"Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2009 жылғы 12 қаңтардағы № 157 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылы 19 қаңтардағы № 3665 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік реестрінде 2008 жылғы 25 желтоқсандағы 3664 нөмірімен тіркелген, "Қостанай таңы" газетінің 2009 жылғы 14 қаңтардағы № 4, "Костанайские новости" газетінің 2009 жылғы 14 қаңтардағы № 5 жарияланған):
көрсетілген шешімнің 1-тармағы және 1-қосымшасы шешімнің 1 қосымшасына   сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69140159,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3154201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45338,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 65940375,1 мың теңге;
2) шығындар – 69100417,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21556,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 436000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 414444,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 95853,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 95853,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 77667,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 77667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19, 2-20, 2-21, 2-22, 2-23 тармақтарымен толықтырылсын:
"2-1. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін ұстауға 58556,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-2. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға 48822,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-3. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте дәрі-дәрмектер, вакциналар және басқа да иммунобиологиялық препараттар сатып алуға 595499,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год"
Решение маслихата Костанайской области от 12 января 2009 года № 157. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 января 2009 года № 3665
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" (зарегистрировано в государственном реестре нормативно правовых актов за номером 3664 от 25 декабря 2008 года, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 14 января 2009 года № 4, "Костанайские новости" от 14 января 2009 года № 5) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 и приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 69140159,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3154201,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 45338,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 245,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65940375,1 тысяч тенге;
2) затраты – 69100417,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21556,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 436000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 414444,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 95853,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 95853,0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -77667,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 77667,1 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 2-1 , 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19, 2-20, 2-21, 2-22, 2-23 следующего содержания:
"2-1. Учесть, в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 58556,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-2. Учесть, в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения в сумме 48822,0 тысячи тенге по программе областного бюджета.
2-3. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 595499,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.

2-4. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 7602,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге 296286,0 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 36591,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге – 259695,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-6. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтандыру нормаларын ұлғайтуға 283645,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-7. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 745984,0 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 204843,0 мың теңге
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін жасауға 210558,0 мың теңге
мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологиялар жүйелерін енгізуге 330583,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-8. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған денсаулық сақтау саласын реформалау және дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 1534973,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-9. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға 4492669,0 мың теңге, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға - 332066,0 мың теңге;

2-4. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на введение стандартов социальных услуг в сумме 7602,0 тысячи тенге по программам областного бюджета.
2-5. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 296286,0 тысяч тенге, в том числе:
36591,0 тысяча тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
259695,0 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-6. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях в сумме 283645,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-7. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 745984,0 тысячи тенге, в том числе:
204843,0 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
210558,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
330583,0 тысячи тенге – на внедрение системы новых технологий обучения в государственной системе образования.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-8. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 1534973,0 тысячи тенге по программам областного бюджета.
2-9. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 4492669,0 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
332066,0 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;

асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 245181,0 мың теңге;
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын өткізуге қажетті жанар-жағар май материалдарының және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2372000,0 мың теңге;
егін шығымдылығын және өндірілетін ауылшаруашылығы өнімдерінің сапасын жоғарылатуды қолдауға - 626273,0 мың теңге;
ауылшаруашылығы тауар өндірушілеріне су жеткізу жөніндегі қызметтер құнын субсидиялауға - 1363,0 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын және өнімділігін жоғарылатуды субсидиялауға - 915786,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтер құнын субсидиялауға 219717,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 85456,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-12. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2012 жылдарға арналған техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шегінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға 12480,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-13. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 1493600,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-14. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жол полициясы саптық бөлімшелерінің сыртқы қызмет қызметкерлерін ақшалай жабдықтауды ұлғайтуға 132085,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-15. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырмасының негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың шәкіртақысының мөлшерін ұлғайтуға 122275,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.

245181,0 тысяча тенге – на поддержку племенного животноводства;
2372000,0 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весеннее – полевых и уборочных работ;
626273,0 тысячи тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных;
1363,0 тысячи тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
915786,0 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
2-10. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 219717,0 тысяч тенге;
2-11. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 85456,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-12. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 12480,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
2-13. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения в сумме 1493600,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
2-14. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение денежного довольствия сотрудников наружной службы строевых подразделений дорожной полиции в сумме 132085,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
2-15. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 122275,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.

2-16. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік басқару деңгейлерінің арасындағы өкілеттіктерін шектеу шегінде берілетін функцияларын іске асыруға 1589,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-17. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 594000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-18. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 1403000,0 мың теңге, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1305000,0 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 98000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-19. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысына және сатып алуға сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша 436000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі қарастырылсын.
Кредитті бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-20. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру ұйымдарының құрылысына және қайта жаңғыртуға 4653112,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-21. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жылу энергетикалық жүйені дамытуға 342244,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-22. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға 1546351,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-16. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1589,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
2-17. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы в сумме 594000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-18. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы в сумме 1403000,0 тысяч тенге, в том числе:
1305000,0 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
98000,0 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-19. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 436000,0 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-20. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 4653112,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-21. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 342244,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-22. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1546351,0 тысяча тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

2-23. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 1821770,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешім мына мазмұндағы 4-1-тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 4-қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар аудандар, қалалар бюджеттерінен 10626,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын.";
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес шешім 4-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 5-тармағы мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға 16445,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

2-23. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1821770,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в сумме 10626,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить решение приложением 4 , согласно приложению 2 к настоящему решению.
Приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему решению;
пункт 5 указанного решения дополнить абзацем следующего содержания:
"на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 16445,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:

271
Облыстың құрылыс басқармасы
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
04
Білім беру
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
004
Аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға дамытуға арналған нысаналы трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін жаңарту және салу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Тұрғын үй салуға және сатып алуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1
Мәдениет саласындағы қызмет
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
042
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мәдениет объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Спорт
271
Облыстың құрылыс басқармасы
017
Спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетикалық кешені мен жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
019
Жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға арналған аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне дамытуға арналған нысаналы трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу энергетикалық жүйесін дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2
Су шаруашылығы

271
Управление строительства области
003
Развитие объектов органов внутренних дел
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования
271
Управление строительства области
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов   районов ( городов областного значения ) на строительство и приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие и обустройство   инженерно - коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов ( городов областного значения ) на развитие системы водоснабжения
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие системы водоснабжения
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие коммунального хозяйства
08
Культура , спорт , туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
042
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов ( городов областного значения ) на развитие объектов культуры
2
Спорт
271
Управление строительства области
017
Развитие объектов спорта
9
Топливно - энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно - энергетического комплекса и недропользования
271
Управление строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие теплоэнергетической системы
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам   районов ( городов областного значения ) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское , водное , лесное , рыбное хозяйство , особо охраняемые природные территории , охрана окружающей среды и животного мира , земельные отношения
2
Водное хозяйство