Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының мәслихатының 21 сессиясының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 365 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласы Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 қаңтарда N 8-7-101 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы N 279 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 12.12.2013 N 279 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарының негізінде, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне, әлеуметтік төлем сомаларына сәйкес, тиісті банктік операциялар түрлеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкісінің лицензиясы бар алушының қалауы негізінде, екінші деңгейлі банкі арқылы төмендегі азаматтар санатына әлеуметтік төлемдердің тиісті сомалары тағайындалып, аударылсын:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңінде, сондай-ақ бұрыңғы КСР Одағын қорғау жөніндегі басқа да ұрыс операциялары кезінде майдандағы армия, флот құрамына кірген бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшілерге, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне, бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілері, партизандар мен астыртын күрес жүргізушілер қатарында болған мүгедектерге, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезінде май данда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерін, әскери – теңіз базалары мен әуежайларды салу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әрі зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшілерге теңестірілген жұмысшылар мен қызметшілерге;

О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
Решение 21 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2009 года N 365. Зарегистрировано управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 22 января 2010 года N 8-7-101. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2013 года № 279
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 12.12.2013 № 279 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" от 7 апреля 1999 года, "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Сарани" назначать и перечислять через банки второго уровня по выбору получателя, в выбранном им банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, соответствующие суммы социальных выплат, нижеследующим категориям граждан города:
1) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, участникам войны, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой войны, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза ССР, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войн, а также инвалидам Великой Отечественной войны из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненным по пенсионному обеспечению к военнослужащим;

2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, бұрыңғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының қорғанысқа қатысу майданындағы армия бөлімдерінің әскери қызметкерлері, сондай-ақ басқарушы және қатардағы құрам тұлғалары үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген және қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай–ақ бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының, Кеңестік армия, Әскери – теңіз флотының, Ұлы Отан соғысы кезінде армия құрамына енген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымды атқарған, немесе осы мерзімдерде қалалардың қорғанысына қатысқан, ерікті жалданбалы құрамында болған қолданыстағы армияның әскери қызметкерлер үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін, еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген әскери қызметшілері үшін;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, екінші дүниежүзілік соғысы жылдарында фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлер, гетто және басқа еркінен тыс қамауда болған бұрынғы кәмелетке толмаған тұтқындарға;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, Ленинград қаласында қоршау кезеңінде өндірістерде, мекеме, ұйымдарда жұмыс істегендерде және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
5) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы КСР Одағының батыл еңбегі және әскери қызметі үшін ордендер мен медальдармен марапатталған адамдар, сондай ақ 1988–1989 жылдары Чернобыль АЭС-дағы апаттық зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еріктерімен көшкен) адамдар және қоныс аударған күні анасының құрсағындағы балаларға;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған (өлген, хабар–ошарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге отырмаған жесірлеріне және ата–аналарына;
7) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, соғыста қаза болған мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) және соларға теңестірілген мүгедектерге, сондай–ақ "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған, екінші некеге отырмаған, жалпы ауру нәтижесінде, еңбектің зардабы және басқа (құқыққа қарсыларынан басқа) себептермен мүгедек болып қалған, қаза болған азаматтардың, партизандардың, астыртын жауынгерлердің әйелдеріне (күйеулеріне);

2) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии, а также лицам вольнонаемного состава Советской армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
4) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
6) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
7) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;

8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында алты айдан аса жұмыс істеген (қызмет атқарған) азаматтарға және Ұлы Отан соғысы жылдарында тыл жауынгерлерінің ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрыңғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға;
9) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, әскери қызметкерлердің, қаза болғандардың (хабар–ошарсыз кеткендердің), немесе Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өтеу кезінде жараланған, зақым алған, мүгедек болып қалған, ауруға ұшырағандардың отбасыларына, бейбіт өмірде әскери қызметін өтеу кезінде қайтыс болған (өлген) әскери қызметкерлердің отбасыларына;
10) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, бұрыңғы КСР Одағының үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Кеңестік армияның, Әскери – теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде), бұрыңғы КСР Одағының үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттердің аумағында әскери әрекеттерге қатысқан; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде Ауғанстанға жүктерді жеткізу үшін жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметкерлеріне; бұрыңғы КСР Одағы аумағынан Ауғанстанға әскери тапсырмалар үшін ұшу құрамының әскери қызметкерлеріне; Ауғанстанда кеңестік әскери құрамға қызмет еткен, әскери әрекеттерді қамтамасыз етуге қатысқан, бұрыңғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған, немесе жарақаттанған, зақымданған, мүгедек болып қалған жұмысшылар мен қызметкерлерге, сондай–ақ 1986–1987 жылдары Чернобыль АЭС-ындағы апаттық, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға;
11) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде шет елдердің аумағында партизан отрядтары құрамында жасырын топтарымен басқа да антифашистік құрылымдарда болған фашистік Германияға және оның одақтастарына қарсы әскери әрекеттерге қатысқан тұлғаларға;
12) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, бұрыңғы КСР Одағын қорғау кезінде жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты ауруға ұшырағандар, сондай-ақ Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өткізген әскери қызметкерлерге;

8) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
9) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия, а также семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
10) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, также лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
11) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований;
12) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;

13) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, бұрыңғы КСР Одағының Ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарына әскери міндетін өтеу жиындарына шақырылған басқарушы және қатардағы құрамда болған, қызметтік міндеттерін атқару жолында жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты, ауруға ұшыраған адамдарға;
14) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс мерекесіне, 1979 жылдың 1 желтоқсаны мен 1989 жылдың желтоқсан айы аралығында Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүріп жатқан басқа да елдерге жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметкерлерге;
15) Балаларды қорғау күні мерекесіне, мүгедек-балаларға;
16) Мүгедектер күні мерекесіне, 1, 2, 3 топ мүгедектеріне.
Мерекелік күндерге әлеуметтік көмекті төлеу Саран қаласының мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы ұсынған тізім негізінде жүргізілсін;
17) қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүріп-тұруына зейнетақы және жәрдемақы көлемдері Қазақстан Республикасы бойынша белгіленген зейнетақының минималды көлемінен аспайтын, жасына қарай зейнетақы және әлеуметтік жәрдемақы алушыларға әлеуметтік көмек көрсету;
18) 1, 2 топ мүгедектеріне қаланың қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) жүріп-тұруына әлеуметтік көмек көрсету;
19) көз ауруы бойынша 1 топтағы мүгедектерге және кресло-арбалармен жүретін 1, 2 топ мүгедектеріне мүгедектердің арнайы көлігінің көліктік қызметтерінің төлемдеріне жүріп-тұруға әлеуметтік көмек көрсету.
Жүріп-тұруға арналған әлеуметтік көмекті тағайындау өтініш берген айдан бастап, ай сайын жүргізілсін және мүгедектікті белгілеген ай мерзімінің аяқталуымен тоқтатылсын. Төлемдердің қайтадан басталуы медициналық-әлеуметтік сараптау қортындысын ұсынған айдан бастап жүргізілсін.
Әлеуметтік көмек төлемдері Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығымен берілген тізім негізінде, қоса ұсынған жазбаша өтініші, жеке куәлігі көшірмесі, екінші деңгейлі банктің шот номері, медициналық-әлеуметтік сараптау қортындысымен берілген, мүгедектігі туралы анықтамалары, мүгедектердің жеке оңалту бағдарламасымен жүргізілсін (медициналық-әлеуметтік сараптау қортындысымен берілген, мүгедектігі туралы анықтамасында кресло-арбамен қамтамасыз ету жайлы жазбасы жоқ, кресло-арбаны пайдаланатын мүгедектер үшін).
Жүріп-тұруға арналған әлеуметтік төлем тоқсан сайын, тоқсанның соңғы айында жүргізілсін. Жүріп-тұруға арналған әлеуметтік көмек төлемі, 17), 18), 19) тармақшаларда көрсетілген негіздердің біреуі бойынша жүргізілсін;
20) Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектеріне, коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған әлеуметтік көмек.
Коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған әлеуметтік көмек төлемдері Саран қаласының Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы ұсынған тізім негізінде жүргізілсін;

13) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
14) к празднику Победы в Великой Отечественной войне, рабочим и служащим, направлявшимся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия;
15) к празднику Дня защиты детей, детям-инвалидам;
16) к празднику Дня инвалидов, инвалидам 1, 2, 3 группы.
Выплаты социальной помощи к праздничным датам производить на основании списков, предоставленных Саранским отделением государственного центра по выплате пенсий;
17) социальную помощь на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси), получателям пенсий и социальных пособий по возрасту, размеры пенсий и пособий которых превышают минимальный размер пенсий, установленный по Республике Казахстан;
18) социальную помощь на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси), инвалидам 1, 2 групп;
19) социальную помощь на проезд, на оплату транспортного обслуживания инвалидов специализированным транспортом, инвалидам 1 группы по зрению и инвалидам 1, 2 групп, пользующимся инвалидными кресло – колясками.
Назначение социальной помощи на проезд производить ежемесячно, с месяца подачи заявления и прекращать по истечению месяца установления инвалидности. Возобновление выплаты производить с месяца предоставления справки об инвалидности, выданной медико-социальной экспертизой.
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Саранским отделением государственного центра по выплате пенсий с приложением письменного заявления, копий удостоверения личности, номера счета, открытого в банке второго уровня, справки об инвалидности, выданной медико-социальной экспертизой, индивидуальной программы реабилитации инвалидов (для инвалидов, пользующихся инвалидными кресло - колясками, у которых в справке об инвалидности, выданной медико-социальной экспертизой, отсутствует запись об обеспечении кресло - коляской).
Выплату социальной помощи на проезд производить ежеквартально в последнем месяце квартала. Выплату социальной помощи на проезд производить по одному из оснований, указанных в подпунктах 17), 18), 19);
20) социальную помощь на оплату коммунальных услуг, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
Выплату социальной помощи на оплату коммунальных услуг производить на основании списков, предоставленных Саранским отделением государственного центра по выплате пенсий;

21) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтылған қала азаматтарына, бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік көмек;
22) 18 жасқа дейінгі балалары бар мемлекеттік балалар жәрдемақыларын алушыларға, бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік көмек.
Бағаның өсуіне байланысты, әлеуметтік көмек төлемі мемлекеттік атаулы көмек алушылар тізімі, мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасылар тізімі негізінде, ай сайын жүргізілсін. Бағаның өсуіне байланысты, әлеуметтік көмек төлемі, 21), 22) тармақшаларда көрсетілген негіздердің біреуі бойынша жүргізілсін;
23) амбулаторлық емделу мерзімінде туберкулезбен ауыратын азаматтарға жыл сайынғы бір жолғы көмек.
Жыл сайынғы бір жолғы көмекті алу үшін өтініш беруші өтінішті келесі құжаттармен қоса ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) медициналық мекемеден анықтама;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымның немесе екінші деңгейлі банкте ашылған жеке шотының көшірмесі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2013 жылғы 25 сәуірдегі N 180 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ұлы Отан соғысының Жеңісі мерекесі, Мүгедектер күні мерекесі, Балаларды қорғау күні мерекесі қарсаңына материалдық көмекке құқығы бар болған жағдайда, төлем бір негіз бойынша ғана жүргізілсін.
3. Әлеуметтік көмек төлемі жәрдемақыға құқығын жоғалтқан айдан немесе алушының қайтыс болуынан кейін тоқтатылады.
4. Қалалық қаржы бөлімі (Р.Б. Малшыбековаға) 007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бағдарламасы бойынша осы мақсаттарға қала бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде, жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көмек көрсету бойынша шараларды уақытында қаржыландыру қамтамасыз етілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика және бюджеттік жоспарлау бойынша тұрақты комиссияға – К.Қ. Сатоваға, әкімнің орынбасарлары – М.Е. Блокқа, Л.Н. Кимге жүктелсін.
6. Осы шешім Әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң күшіне енеді, ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы                            К. Сатова
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов

21) социальную помощь в связи с ростом цен, малообеспеченным гражданам города, получающим государственную адресную социальную помощь;
22) социальную помощь в связи с ростом цен, получателям государственного детского пособия, семьям, имеющим детей до 18 лет.
Выплату социальной помощи в связи с ростом цен производить ежемесячно на основании списка получателей государственной адресной социальной помощи, списка получателей государственного детского пособия семьям, имеющим детей до 18 лет. Выплату социальной помощи, в связи с ростом цен, производить по одному из оснований, указанных в подпунктах 21), 22);
23) ежегодную единовременную помощь гражданам, больным туберкулезом, в период амбулаторного лечения.
Для получения ежегодной единовременной помощи заявитель предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) справку с медицинского учреждения;
3) копию лицевого счета, открытого в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25.04.2013 N 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. При наличии права на материальную помощь к празднику Победы в Великой Отечественной войне, ко Дню инвалидов, к празднику Дня защиты детей, выплату производить только по одному основанию.
3. Выплата социальной помощи прекращается с последующего месяца утраты права на пособие или смерти получателя.
4. Городскому финансовому отделу (Малшибековой Р.Б.) обеспечить своевременность финансирования мероприятий по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по бюджету, планированию и экономике К. Сатову, заместителей акима города М. Блок, Л. Ким.
6. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие после его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        К. Сатова
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов