Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін мамандар лауазымдарының Тізбесін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2009 жылғы 06 маусымдағы N 16/05 қаулысы. Қарағанды облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 15 шілдеде N 1869 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 7 шілдедегі № 49/05 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 07.07.2016 № 49/05 (алғаш ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн аяқталған соң күшіне енеді) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек Кодексінің 18, 238 бабтарына сәйкес және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық бюджет қаражаты есебінен жиырма бес пайызға тарифтік мөлшерлеме және лауазымдық жалақысын көтеруге құқығы бар ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің 2009 жылғы 6 сәуіріндегі "Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін мамандар лауазымдарының Тізбесін бекіту туралы" N 08/03 қаулысының күші жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Ж. Дүйсебаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
5. Осы қаулы Қарағанды облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қарағанды облысы әкімінің
міндетін атқарушы
Р. Оразғұлов
КЕЛЕСІЛДІ
Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы
Б. Жұмабеков
19 маусым 2009 ж.
Қарағанды облысы әкімдігінің
2009 жылғы 06 маусымдағы
N 16/05 қаулысына
қосымша
Жиырма бес пайызға тарифтік мөлшерлеме және лауазымдық жалақысын көтеруге құқығы бар ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының
тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) қазынашылық кәсіпорнының және мемлекеттік мекемесінің басшысы мен орынбасарлары;
2) бөлімшелердің (сектордың, бөлімшенің (бөлімнің) бөлімшенің) басшысы және басшының орынбасары, қойма, шаруашылық меңгерушісі;
3) (бас, аға) мамандар, оның ішінде: барлық мамандық дәрігерлері; біліктілігі орта деңгейдегі мамандар (медбикелер, фельдшерлер және акушерлер), психолог, бухгалтер, диеталық медбике, тіс технигі, зертханашы, медициналық есепші, медициналық зертханашы, денсаулық сақтау менеджері, рентген зертханашысы, мамандандырылған медбике, фармацевт, фельдшер, (зертханашы), экономист, кадр бөлімнің инспекторы, оқытушы, заңгер-кеңесші, инженер, программист, оператор, медициналық тіркеуші, дезинфектор, іс жүргізуші, кассир, механик, диспетчер, электронды есептеу машинасының операторы, хатшы-машинист, барлық атаулардың техниктері.

Об утверждении Перечня должностей специалистов, работающих в аульной (сельской) местности
Постановление акимата Карагандинской области от 06 июня 2009 года N 16/05. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 июля 2009 года N 1869. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 7 июля 2016 года № 49/05
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 07.07.2016 № 49/05 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 18 и 238 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств областного бюджета согласно приложению.
2. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 6 апреля 2009 года N 08/03 "Об утверждении Перечня должностей специалистов, работающих в аульной (сельской) местности".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Дуйсебаева А.Ж.
4. Данное постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года.
5. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в Департаменте юстиции Карагандинской области и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Карагандинской области
Р. Уразгулов
СОГЛАСОВАНО
Секретарь Карагандинского
областного маслихата
Б. Жумабеков
19 июня 2009 г.
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 06 июня 2009 года N 16/05
Перечень
должностей специалистов здравоохранения, социального
обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в
аульной (сельской) местности и имеющих право на повышенные
должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять
процентов
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель и заместитель руководителя подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения), заведующий: складом, хозяйством;
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, специалисты среднего уровня квалификации (медицинские сестра, фельдшера и акушерки), психолог, бухгалтер, диетическая сестра, зубной техник, лаборант, медицинский статистик, медицинский лаборант, менеджер здравоохранения, рентгенолаборант, специализированная медицинская сестра, фармацевт, фельдшер (-лаборант), экономист, инспектор отдела кадров, преподаватель, переводчик, юрисконсульт, инженер, программист, оператор, медицинский регистратор, дезинфектор, делопроизводитель, кассир, механик, диспетчер, оператор электронно-вычислительных машин, секретарь-машинистка, техники всех наименований.

2. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) мәдениет қазынашылық кәсіпорнының және мемлекеттік мекемесінің басшысы мен орынбасары, бөлімшелер басшылары, оның ішінде: бөлім, филиал, сектор, меңгерушісі шеберхана және шаруашылық жөніндегі меңгерушісі;
2) (бас, аға, кіші) мамандар, оның ішінде: қор сақтаушы, экскурсия жүргізуші, өнертанушы, ғылыми қызметкер, мұрағатшы, әдіскер, суретші, кітапханашы, заң кеңесшісі, барлық мамандық инженерлері, барлық атаулардың техниктері, мұрағат қараушысы, аудармашы, билет бақылаушысы, кассир, бағдарламашы, бухгалтер, экономист, хатшы, кадр бөлімнің инспекторы.
3. Мұрағат мекемелері мамандарының лауазымдары:
1) қазынашылық кәсіпорнының және мемлекеттік мекемесінің басшысы мен орынбасары, мұрағат сақтау орнының меңгерушісі, шаруашылық меңгерушісі, бөлім басшысы;
2) (бас, аға) мамандар, оның ішінде: мұрағатшы, археограф, қор сақтаушы, бухгалтер, іс жүргізуші, әдіскер, аудармашы, кеңесші заңгер.
4. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) қазынашылық кәсіпорнының және мемлекеттік мекемесінің басшысы мен орынбасары, бөлімшелер басшысы, оның ішінде: шаруашылық жөніндегі меңгеруші және қойма меңгеруші;
2) (бас, аға) мамандар, оның ішінде: мұрағатшы, әдіскер, дәрігер, жаттықтырушы, медбике, бухгалтер, аудармашы, бағдарламашы, хатшы, кадр бөлімнің инспекторы, іс жүргізуші, барлық атаулардың техниктері, нұсқаушы-әдіскер, кеңесші заңгер.
5. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) қазынашылық кәсіпорнының және мемлекеттік мекемесінің басшысы мен орынбасары, директор (меңгеруші), филиал, бөлім, бөлімше, орталық, лагер, кабинет, пункт, клуб, кітапхана, кәсіби практика, шеберхана, зертхана, жатақхана, интернат пен комбинаттың басшылары;
2) (бас, аға) мамандар, оның ішінде: барлық мамандықтар дәрігерлер мен мұғалімдер, медбике, фельдшер, кітапханашы, мұрағатшы, тәрбиеші, тәлімгер, барлық мамандық инженері, барлық атаулар техниктері, жаттықтырушы, дене шынықтыру, еңбек, жүзу нұсқаушысы, әдіскер, мастер, оқытушы, аудармашы, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы, би үйретуші, аккомпаниатор, бухгалтер, іс жүргізуші, кадрлар бөлімінің инспекторы, комендант, экономист, зертханашы, әдіскер, механик, алғашқы әскери даярлық жөніндегі оқытушы-ұйымдастырушы, хатшы-машинист, оқу ісі жөніндегі хатшы, әлеуметтік педагог, педагог-ұйымдастырушы, қосымша білім беретін педагог, педагог-психолог, тәрбиешінің көмекшісі, спорт жөніндегі оқытушы-жаттықтырушы, өндірістік оқыту мастері, музыка жетекшісі, тәртіп жөніндегі кезекші, диеталық мейірбике.

2. Должности специалистов культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия культуры, руководители подразделений, в том числе: заведующий отделом, сектором, филиалом, хозяйственной частью и мастерской;
2) специалисты (главные, старшие, младшие), в том числе: хранитель фондов, экскурсовод, искусствовед, научный сотрудник, архивист, методист, художник, библиотекарь, юрисконсульт, инженеры всех специальностей, техники всех наименований, музейный смотритель, переводчик, контролер билетов, кассир, программист, бухгалтер, экономист, секретарь, инспектор отдела кадров.
3. Должности специалистов архивных учреждений:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, заведующий архивохранилищем, заведующий хозяйством, руководитель отдела;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: архивист, археограф, хранитель фондов, бухгалтер, делопроизводитель, методист, переводчик, юрисконсульт.
4. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, руководитель подразделения, в том числе: заведующий хозяйством и заведующий складом;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: архивист, методист, врач, тренер, медицинская сестра, бухгалтер, переводчик, программист, секретарь-машинистка, инспектор отдела кадров, архивариус, делопроизводитель, техники всех наименований, инструктор-методист, юрисконсульт.
5. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, заведующий, руководитель, в том числе: филиала, отдела, отделения, части, центра, лагеря, кабинета, пункта, клуба, библиотеки, профессиональной практики, мастерской, лаборатории, комбината, общежития, интерната, хозяйства;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи и учителя всех специальностей, архивариус, медицинская сестра, фельдшер, библиотекарь, воспитатель, вожатый, инженер всех специальностей, техники всех наименований, тренер, инструктор: по физической культуре, труду, плаванию, методист, преподаватель, переводчик, программист, мастер, концертмейстер, культорганизатор, хореограф, аккомпаниатор, бухгалтер, делопроизводитель, инспектор отдела кадров, комендант, экономист, лаборант, методист, механик, преподаватель-организатор по начальной военной подготовке, секретарь-машинистка, секретарь учебной части, социальный педагог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, педагог-психолог, помощник воспитателя, тренер-преподаватель по спорту, мастер производственного обучения, музыкальный руководитель, дежурный по режиму, диетическая сестра.