2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 11 маусымдағы № 180 қаулысы. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 маусымда № 1-14-98 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 92 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 19.03.2010 № 92 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес және «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзiмді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығы, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзiмді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасы азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезектi мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысы негізінде, аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында «Ақмола облысы Зеренді ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандық шақыру комиссиясы 1 қосымшаға сәйкес құрылсын.
3. Әскери қызметке азаматтарды шақыртуды өткізудің кестесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы «Зеренді аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері (келісім бойынша), Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы «Зеренді орталық аудандық аурухана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері (келісім бойынша) «Ақмола облысы Зерендi ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiнде медициналық куәландыру өткізу үшін қажеттi дәрiгер-мамандар, орта медициналық персонал, құралдар бөлсін.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата Зерендинского района Акмолинской области от 11 июня 2009 года № 180. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 26 июня 2009 года № 1-14-98. Утратило силу постановлением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 19 марта 2010 года № 92
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 19.03.2010 № 92.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе» и на основании Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года», постановления Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение очередного призыва на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через государственное учреждение «Отдел по делам обороны Зерендинского района Акмолинской области».
2. Образовать районную призывную комиссию согласно приложению.
3. Утвердить график проведения призыва граждан на воинскую службу согласно приложению 2.
4. Главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Зерендинская районная поликлиника» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию), главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Зерендинская центральная районная больница» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию) выделить необходимое количество врачей-специалистов, среднего медицинского персонала, инструментарий для проведения медицинского освидетельствования призывников на призывном участке государственного учреждения «Отдел по делам обороны Зерендинского района Акмолинской области».

5. Селолық округ және кент әкiмдерi шалғай жерлерде тұратын азаматтарды медициналық және шақыру комиссияларынан өту үшін жеткізуді және оларды әскери қызмет өткеру үшін жөнелтуді қамтамасыз етсін.
6. «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Ішкі істер департаменті Зеренді аудандық iшкi iстер бөлiмi» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) шақыруды өткізу кезiнде әскери бөлімдерге шақырылушылардың жөнелтілуі мен кетуі кезінде қоғамдық тәртіптің сақталуын, сондай-ақ әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды іздестіруді және жеткізуді қамтамасыз етсін.
7. Зеренді ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі № 116 «2008 жылғы сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке азаматтарды кезекті рет шақыртуды өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы» қаулысының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-14-81 болып тіркелген, 2008 жылғы 14 мамырда «Бірлік-Единство» газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау әкiмнiң орынбасары Ә.А.Таласбаеваға жүктелсін.
9. Осы қаулы 2009 жылдың 17 сәуірінен бері пайда болған құқықтық қатынастарға таралады.
10. Осы қаулы Зеренді ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап әрекетке енгізіледі.
Аудан әкiмі                                Е.Сағдиев
КЕЛІСІЛДІ:
«Ақмола облысы Зеренді ауданының
қорғаныс істері жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Бражанов Т.Ә.
Ақмола облысы денсаулық сақтау
басқармасының жанындағы
«Зеренді орталық аудандық аурухана»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері                  Жанғалов Б.Б.
Ақмола облысы денсаулық сақтау
басқармасының жанындағы
«Зеренді аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері                  Таңатаров С.Е.
«Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігі Ақмола облысының
Ішкі істер департаменті Зеренді
аудандық iшкi iстер бөлiмi»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Е.Р.Шәріпов
Қосымша 1
аудан әкімдігінің 2009 жылғы
қаулысына
Аудандық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Тұрар Әлжанұлы Бражанов     -      «Ақмола облысы Зеренді
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік
мекемесінің бастығы,
комиссия төрағасы;
Әлия Аманжолқызы Таласбаева    -   Зеренді ауданы әкімінің
орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары.
Комиссия мүшелері:
Талғат Сұлтанғалиұлы Қарабалин  -  «Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Ақмола облысының Ішкі істер
департаменті Зеренді
аудандық iшкi iстер бөлiмi»
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары;
Ғиззат Қуанышбайқызы Сүлейменова - Ақмола облысы денсаулық
сақтау басқармасының
жанындағы «Зеренді орталық
аудандық аурухана»
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорны бас
дәрігерінің орынбасары,
медициналық комиссияның
төрағасы.
Валентина Викторовна Куликова   -  Ақмола облысы денсаулық
сақтау басқармасының
жанындағы «Зеренді орталық
аудандық аурухана»
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының
медбикесі, комиссия хатшысы.
Қосымша 2
БЕКІТІЛДІ
аудан әкімдігінің 2009 жылғы
қаулысымен
Мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыртуды өткізудің кестесі
Селолық округ және кенттердің атауы

5. Акимам сельских округов и поселков обеспечить доставку граждан, проживающих в отдаленной местности, для прохождения медицинской и призывной комиссии и отправку их для прохождения воинской службы.
6. Начальнику государственного учреждения «Отдел внутренних дел Зерендинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию) на время проведения призыва обеспечить охрану общественного порядка, при отправке и убытии призывников в воинские части, а также розыск и доставку лиц уклоняющихся от призыва на воинскую службу.
7. Постановление акимата Зерендинского района «Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года» от 14 апреля 2008 года № 116 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-81, опубликованное 14 мая 2008 года в газете «Бірлік-Единство»), признать утратившим силу.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Таласбаеву А.А.
9. Данное постановление распространяется на правоотношения возникшие с 17 апреля 2009 года.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Зерендинского района  и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района                                Е.Сагдиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения «Отдел по делам
обороны Зерендинского района
Акмолинской области»                       Бражанов Т.А.
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Зерендинская центральная
районная больница»
при управлении здравоохранения
Акмолинской области                        Жангалов Б.Б.
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Зерендинская районная поликлиника»
при управлении здравоохранения
Акмолинской области                        Танатаров С.Е.
Начальник государственного
учреждения «Отдел внутренних
дел Зерендинского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»                      Шарипов Е.Р.
Приложение 1
к постановлению акимата района
Состав
районной призывной комиссии
Бражанов Турар Альжанович    -    начальник государственного
учреждения «Отдел по делам
обороны Зерендинского района
Акмолинской области»,
председатель комиссии;
Таласбаева Алия Аманжоловна   -   заместитель акима
Зерендинского района,
заместитель
председателя комиссии
Члены комиссии:
Карабалин Талгат Султангалиевич - заместитель начальника
государственного учреждения
«Отдел внутренних дел
Зерендинского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»;
Сулейменова Гиззат Куанышбаевна - заместитель главного врача
государственного
коммунального
казенного предприятия
«Зерендинская центральная
районная больница»
при управлении
здравоохранения
Акмолинской области,
председатель медицинской
комиссии.
Куликова Валентина Викторовна  -  медицинская сестра
государственного
коммунального казенного
предприятия «Зерендинская
центральная районная
больница» при управлении
здравоохранения Акмолинской
области, секретарь комиссии.
Приложение 2
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата района
График
проведения призыва граждан на срочную воинскую службу
Наименование сельских округов и поселков