2009 жылғы сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу және дайындығын ұйымдастыру туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2009 жылғы 27 сәуірдегі N 155 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 12 мамырда N 3289 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы әкімінің аппаратының 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 14-5/53 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы әкімінің аппаратының 09.01.2014 № 14-5/53 хаты).
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі N 74 "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 19, 20 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару мен өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 27 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 543 "Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі N 779 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығын іске асыру туралы" Қаулысына сәйкес облыс әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтөбе облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттiк мекемесiне (Б.Қ.Аманшиев) ер азаматтарды 2009 жылғы сәуiр-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне және басқа құрылымдарына, мерзімді әскери қызметке шақырудың мерзімді құқығына қатысы жоқ және әскерге шақыру кезінде 18 жасқа толған азаматтарды, сонымен қатар, шақыру мерзіміне құқығы жоқ жасы үлкен ер азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру жүзеге асырылсын.
2. Ақтөбе қаласының және аудандардың әкiмдерiне, Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң бақылау және әлеуметтік қорғау Комитетінің Ақтөбе облысы бойынша бақылау және әлеуметтік қорғау департаментiне (С.Е.Аманбаев), "Ақтөбе облысы жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" (К.К.Сарсенғалиев), "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" (Қ.Қ.Сабыр), "Ақтөбе облысының ішкi iстер департаменті" (П.К. Нокин), Ақтөбе станциясы желiлiк iшкi iстер бөлiмiне (С.Ж. Сәрсенов), мемлекеттік мекемелеріне Ақтөбе облысының қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерін (басқарма) жабдықталған әскерге шақыру (жинау) қостарымен, дәрi-дәрмектермен, құрал-саймандармен, медициналық және шаруашылық мүлiктерiмен, автомобиль көлiктерiмен, байланыс құралдарымен, қоғамдық тәртіп күзетімен қамтамасыз ету ұсынылсын.

Об организации подготовки и проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата Актюбинской области от 27 апреля 2009 года N 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 мая 2009 года N 3289. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Актюбинской области от 9 января 2014 года № 14-5/53).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Актюбинской области от 09.01.2014 № 14-5/53).
В соответствии со статьями 19, 20 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 74 "О воинской обязанности и воинской службе", 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года N 543 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года N 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле – июне и октябре – декабре 2009 года", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Департамент по делам обороны Актюбинской области" (Аманшиев.А.К.) осуществить призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан и другие воинские формирования в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет, не имеющих права на отсрочку от призыва на срочную воинскую службу, а также граждан старших возрастов, утративших право на отсрочку от призыва.
2. Рекомендовать акимам города Актобе и районов, департаменту по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защите населения Республики Казахстан по Актюбинской области (Аманбаев С.Е.), государственным учреждениям "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Актюбинской области" (Сарсенгалиев К.К.), "Управление здравоохранения Актюбинской области" (Сабыр К.К.), "Департамент внутренних дел" (Нокин П.К), Линейному отделу внутренних дел станции Актобе (Сарсенов С.Ж.) обеспечить Отделы (Управление) по делам обороны Актюбинской области оборудованными призывными (сборными) пунктами, медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, средствами связи, охраной общественного порядка.

