2009 жылы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2009 жылғы 04 мамырдағы N 12/06 қаулысы. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2009 жылғы 27 мамырда N 1867 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2010 жылғы 04 мамырдағы N 13/16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2010.05.04 N 13/16 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 19, 20, 23 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" N 779 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсаны аралығында мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды басқаруды үйлестіру және бақылауды ұйымдастыру үшін облыстық шақыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
3. Қалалар мен аудан әкімдіктері:
1) қалалық және аудандық шақыру комиссияларын құрсын;
2) шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз ету және мерзімді әскери қызметке шақырылуға жататын азаматтардың шақыру учаскелеріне ұйымдасқан түрде келулері жөніндегі қажетті іс-шаралар қабылдасын;
3) шақыру пунктін (шақыру учаскелері) жабдықтауды, дәрі-дәрмекпен, құралдармен, медициналық және шаруашылық мүлікпен, автомобиль көлігімен, сондай-ақ байланыс құралдарымен қамтуды қамтамасыз етсін;
4) қызмет көрсететін медициналық және техникалық қызметкерлердің қажетті санын қамтамасыз етсін.
4. Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы (Шайдаров М.З.) қалалық және аудандық медициналық шақыру комиссияларын дәрігер-мамандар және орта медициналық қызметкерлермен толықтырсын, облыстық жинау пунктінің базасында шақырылғандарды адам иммунитеті тапшылығы вирусіне тексеру және бақылау флюорографиялық тексеруін ұйымдастырсын.

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в 2009 году
Постановление акимата Карагандинской области от 04 мая 2009 года N 12/06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 мая 2009 года N 1867. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 4 мая 2010 года N 13/16
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 04.05.2010 N 13/16.
В соответствии со статьями 19, 20, 23 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года N 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Для координации руководства и контроля за организацией призыва граждан создать областную призывную комиссию в составе согласно приложения.
3. Акиматам городов и районов:
1) создать городские и районные призывные комиссии;
2) принять необходимые меры по обеспечению работы призывных комиссий и организованной явки на призывные участки граждан, подлежащих призыву на срочную воинскую службу;
3) обеспечить оборудование сборного пункта (призывных участков), снабжение медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, а также средствами связи;
4) обеспечить необходимое количество обслуживающего персонала, медицинских и технических работников.
4. Управлению здравоохранения Карагандинской области (Шайдаров М.З.) укомплектовать районные и городские медицинские призывные комиссии врачами-специалистами и средним медицинским персоналом, организовывать на базе областного сборного пункта исследование на вирус иммунодефицита человека и контрольное флюорографическое исследование призывников.

5. Қарағанды облысының ішкі істер департаменті (Рахымберлин Н.А. - келісім бойынша) өз құзырының шеңберінде:
1) қорғаныс істері жөніндегі департаментінің басқармалары және бөлімдерімен шақыру учаскелерінде, жөнелту станцияларында, облыстық жинау пунктінде тәртіпті қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
2) әскери міндетін орындаудан бас тартқан тұлғаларды іздестіруді және ұстауды жүзеге асыру;
3) әскери қызметке шақырудан бас тартқан тұлғалардың жеткізілуін қамтамасыз ету ұсынылсын.
6. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау министрлігінің мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау Комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті (Хамитов Т.Н. - келісім бойынша) облыстық жинау пункті бөлмелерінің санитарлық жағдайын бақылауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының Қарағанды облыстық телекоммуникациялар дирекциясына (Аманов Б.Р.) облыстық жинау пунктінде байланыс құралдарының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету ұсынылсын.
8. Қарағанды облысының ішкі саясат басқармасы (Любарская И.Ю.), Қарағанды облысының туризм, спорт және дене тәрбиесі басқармасы (Халилин Е.Б.) қорғаныс істері жөніндегі басқармалары және бөлімдерімен бірлесе отырып соғыс, еңбек және Қарулы Күштер ардагерлерімен кездесулер өткізумен әскери-патриоттық сипаттағы тәрбиелік іс-шараларды және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері және әскери құрамаларына шақырушылардың командаларын аттандыру кезінде спорт ұжымдарының қойылымдарын ұйымдастырсын.
9. Қарағанды облысының мәдениет басқармасы (Омарбекова Р.К.) шақырылғандарды салтанатты шығарып салу күндері көркемөнерпаз және шығармашылық ұжымдардың өнер көрсетуін ұйымдастырсын.
10. Қарағанды облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы (Ибадилдин Ж.И.) шақыруды өткізумен байланысты іс шараларды өткізу үшін облыстың тиісті ұйымдар және мекемелерімен қажетті шарттар жасассын, олардың орындалуы үшін бақылауды жүзеге асырсын.
11. Қарағанды облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті (Амангелдиев Т.Б. - келісім бойынша) шақыру аяқталған соң облыс әкіміне оның қорытындылары туралы ақпарат тапсырсын.
12. Қарағанды облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 мамырдағы "2008 жылы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы" N 13/04 қаулысы Қарағанды облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 12 маусымының N 1845 тіркелді, "Орталық Қазақстан" газетінің 2008 жылғы 19 маусымдағы N 95, "Индустриальная Караганда" газетінің 2008 жылғы 19 маусымдағы N 76 жариаланды) күшін жойды деп танылсын.

