Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы "2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы" N 15/140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2009 жылғы 12 ақпандағы N 17/157 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінің Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 ақпанда N 11-1-106 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 12/144 "Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 12 ақпандағы N 2041 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 15/140 "2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 11-1-100 болып тіркелген, 2008 жылғы 27 желтоқсандағы N 207-208 "Маңғыстау" газетінде жарияланған) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "2009 жылға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 260 641 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 579 168 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 162 938 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 630 691 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 887 844 мың теңге;
2) шығындар – 9 929 598 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 теңге соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 51 493 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алуға – 51 493 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдері – 0 теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 720 450 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 720 450 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 115 440 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 252 507 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 857 517 мың теңге".
2 тармақтың бірінші абзацындағы "13,1" саны "12,6" санымен ауыстырылсын.
Келесі мазмұндағы 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6, 6-7 тармақтарымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 15/140 "О городском бюджете на 2009 год"
Решение Маслихата города Актау Мангистауской области от 12 февраля 2009 года N 17/157. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау Департамента юстиции Мангистауской области N 11-1-106 от 23 февраля 2009 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и решением областного маслихата от 30 января 2009 года N 12/144 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2041 от 12 февраля 2009 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2008 года N 15/140 "О городском бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 11-1-100, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 27 декабря 2008 года N 213-214) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции: "Утвердить городской
бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 9 260 641 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 579 168 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 162 938 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 630 691 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 887 844 тысяч тенге;
2) затраты – 9 929 598 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге ;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 493 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 51 493 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 720 450 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 720 450 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 115 440 тысяч тенге;
погашение займов – 252 507 тысяч тенге;
используемые остатки свободных средств – 857 517 тысяч тенге".
В пункте 2 в абзаце первом цифру "13,1" заменить цифрой "12,6".
Дополнить пунктами 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6, 6-7 следующего содержания:

"6 - 1. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қалалық бюджетке Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерін физика, химия және биология оқу кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 12 291 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелеріне лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасақтауға – 16 623 мың теңге;
білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізуге – 38 145 мың теңге;
6 - 2. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қалалық бюджетке білім беру объектілерін салуға және қайта салуға 641 574 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін;
6 - 3. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қалалық бюджетке әлеуметтік қамсыздандыру аясындағы шараларға нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 8 000 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 3 000 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын өсіруге – 2 000 мың теңге;
6 - 4. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қалалық бюджетке ауыл мекендерінің әлеуметтік сала қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетуге 802 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін;
6 - 5. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын icкe асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) мөлшерлемесі бойынша 1 179 310 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер қаралғаны ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын-үй қорының үйін салуға – 594 000 мың теңге;
құрылысы "100 мектеп және 100 аурухана" жобасы аясында іске асырылып отырған, білім беру және денсаулық сақтау мекемелерінің қызметкерлеріне арналған үй құрылысын аяқтау мақсатында қала бюджетін несиелендіруге – 41 310 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға – 544 000 мың теңге;
6 - 6. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын icкe асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) мөлшерлемесі бойынша үй құрылысын аяқтауға 74 130 мың теңге көлемінде бюджеттік жоспарлау несиелер қаралғаны ескерілсін;

"6 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 291 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16 623 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 38 145 тысяч тенге;
6 - 2. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 641 574 тысяч тенге;
6 - 3. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в сфере социального обеспечения:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8 000 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 3 000 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 2 000 тысяч тенге;
6 - 4. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальную поддержку специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 802 тысяч тенге;
6 - 5. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты по "нулевой" ставке вознаграждения (интереса) из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы в сумме 1 179 310 тысяч тенге, в том числе:
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 594 000 тысяч тенге;
на кредитование бюджета города для завершения строительства жилья для работников организаций образования и здравоохранения, строительство которых реализуется в рамках проекта "100 школ и 100 больниц" – 41 310 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры – 544 000 тысяч тенге;
6 - 6. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для завершения строительства жилья по "нулевой" ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы в сумме 74 130 тысяч тенге;

6 - 7. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында сыйақының (мүдденің) "нөлдік" ставкасы арқылы тұрғын-үй құрылысына бұрын алынған қарыз бойынша тұрғындарға пәтер сатудан 252 507 мың теңге көлемінде түсімдер қаралғаны ескерілсін.
Қайтарым қаражаттары қалалық бюджеттен облыстық бюджетке қарызын өтеуге жұмсалсын".
7 тармақтағы "81 351" саны "45 822" санымен ауыстырылсын.
8 тармақтағы 2 қосымша осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                         Қалалық мәслихаттың
хатшысы
Б. Түркпенбаева                        Ж. Матаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" ММ бастығы
А.Н.Ким

6 - 7. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрено поступление от продажи квартир гражданам в сумме 252 507 тысяч тенге, по ранее полученному займу на строительство жилья по "нулевой" ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы.
Возвратные средства направить на погашение займа из городского бюджета в областной бюджет".
В пункте 7 цифру "81 351" заменить цифрой "45 822".
В пункте 8 приложение 2 изложить в новой редакции, согласно
приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Секретарь городского
маслихата
Б. Туркпенбаева                            Ж. Матаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Актауский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования
А.Н.Ким