Мемлекеттік табиғи қаумалдар аумағында шаруашылық қызметін шектеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы N 1 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2009 жылы 13 ақпанда N 2027 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 65122-баптарына, Қазақстан Республикасының "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 6869-баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Алматы облысының бірегей табиғи кешендерін қалпына келтіру және одан әрі дамыту мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы, Қарой, Балқаш маңы мемлекеттік табиғи (кешенді) қаумалдар аумағында, егер мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілерінің сақталуына қауіп төндірген жағдайда, жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың кез-келген қызметіне жол бермеу және шаруашылық қызметтеріне шектеу енгізу, соның ішінде:
өсімдіктер мен жануарлардың бөтен түрлерін жерсіндіруге.
2. Тоқты, Лепсі, Жоғарғы Көксу, Қоқан мемлекеттік табиғи (зоологиялық) қаумалдар аумағында, егер мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілерінің сақталуына қауіп төндірген жағдайда, жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың кез-келген қызметіне немесе оларды молықтыруды нашарлатып жіберсе жол бермеу және шаруашылық қызметтеріне шектеу орнату, соның ішінде:
аң аулауға;
балық аулауға;
кез келген тәсілдермен және құралдармен жабайы жануарларды олжалауға;
өсімдіктер мен жануарлардың бөтен түрлерін жерсіндіруге;
ұяларды, індерді, апандарды және басқа да мекендеу орындарын бүлдіруге, жұмыртқа жинауға.
3. Қарасай, Талғар, Еңбекшіқазақ, Райымбек, Балқаш, Алакөл, Сарқан, Кербұлақ, Панфилов аудандарының әкімдіктері, "Алматы облыстық табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Алматы, Қарой, Балқаш маңы, Тоқты, Лепсі, Жоғарғы Көксу, Қоқан мемлекеттік табиғи қаумалдар аумағында қажетті шаралар қабылдасын:
жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға ауыртпалықтарды белгілеу;
жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларды шаруашылық қызмет шектеулердің енгізілуімен таныстыру.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Д. Досымбековке жүктелсін.

Об ограничении хозяйственной деятельности на территории государственных природных заказников
Постановление акимата Алматинской области от 5 января 2009 года N 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 февраля 2009 года N 2027
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 65, 122 Земельного Кодекса Республики Казахстан, статьями 6869 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в целях сохранения, восстановления и дальнейшего развития уникальных природных комплексов Алматинской области, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести на территории Алматинского, Каройского, Прибалхашского государственных природных (комплексных) заказников ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков и землепользователей и не допускать любую деятельность, если она угрожает сохранению объектов государственного природно-заповедного фонда, в том числе:
интродукцию чужеродных видов растений и животных.
2. Установить на территории Тохтинского, Лепсинского, Верхнекоксуского, Коканского государственных природных (зоологических) заказников ограничения хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей и не допускать любую деятельность, если она угрожает сохранению объектов государственного природно-заповедного фонда или ухудшает их воспроизводство, в том числе:
охота;
рыболовство;
добыча любыми способами и средствами диких животных;
интродукция чужеродных видов растений и животных;
разрушение гнезд, нор, логовищ и других местообитаний, сбор яиц, равно как и другие действия, вызвавшие или которые могут вызвать гибель животных.
3. Акимам Карасайского, Талгарского, Енбекшиказахского, Райымбекского, Балхашского, Алакольского, Саркандского, Кербулакского, Панфиловского районов, государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" на территории Алматинского, Каройского, Прибалхашского, Тохтинского, Лепсинского, Верхнекоксуского, Коканского государственных природных заказников принять необходимые меры:
по установлению обременений на земельные участки собственников и землепользователей;
по ознакомлению с введением ограничений хозяйственной деятельности собственников земельных участков, землепользователей.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.Д.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы
облысының әкімі                            С. Үмбетов

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким
Алматинской области                        С. Умбетов