5. Рекомендовать Департаменту внутренних дел Карагандинской области в пределах своей компетенции (Рахимберлин Н.А. - по согласованию):
1) организовать с управлениями и отделами департамента по делам обороны по обеспечению порядка на призывных участках, станциях отправки, областном сборном пункте;
2) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
3) обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу.
6. Рекомендовать Департаменту Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области (Хамитов Т.Н. - по согласованию) обеспечить контроль за санитарным состоянием помещений областного сборного пункта.
7. Рекомендовать Карагандинской областной дирекции телекоммуникации акционерного общества "Казахтелеком" (Аманов Б.Р.) обеспечить бесперебойную работу средств связи на областном сборном пункте.
8. Управлению внутренней политики Карагандинской области (Любарская И.Ю.), Управлению туризма, физической культуры и спорта Карагандинской области (Халилин Е.Б.) совместно с управлениями и отделами по делам обороны организовать воспитательные мероприятия военно-патриотического характера с проведением встреч с ветеранами войны, труда, Вооруженных Сил и выступления спортивных коллективов в период отправки команд призывников в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формировании Республики Казахстан.
9. Управлению культуры Карагандинской области (Омарбекова Р.К.) в дни торжественных проводов призывников организовать выступление художественной самодеятельности и творческих коллективов.
10. Управлению по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Карагандинской области (Ибадилдин Ж.И.) заключить договора необходимые для проведения мероприятий связанных с проведением призыва с соответствующими организациями и учреждениями области, осуществлять контроль за их выполнением.
11. Департаменту по делам обороны Карагандинской области (Амангельдиев Т.Б. - по согласованию) по окончанию призыва представить акиму области информацию об итогах его проведения.
12. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 20 мая 2008 года N 13/04 "О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в 2008 году" (зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 12 июня 2008 года за N 1845; опубликовано в газетах "Орталық Қазақстан" от 19 июня 2008 года N 95, "Индустриальная Караганда" от 19 июня 2008 года N 76).

13. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Р.Қ. Әбдікеровке жүктелсін.
14. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қарағанды облысының әкімі                  Н. Нығматулин
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау
Комитетінің Қарағанды облысы
бойынша департаментінің директоры
Т.Н. Хамитов
2009 жылғы 27 сәуір
Қарағанды облысы қорғаныс істері
жөніндегі департаментінің бастығы
Т.Б. Амангелдиев
2009 жылғы 28 сәуір
Қарағанды облысы ішкі істер
департаментінің бастығы
Н.А. Рахымберлин
2009 жылғы 30 сәуір
Қарағанды облысы әкімдігінің
2009 жылғы 04 мамырдағы
"2009 жылы азаматтарды
мерзімді әскери қызметке
шақыруды өткізу туралы"
N 12/06 қаулысына қосымша
Облыстық шақыру комиссия құрамы
Амангелдиев               - Қорғаныс істері жөніндегі
Талғат Бекмұратұлы          департаментінің бастығы – комиссия
төрағасы
Ибадилдин                 - Жұмылдыру дайындығы азаматтық
Жұмамәді Ибаділдәұлы        қорғаныс, авариялар мен дүлей
апаттардың алдын алуды және жоюды
ұйымдастыру басқармасының
бастығы - комиссия төрағасының
орынбасары
Шинкарук                  - Қорғаныс істері жөніндегі
Галина Васильевна           департаментінің облыстық
медициналық комиссия
медбикесі - комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері
Әуезов                    - Қорғаныс істері жөніндегі
Әміржан Таңатарұлы          департаментінің шақыру басқармасы
бастығының орынбасары –
медициналық комиссия төрағасы -
дәрігер (келісім бойынша)
Сәдуақасов                - Денсаулық сақтау басқармасы
Төлеген Мергенұлы           бастығының орынбасары
Бөлекбаев                 - Ішкі істер департаменті бастығының
Берік Сейітханұлы           орынбасары (келісім бойынша)

13. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Абдикерова Р.К.
14. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Н. Нигматулин
Согласовано:
Директор Департамента
Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан по
Карагандинской области
Т.Н. Хамитов
27 апреля 2009 года
Начальник Департамента
по делам обороны Карагандинской области
Т.Б. Амангельдиев
28 апреля 2009 года
Начальник Департамента
внутренних дел Карагандинской области
Н.А. Рахимберлин
30 апреля 2009 года
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области
"О проведении призыва
граждан на срочную воинскую
службу в 2009 году"
от 04 мая 2009 года N 12/06
Состав областной призывной комиссии
Амангельдиев             - начальник Департамента по делам
Талгат Бекмуратович        обороны - председатель комиссии
Ибадилдин                - начальник управления по
Жумамади Ибадилдинович     мобилизационной подготовке,
гражданской обороне, организации
предупреждения и ликвидации аварий
и стихийных бедствий - заместитель
председателя комиссии
Шинкарук                 - медицинская сестра областной
Галина Васильевна          медицинской комиссии Департамента
по делам обороны - секретарь
комиссии
Члены комиссии:
Ауезов                   - заместитель начальника Управления
Амиржан Танатарович        призыва Департамента по делам
обороны - председатель медицинской
комиссии – врач (по согласованию)
Садвакасов               - заместитель начальника
Толеген Мергенович         Управления здравоохранения
Болекбаев                - заместитель начальника
Берик Сейтханович          Департамента внутренних дел
(по согласованию)