Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваттың қорғау аймағын белгілеу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 сәуірдегі N 125 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 18 мамырда N 3293 тіркелді.
Ырғыз–Торғай мемлекеттік табиғи резерватты қолайсыз сыртқы әсерлерден ерекше күзету және қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442 Жер Кодексінің 16, 123 баптарына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі № 175 Заңының 18, 43, 53 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзін басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 27 бабына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ырғыз–Торғай мемлекеттік табиғи резерватының сыртқы шекарасының бойында қорғау аймағы жер пайдаланушылардан және жер учаскелерінің меншік иелерінен жерді алып қоймай, қосымшаға сәйкес ені 2 километр болып белгіленсін.
2. Қорғау аймағындағы табиғатты пайдалану режимі және тәртібі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі № 175 Заңының 43 бабында белгіленген талаптарға сәйкес белгіленсін.
3. "Ырғыз–Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" мемлекеттік мекемесіне қорғау аймағының шекарасын арнайы белгілермен белгілеу ұсынылсын.
4. "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" ММ (Ж.И. Иманқұлов) қорғау аймағын құру жөніндегі жобалық материалдарды Ырғыз ауданының әкімдігіне (М.К.Дуанбеков) және "Ырғыз–Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" мемлекеттік мекемесіне тапсырсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары І.Қ.Өмірзақовқа жүктелсін.

Об установлении охранной зоны Иргиз-Тургайского государственного природного резервата
Постановление акимата Актюбинской области от 20 апреля 2009 года N 125. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Актюбинской области 18 мая 2009 года N 3293.
В целях обеспечения особой охраны и защиты Иргиз-Тургайского государственного природного резервата от неблагоприятного внешнего воздействия в соответствии со статьями 16, 123 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442, со статьями 18, 43, 53 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года № 175 "Об особо охраняемых природных территориях" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить охранную зону вдоль внешней границы государственного учреждения "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват" шириной 2 километра, без изъятия у землепользователей и собственников земельных участков, согласно приложению.
2. Установить режим и порядок природопользования на территории охранной зоны в соответствии с требованиями установленными статьей 43 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года № 175 "Об особо охраняемых природных территориях".
3. Рекомендовать государственному учреждению "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват" обозначить границы охранной зоны на местности специальными знаками.
4. ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" (Иманкулов Ж.И.) передать проектные материалы по созданию охранной зоны акимату Иргизского района (Дуанбеков М.К.) и государственному учреждению "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват".
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Умурзакова И.К.

6. Осы қаулы бірінші ресми жарияланғаннан 10 күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Сағындықов
Облыс әкімдігінің
20 сәуірдегі 2009 жылғы № 125
қаулысына қосымша
Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваттың қорғау аймағының мөлшері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 17.05.2019 № 192 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жер пайдаланушылардың атауы
Жер учаскелерінің көлемі, гектар
Нұра ауылдық округі
"Ақбота" шаруа қожалығы

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области Е. Сагиндиков
Приложение к постановлению акимата области 20 апреля 2009 г. № 125
Размеры охранной зоны Иргиз-Тургайского государственного природного резервата
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 17.05.2019 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование землепользователей
Площадь земельных участков, гектар
Нуринский сельский округ
Крестьянское хозяйство "Акбота"