1993 жылы туған азаматтарды "Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде тіркеу жүргізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 14 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2010 жылдың 5 қаңтарда № 3-1-125 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімінің 2010.12.06 № 17 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы» Заңының 17 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 «Қазақстан Республикасындағы әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы» Қаулысын орындауға байланысты, Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 33, 37 баптары негізінде қала әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 жылдың 11 қаңтары мен 31 наурызы аралығында «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiне тіркеу жылы 17 жасқа толатын 1993 жылы туған азаматтарды, сонымен қатар бұрын тiркеуден өтпеген, Ақтөбе қаласының аумағында тұрақты немесе уақытша тұратын ересек жастағы азаматтарды тiркеу жүргiзiлсiн.
Шараларды орындауға байланысты шығындар жергiлiктi бюджет қаржылары есебiнен жүзеге асырылады.
2. Ақтөбе облыстық денсаулық сақтау басқармасына (Қ.Қ.Сабыр келісім бойынша) «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің қарамағына бөлу ұсынылсын:
1) тіркелушілерге медициналық куәлiк берудi жүргiзу үшiн дәрiгер-мамандарды және медбикелерді;
2) тіркелушілерді медициналық құжаттармен сапалы және толық қамтамасыз ету үшiн жеткіншектер кабинеттерiнiң дәрiгерлерiн;
3) шақыру учаскесіне шақырылушылар санының көбеюіне байланысты қосымша медициналық комиссиядан өткізу үшін дәрігер-мамандарды және медбикелерді;
4) дәрігер-мамандардың резервтік құрамын;
5) медициналық комиссия жұмысы үшiн қажетті медициналық мүлiктердi, құралдарды және дәрi-дәрмектердi.
3. Меншiк түрiне қарамастан кәсiпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына ұсынылсын:
1) тiркеуге жататын азаматтарға оларды қалалық шақыру пунктiне шақырғаны туралы хабар беру және олардың бұл шақыру бойынша дер кезiнде келуiн қамтамасыз ету;
2) азаматтарды әскери есепке қоюға байланысты мiндеттердi орындауға қажеттi уақытқа олардың жұмыс (оқу) орындарындағы айлығын (шәкіртақысын) сақтай отырып, жұмыстан (оқудан) босату.

О проведении приписки на призывном участке государственного учреждения "Управление по делам обороны города Актобе" граждан 1993 года рождения
Решение акима города Актобе Актюбинской области от 30 декабря 2009 года № 14. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 5 января 2010 года № 3-1-125. Утратило силу решением акима города Актобе Актюбинской области от 6 декабря 2010 года № 17
Сноска. Утратило силу решением акима города Актобе Актюбинской области от 6.12.2010 № 17.
Во исполнение статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», на основании статей 3337 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», аким города РЕШИЛ:
1. В период с 11 января по 31 марта 2010 года провести приписку к призывному участку государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» граждан 1993 года рождения, которым в год приписки исполняется 17 лет, а также граждан старших возрастов, не прошедших ранее приписку, проживающих постоянно или временно на территории города Актобе.
Расходы, связанные с выполнением мероприятий, осуществляются за счет средств местного бюджета.
2. Рекомендовать управлению здравоохранения Актюбинской области (Сабыр К.К. по согласованию) выделить в распоряжение государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе»:
1) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования приписываемых;
2) врачей подростковых кабинетов для качественного и полного обеспечения медицинскими документами приписываемых;
3) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения дополнительной медицинской комиссии в результате увеличения количества приписываемых к призывному участку;
4) резервный состав врачей-специалистов;
5) необходимое медицинское имущество, инструменты и медикаменты для работы медицинской комиссии.
3. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан, подлежащих приписке, о вызове их в городской призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие их по этому вызову;
2) освободить юношей от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними заработка (стипендии) по месту работы (учебы).

3) техникалық қызметкерлердің қажетті санын бөлу.
4. «Ақтөбе қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (А.А.Арынғазиева) «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (Т.К.Бөлтеев) бiрлесе отырып, қала мектептерiнде оқитын барлық 1993 жылы туған азаматтарды толық тiркеуге алуды бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын. Тiркелу кезiнде анықталған барлық орта бiлiмi жоқ азаматтарды кейiн күндiзгi және сырттай жалпы бiлiм беру мектептерiнде оқытатындай етiп есепке алсын.
5. Ақтөбе қалалық iшкi iстер басқармасына (Е.Б.Есмаханов келісім бойынша) полиция нарядын бөлу ұсынылсын: шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтау үшін екі адам және іздестіру тобы үшін екі адам.
6. Қалалық әділет басқармасына (В.Т.Мамбетова келісім бойынша), № 2 қалалық сотқа (А.А.Құрмантаев келісім бойынша), меншiк түрiне қарамастан органдар мен ұйымдарға тіркеу жүргізу кезеңінде Қазақстан Республикасының «Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы» Заңының 18 бабында қарастырылған мiндеттердiң орындалуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Селолық округтер әкiмдерi «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің талабы бойынша шақырылуға дейінгілерді және шақырылушыларды олардың шақыру пунктiне шақырылғандығын хабарласын және жеткіншектердің уақытында келуiн қамтамасыз етсiн.
8. «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы (Т.К.Бөлтеев) азаматтардың шақыру учаскесiне тiркелуiн ұйымшылдықпен жүргiзудi қамтамасыз ету шараларын алсын. Тiркеу қорытындысы туралы 2010 жылдың 10 сәуiрiнде қала әкiмiне хабарласын.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.М.Қалдығұловаға және «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы Т.К.Бөлтеевке жүктелсін.
10. Осы шешім бірінші ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкiмi                               А.Мұхамбетов
Жобаны ұсынушы:
«Ақтөбе қаласы қорғаныс
iстерi жөнiндегi басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы          Т.Бөлтеев

3) выделить необходимое количество технических работников.
4. Рекомендовать государственному учреждению «Отдел образования города Актобе» (Арынгазиева А.А.) совместно с государственным учреждением «Управление по делам обороны города Актобе» (Бултеев Т.К.) осуществлять контроль за полным охватом припиской всех юношей 1993 года рождения, обучающихся в школах города. Взять на учет всех выявленных при приписке юношей, не имеющих среднего образования, с последующим обучением их в очных и заочных общеобразовательных школах.
5. Рекомендовать Управлению внутренних дел города Актобе (Есмаханов Е.Б. по согласованию) выделить наряд полиции: два человека для поддержания общественного порядка на призывном пункте и два человека для розыскной группы.
6. Городскому Управлению юстиции (Мамбетова В.Т. по согласованию), городскому суду № 2 (Курмантаев А.А. по согласованию), органам и организациям, независимо от форм собственности, рекомендовать в период проведения приписки обеспечить исполнение обязанностей предусмотренных статьей 18 Закона Республики Казахстан «О воинской обязанности и воинской службе».
7. Акимам сельских округов по требованию государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» оповещать допризывников и призывников о вызове их на призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие юношей.
8. Начальнику государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» (Бултеев Т.К.) принять меры по обеспечению организованного проведения приписки граждан к призывному участку. О результатах приписки информировать акима города к 10 апреля 2010 года.
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Калдыгулову С.М. и начальника государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» Бултеева Т.К.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города                           А.Мухамбетов
Проект вносит:
Начальник государственного
учреждения «Управление
по делам обороны города Актобе»       Т.Бултеев