2010-2012 жылдарға аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 163/25-4 шешімі. Ақмола облысы Целиноград ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 қаңтарда № 1-17-128 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011 жылғы 4 наурыздағы № 244/36-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 04.03.2011 № 244/36-4 (қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына, Целиноград ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы «Целиноград аудандық мәслихаттың қарастыруына аудандық мәслихаттың «2010-2012 жылдарға аудандық бюджет туралы» шешімінің жобасын енгізу туралы» № 277 қаулысына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 096 589,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 446 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 664 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 125 000 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері бойынша – 4 506 467,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 430 226 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 32 047 мың теңге;
4) бюджет (профицит) тапшылығы - -365 683,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыруға (профицит пайдалану) - 365  683,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз)2010.07.23 № 197/29-4 (2010 жылғы 1 қантардаң бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі түсімдер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
төлем көздеріне салынбайтын жеке табыс салығынан және бір реттік талондар бойынша қызметін атқаратын қоғамның құқылы мүшелерден;
әлеуметтік салық;
мүлік салықтары;
жер салығы;
көлік жабдықтарына салық;
акциздер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
қызметтің жеке түрлерімен айналысу үшін лицензиалық жиын;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
қозғалмайтын мүліктің меншіктік құқығын мемлекеттік тіркеу және онымен байланысты келісімдер үшін алынатын жиын;
республикалық бюджетке енгізілетін өкілдік алымдардан және мемлекеттік баждардан басқа мемлекеттік баждардан;

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2009 года № 163/25-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Целиноградского района Акмолинской области 14 января 2010 года № 1-17-128. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 4 марта 2011 года № 244/36-4
Сноска. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.03.2011 № 244/36-4 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, согласно постановлению акимата Целиноградского района «О внесении на рассмотрение Целиноградского районного маслихата проекта решения районного маслихата «О районном бюджете на 2010-2012 годы» от 20 декабря 2009 года № 277 Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 096 589,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 446 458 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 664 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 125 000 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 4 506 467,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 430 226 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 32 047 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -365 683,6 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  365 683,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010  № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2);от 23.07.2010 № 197/29-4 (порядок введения в действие с 1 января 2010 г.)
2.Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, и с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
сборов за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
сборов за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
сборов за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственные пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;

2) салықтық емес түсімдерден:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімақылар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа салықтық емес түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
материалдық емес активтерді және жерді сату;
4) республикалық және облыстық бюджеттен аудандық бюджетке ресми трансферттердің түсімдерінен, соның ішінде:
ағымдағы мақсаттық трансферттер;
дамуға арналған мақсаттық трансферттер;
субвенциялар.
3. Аудандық бюджетте ағымдағы мақсатты трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға 69 330 мың теңге мөлшерінде;
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыру үшін 4 097 мың теңге мөлшерінде;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құру үшін 11082 мың теңге мөлшерінде;
ауылдық жердегі әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 4 523 мың теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, сонымен қатар Егеменді мемлекеттер ынтымағына кіретін елдер Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге 7 190 мың теңге;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күнінің 65 жылдығына орай жол шығындарын қамтамассыз етуге 313,2 мың теңге мөлшерінде;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 2150 мың теңге мөлшерінде;
18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 4400 мың теңге мөлшерінде;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 18 890 мың теңге мөлшерінде;

2) неналоговых поступлений:
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
прочих неналоговых поступлений в бюджет района;
3) поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступлений официальных трансфертов в бюджет района из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенции.
3. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета:
на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 69 330 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4 097 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 11 082 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 4 523 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 7 190 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Дня победы в Великой Отечественной войне в сумме 313,2 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 2 150 тысяч тенге;
на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в сумме 4 400 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 18 890 тысяч тенге;

мектепке дейінгі мекемелерді, орта білім мекемелерді «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу құралдарымен қамсыздандыруға 5 947 мың теңге мөлшерінде;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 13 658 мың теңге мөлшерінде;
аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында:
жастар практикасының бағдарламасын кеңейтуге 1 920 мың теңге мөлшерінде;
әлеуметтік жұмыс орындар құруға 2400 мың теңге мөлшерінде;
Ақмол ауылындағы жылу торабын және қазанды күрделі жөндеуден өткізуге 175 100 мың теңге мөлшерінде;
Ақмол ауылындағы сумен қамсыздандыру жүйесі мен су бұрғышты (1 кезек) күрделі жөндеуден өткізуге 120 000 мың теңге мөлшерінде;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 24 691 мың теңге мөлшерінде;
облыстық бюджеттен:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығынына әлеуметтік көмек көрсетуге 890 мың тенге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставкаға), «1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін 5 242 мың тенге мөлшерінде»;
аз қамтылған және көп балалы отбасылардан колледж студенттеріне оқуларын төлеуге 4 364 мың теңге мөлшерінде;
аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында:
аудандық маңызы бар жолдарды ағымдағы жөндеуден өткізуге 10 000 мың теңге мөлшерінде;
Ақмол ауылында ауыл ішіндегі жолдарды жөндеуге 10 000 мың теңге мөлшерінде;
Ақмол ауылының жылу орталығындағы үшінші қазандықты жөндеуге 8 300 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 197/29-4 (2010 жылғы 1 қантардаң бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
4. Аудандық бюджетте дамытуға бағытталған мақсаттық трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
Қосшы селосын дамытуға 2 786 000 мың теңге мөлшерінде;
Қабанбай батыр ауылында 320 орындық балабақшаның құрылысына  209 000 мың тенге мөлшерінде;