3. Облыстық әскерге шақыру комиссиясының құрамы бекiтiлсiн.
4. "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне (С.Еңсегенұлы) әскерге шақыру жөніндегі iс-шараларды орындауға байланысты шығындарға "2009 жылы әскери қызметке шақыру жөніндегі іс-шаралар" бағдарламасына сәйкес 5570000 (бес миллион бес жүз жетпіс мың) теңге бөлінсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Ж.Т. Оралмағамбетовке жүктелсiн.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелуге тиісті, алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкiмi
Е. Сағындықов
Облыс әкiмдiгінiң
2009 жылғы 27 сәуірдегі N 155
қаулысымен бекiтiлген
Облысты қ ә скерге ша қ ыру комиссиясыны ң
ҚҰ РАМЫ
Аманшиев - "Облыстық қорғаныс істері жөніндегі
Бауыржан Қилыбайұлы департаменті" ММ бастығы лауазымын
уақытша атқарушы, комиссия төрағасы
Мұқанов - "Ақтөбе облысының жұмылдыру
Кенжетай Бияшұлы дайындығы, азаматтық қорғаныс,
авариялар мен дүлей апаттардың
алдын алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасы" ММ бастығы, комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Қарасай - "Ақтөбе облысының iшкi iстер
Берденұлы Күшелеков департаменті" ММ бастығының
орынбасары (келісім бойынша)
Көшеров - "Бiлiм басқармасы" ММ бас маманы
Ықсан Көшерұлы
Нармұхамедов - "Ақтөбе облысының денсаулық
Жәнiбек Қарайұлы сақтау басқармасы" ММ бастығының
орынбасары
Сүндетов - "Қорғаныс істері жөніндегі
Қасым Қадырбайұлы департаментінің" шақыру бөлімі
бастығы (келісім бойынша)
Есмақанов - "Қорғаныс істері жөніндегі
ЕсенгелдiБимәліұлы департаменті"ММ бастығының
көмекшісі – дәрігер (медициналық
комиссиясының төрағасы)
(келісім бойынша)
Төлегенова - Салауатты өмір салтын қалыптастыру
Гүлжайна Құттымұратқызы орталығының медбикесі
Лұқманов - "Ақтөбе облысының қорғаныс істері
Роберт Николайұлы жөніндегі департаменті" ММ
бастығының тәрбие, әлеуметтік және
психологиялық жұмыстар бойынша
орынбасары – ТӘжПЖ бөлімі бастығы
(келісім бойынша)
Бахтиярова - ТӘжПЖ бөлімі бастығының аға әскери
Ольга Сергеевна маманы (психолог) (келісім бойынша)
Сыдықов - "Ақтөбе облысының қорғаныс істері
Жанат Выратбекұлы жөніндегі департаментінің" ММ
бастығының көмекшісі -
заңгер-кеңесшісі (келісім бойынша)

3. Утвердить прилагаемый состав областной призывной комиссии.
4. Государственному учреждению "Управление финансов Актюбинской области" (Енсегенулы С.), согласно программе "Мероприятия по призыву на воинскую службу на 2009 год", выделить 5570000 (пять миллионов пятьсот семьдесят тысяч) тенге на расходы, связанные с выполнением мероприятий по призыву.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Оралмагамбетова Ж.Т.
6. Данное постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области
Е. Сагиндиков
Утвержден
постановлением акимата области
от 27 апреля 2009 г. N 155
СОСТАВ
областной призывной комиссии
Аманшиев - исполняющий должность начальника
Бауыржан Келбаевич ГУ "Департамента по делам
обороны Актюбинской области",
председатель комиссии
Муканов - начальник ГУ "Управление по
Кенжетай Бияшевич мобилизационной подготовке,
гражданской обороне,
организации предупреждения и
ликвидации аварий и стихийных
бедствий Актюбинской области",
заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
Кушелеков - заместитель начальника ГУ
Карасай Берденович "Департамент внутренних дел
по Актюбинской области"
(по согласованию)
Кушеров - главный специалист ГУ
Иксан Кушерович "Управление образования"
Нармухамедов - заместитель начальника ГУ
Жанибек Караевич "Управление здравоохранения
Актюбинской области"
Сундетов - ГУ "Департамент по делам
Касым Кадырбаевич обороны Актюбинской области" –
начальник отдела призыва
(по согласованию)
Есмаканов - помощник начальника ГУ
Есенгелди Бималиевич "Департамент по делам обороны
Актюбинской области" – врач
(председатель медицинской
комиссии) (по согласованию)
Тулегенова - медсестра Центра по
Гульжаина Куттымуратовна формированию здорового образа
жизни
Лукманов - заместитель начальника ГУ
Роберт Николаевич "Департамент по делам обороны
Актюбинской области" по
воспитательной, социальной и
психологической работе -
начальник отдела ВСиПР
(по согласованию)
Бахтиярова - старший военный специалист
Ольга Сергеевнаотдела ВСиПР (психолог)
(по согласованию)
Сыдыков - помощник начальника ГУ
Жанат Выратбекович "Департамент по делам обороны
Актюбинской области" по
юридической работе
(юрисконсульт) (по согласованию)