің ішкі жолдары ағымдағы жөндеуіне.
15. шығарылды
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен

11. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии 17055 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по объектам определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
12. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 8385 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
13. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 5836 тысяч тенге, в том числе:
3153 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходивших военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне.
382 тысяч тенге на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
2301 тысяч тенге на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2010 № BС-25-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 22.07.2010 № С-27-4 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
14. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 50000 тысяч тенге, в том числе:
10000 тысяч тенге - на текущий ремонт дорог районного значения;
40000 тысяч тенге - на текущий ремонт внутри поселковых дорог.
15. исключен.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)

16. Лауазымдық еңбекақысының және тарифтік ставкасын жиырма бес пайызға көтеруге құқылы ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, мәдениет, әлеуметтік қамтамасыз ету саласы мамандарына осындай қызмет түрлерімен айналысатын қалалық жағдайдағы мамандар тізіміне сәйкес белгілеу.
17. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдың (селоның), ауылдық (селолық округтарының), бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес қарастырылуы ескерілсін.
19. Осы шешім Жақсы ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап және 2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрайымы               Л.Гайзер
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН:
Жақсы ауданның әкімі                       И.Қабдуғалиев
«Жақсы ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Қ.Дүзелбаев
Жақсы аудандық мәслихатының
2009 жылғы 23 желтоқсандағы № С-23-2
"2010-2012 жылдарына арналған
Жақсы ауданының бюджеті туралы"
шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.07.22 № С-27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.18 № BС-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № BС-30-2(2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
Санаты
2010 жыл
Сыныбы
Ішкі сыныбы АТАУЫ
I. ТҮСІМДЕР

16. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год, согласно приложению 4.
17. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акимов, аула (села), аульного (сельского округа), согласно приложению 5.
18. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Жаксынского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель очередной сессии
Жаксынского районного маслихата            Л.Гайзер
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Жаксынского района                    И.Кабдугалиев
Начальник государственного
учреждения «Отдела экономики и
бюджетного планирования
Жаксынского района»                        К.Дузелбаев
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного маслихата
№ С-23-2 от 23 декабря 2009 года
"О бюджете Жаксынского района на 2010-2012 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.07.2010 № С-27-4 (порядок введения в действие см. п. 3); 18.10.2010 № ВС-28-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3); 13.12.2010 № ВС-30-2 (вводится в действие с 01.01.2010)
Категория
НАИМЕНОВАНИЕ
2010 год
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

925977,2
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4581
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10788
006
Балаларға қосымша білім беру
19730
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
56886,3
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
8458
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
17000,3
06
Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
80513
451
Ауданның (облыстық маңызы бара қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80513
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14573
012
Ақпараттық жүйелер құру
50
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
24161
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
983
006
Тұрғын үй көмегі
6056
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10720
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
320
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
554
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек беру
7726
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6262
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1351
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
179
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

925977,2
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4581
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10788
006
Дополнительное образование для детей
19730
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
56886,3
018
Организация профессионального обучения
8458
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
17000,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
80513
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80513
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
14573
012
Создание информационных систем
50
002
Программа занятости
24161
005
Государственная адресная социальная помощь
983
006
Жилищная помощь
6056
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10720
010
Материальное обеспечение детей–инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
320
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
554
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7726
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6262
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1351
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
179
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг" или медалью "За победу над Японией", проработавшим(прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2010.06.24 № С-26-3 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.19 № BС-29-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
2010 жылға ауыл (селолық), ауылдық (селолық)
округтерінің бюджеттік бағдарламаларының
(кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Сома
Функционалдық топ
Құрылым ішіндегі
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
1
2
4

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24.06.2010 № С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.11.2010 № ВС-29-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
Перечень бюджетных программ (подпрограмм) на 2010
год аулов (сел), аульных (сельских) округов
Наименование
Сумма
Функциональная группа
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
1
2
3