на обеспечение учебными материалами организаций образования по предмету «Самопознание» в сумме 5 947 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 13 658 тысяч тенге;
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров:
на расширение программ молодежной практики в сумме 1 920 тысяч тенге;
на создание социальных рабочих мест в сумме 2 400 тысяч тенге;
на капитальный ремонт котельной и тепловых сетей в ауле Акмол в сумме 175 100 тысяч тенге;
на капитальный ремонт  системы водоснабжения и водоотведения (1 очередь) в ауле Акмол в сумме 120 000 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 24 691 тысяч тенге;
из областного бюджета:
на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 890 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 5 242 тысяч тенге»;
на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных и многодетных семей в сумме 4 364 тысяч тенге;
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров:
на текущий ремонт дорог районного значения  в сумме 10 000 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в ауле Акмол в сумме 10 000 тысяч тенге;
на ремонт третьего котла центральной котельной в ауле Акмол в сумме 8 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2);от 23.07.2010 № 197/29-4 (порядок введения в действие с 1 января 2010 г.)
4. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты на развитие:
из республиканского бюджета:
на развитие села Кощи в сумме 2 786 000 тысяч тенге;
на строительство детского сада на 320 мест в ауле Кабанбай батыра в сумме 209 000 тысяч тенге;

Ақмол ауылында 320 орындық балабақша құрылысын аяқтауға 94 052,2 мың тенге мөлшерінде;
аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында:
Талапкер ауылындағы 70 тұрғын үйді электрмен қамтамасыз етуге 24 342 мың теңге көлемінде;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 30 000 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
мемлекеттік қала құрылыс тіркемінің автоматтандырылған ақпараттық-графикалық жүйесін құруға 16 546 мың теңге мөлшерінде.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 197/29-4 (2010 жылғы 1 қантардаң бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
4-1. 2010 жылғы аудандық бюджетте 2010 жылғы 1 қаңтарға құрылған 87 036,6 мың теңге мөлшерінде бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары, заңнама белгіленген тәртіппен пайдаланғаны ескерілсін, соның ішінде:
2009 жылы пайдаланылмаған республикалық бюджеттен түскен нысаналы трансферттерді, 2010 жылы мақсатығын сақтай отырып пайдалануға рұқсат етілген 57 461,6 мың теңге мөлшерінде;
2009 жылы республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтаруға 17 112,2 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 2 500 мың теңге мөлшерінде;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 1 851,8 мың теңге мөлшерінде;
ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру шараларна 2 973 мың теңге мөлшерінде;
жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруға 1 600 мың теңге мөлшерінде;
сумен қамсыздандыру және су тартқы жүйелерінің жұмыс істеуіне 2 000 мың теңге мөлшерінде;
тұрғын үй салуға 1 538 мың теңге мөлшерінде;
Ескерту. 4-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. Аудандық бюджетке республикалық бюджеттен несие қарастырылсын:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 32 047 мың теңге мөлшерінде;
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008 – 2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға нөлдік сыйақы ставкамен 246 600 мың теңге мөлшерінде.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен

на завершение строительства детского сада на 320 мест в ауле Акмол в сумме 94 052,2 тысяч тенге;
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров:
на электроснабжение 70 жилых домов в селе Талапкер в сумме 24 342 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 30 000 тысяч тенге;
из областного бюджета:
на создание автоматизированной информационно-графической системы государственного градостроительного кадастра в сумме 16 546 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2);от 23.07.2010 № 197/29-4 (порядок введения в действие с 1 января 2010 г.)
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2010 года, в сумме 87 036,6 тысяч тенге, в том числе:
на неиспользованные в течение 2009 года суммы целевых трансфертов из республиканского бюджета, разрешенные к использованию в 2010 году с соблюдением их целевого назначения в сумме 57 461,6 тысяч тенге;
на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов в 2009 году, в сумме 17 112,2 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2 500 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 1 851,8 тысяч тенге;
на землеустройство, проводимое при установлении границ аулов (сел), аульных (сельских) округов, в сумме 2 973 тысяч тенге;
на организации работ по зонированию земель в сумме 1 600 тысяч тенге;
на функционирование системы водоснабжения и водоотведения в сумме 2 000 тысяч тенге;
на строительство жилья в сумме 1 538 тысяч тенге;
Сноска. Дополнен пункт 4-1, решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2)
5. Предусмотреть в районном бюджете кредит из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 32 047 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 246 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2)

6. 2010 жылғы аудандық бюджеттің шығыстар құрамында аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдарда тұратын, аудандық білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарында жұмыс істейтін мамандарға жалақы мен тарифтік ставкаларына 25 пайыз қосымша ақы қарастырылсын.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Ауылдық округтердің әкім аппараттарының әкімшілері жөніндегі бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Целиноград ауданының әділет Басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаттың сессия
төрағасы                                   Т.Қуандыков
Целиноград аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б.Мәжіренов
КЕЛІСІЛДІ:
Целиноград ауданының
әкімі                                      М.Мыңжанов
«Целиноград ауданының экономика
және бюджетті жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            А.Ыбраева
«Целиноград ауданының қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            В.Скрипко
Бекітілді 1 қосымша
Целиноград ауданы мәслихатының
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 163/25-4 шешіміне
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 197/29-4 (2010 жылғы 1 қантардаң бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Кт
Кл
Кл
Пк
Атауы
Сома
1
2
2
3
4

6. В составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотреть доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, районных организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010 год согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ по администраторам аппаратов акимов сельских округов согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Целиноградского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии Целиноградского
районного маслихата                        Т.Куандыков
Секретарь Целиноградского
районного маслихата                        Б.Мажренов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Целиноградского района                М.Мынжанов
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования
Целиноградского района»                    А.Ибраева
Начальник государственного
учреждения «Отдел финансов
Целиноградского района»                    В.Скрипко
Утверждено приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 22 декабря 2009 года 163/25-4
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2);от 23.07.2010 № 197/29-4 (порядок введения в действие с 1 января 2010 г.)
Районный бюджет на 2010 год
Кт
Кл
Кл
Пк
Наименование
сумма
1
2
2
3
4

3 853
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
313,2
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
12 432
9
451
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13 528
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 764
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
464
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
300
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
3 484 095,8
1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 072 064,8
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2 823 064,8
019
Тұрғын үй салу
249 000
2
Коммуналдық шаруашылық
379 400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
379 400
012
Сумен жабдықтау және су бөлу қызмет етуі
2 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
74 000
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
303 400
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24 342
031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру
шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
24 342
3
Санитарлық жұмыстар
8 289
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі

3 853
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
313,2
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
12 432
9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13 528
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
12 764
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
464
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
300
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 484 095,8
1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 072 064,8
004
Развитие и обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 823 064,8
019
Строительство жилья
249 000
2
Коммунальное хозяйство
379 400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 400
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
74 000
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров:
303 400
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24 342
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
24 342
3
Благоустройство населенных пунктов
8 289
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
027
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
10
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
002
Ақпараттық жүйелер құру
Бекітілді 5 қосымша
Целиноград ауданы мәслихатының
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 163/25-4 шешіміне
2010 жылға арналған аудандық бюджетті
орындау процесінде секвестрленуге жатпайтын
бюджеттік бағдарламалардың тізбес
ФГР
Учр
Пр
Атауы
II. Шығындар
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бекітілді 6 қосымша
Целиноград ауданы мәслихатының
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 163/25-4 шешіміне
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 176/27-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 197/29-4 (2010 жылғы 1 қантардаң бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
Ауылдық окуругтердің әкімі аппараттары
администраторларының бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Ф
Г
Р
П
ф
У
ч
р
П
р
Атауы
СОМА
Оның ішінде
Мән-
шүк ауыл-
дық
окру-
гі Әкі-
мінің
аппа-
раты
Та-
лап-
кер
ау-
ыл-
дық
ок-
ру-
гі
Әкі-
мі-
нің
ап-
па-
ра-
ты
II. Шығындар

031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027
За счет трансфертов из республиканского бюджета
10
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
002
Создание информационных систем
Утверждено приложение 5 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 22 декабря 2009 года 163/25-4
Перечень бюджетных программ развития
районного бюджета на 2010 год
ФГР
Учр
Пр
Наименование
II Затраты
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Утверждено приложение 6 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 22 декабря 2009 года 163/25-4
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 176/27-4 (порядок введения в действие см. п. 2);от 23.07.2010 № 197/29-4 (порядок введения в действие с 1 января 2010 г.)
Перечень бюджетных программ по
администраторам аппаратов акимов
сельских округов
Ф
Г
Р
П
ф
У
ч
р
П
р
Наименование
СУММА
в том
числе
Аппа-
рат
акима
Ман-
шук-
ского
сель-
ского
окру-
га
Ап-
па-
рат
аки-
ма
Та-
лап-
кер-
ско-
го
сель-
ско-
го
ок-
ру-
га
II Затраты