Дарынды жастарға мемлекеттік қолдау көрсету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 52 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 27 ақпанда № 3672 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 85 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.03.09 № 85 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4, 11-баптарына сәйкес, Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысының дарынды жастарына мемлекеттік қолдау көрсетілсін:
кандидаттық диссертациясын қорғау үшін 5 жас ғалымға 2009 жылы әрбір үміткерге 300 000,0 теңге мөлшерінде;
магистратурада оқу үшін 4 жас ғалымға 2009 жылы әрбір үміткерге 400 000,0 теңге мөлшерінде;
жоғары оқу орындарының 20 студентіне әрбір үміткерге 2009 жылдың қаңтарына наурыз айында 10 000,0 теңге мөлшерінде;
орта кәсіптік оқу орындарының 18 студентіне әрбір үміткерге 2009 жылдың қаңтарына наурыз айында 5 800,0 теңге мөлшерінде;
жоғары оқу орындарының 20 студентіне әрбір үміткерге 2009 жылдың ақпанынан бастап 2009 жылдың желтоқсанына ай сайын 10 000,0 теңге мөлшерінде;
орта кәсіптік оқу орындарының 18 студентіне әрбір үміткерге 2009 жылдың ақпанынан бастап 2009 жылдың желтоқсанына ай сайын 5 800,0 теңге мөлшерінде.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының шеңберінде дарынды жастарға мемлекеттік қолдау көрсету жөніндегі іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қостанай облысы әкімдігінің жанындағы жастар істері жөніндегі кеңес үміткерлердің тізімін бекітсін және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі - "Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесіне дарынды жастар қатарынан үміткерлерге мемлекеттік қолдау көрсету жөнінде ұсыныстар енгізсін.
4. Қостанай облысы әкімдігінің
2008 жылғы 28 қаңтардағы № 51 "Білім алуына байланысты шығыстарын ішінара өтеу үшін студенттер қатарындағы жастарға әлеуметтік көмекті көрсету туралы" (2008 жылғы 26 ақпандағы нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3596 нөмірімен тіркелген, 2008 жылғы 7 наурыздағы № 29-30 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 13 наурыздағы № 38 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған);

Об оказании государственной поддержки талантливой молодежи
Постановление акимата Костанайской области от 30 января 2009 года № 52. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 27 февраля 2009 года № 3672. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 9 марта 2010 года № 85
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 09.03.2010 № 85.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 47 Закона Республики Казахстан "Об образовании", статьями 4 , 11 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Оказать государственную поддержку талантливой молодежи Костанайской области:
5 молодым ученым для защиты кандидатской диссертации в размере 300 000,0 тенге каждому претенденту в 2009 году;
4 молодым ученым для обучения в магистратуре в размере 400 000,0 тенге каждому претенденту в 2009 году;
20 студентам высших учебных заведений в размере 10 000,0 тенге каждому претенденту в марте за январь 2009 года;
18 студентам средних профессиональных учебных заведений в размере 5 800,0 тенге каждому претенденту в марте за январь 2009 года;
20 студентам высших учебных заведений в размере 10 000,0 тенге каждому претенденту ежемесячно с февраля 2009 года по декабрь 2009 года;
18 студентам средних профессиональных учебных заведений в размере 5 800,0 тенге ежемесячно каждому претенденту с февраля 2009 года по декабрь 2009 года.
2. Государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Костанайской области" обеспечить выполнение мероприятий в рамках бюджетной программы "Реализация региональных программ в сфере молодежной политики" в части оказания государственной поддержки талантливой молодежи.
3. Совету по делам молодежи при акимате Костанайской области утвердить список кандидатов и внести предложения по оказанию государственной поддержки кандидатам из числа талантливой молодежи администратору бюджетных программ – государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Костанайской области".
4. Считать утратившими силу постановления акимата Костанайской области:
от 28 января 2008 года № 51 "Об оказании социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 26 февраля 2008 года под номером 3596, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 7 марта 2008 года № 29-30, "Костанайские новости" от 13 марта 2008 года № 38);

2008 жылғы 15 қыркүйектегі № 438 "Дарынды жастарға мемлекеттік қолдау көрсету туралы" (2008 жылғы 14 қазандағы нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3656 нөмірімен тіркелген, 2008 жылғы 17 қазандағы № 128-129 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 18 қазандағы № 145 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) қаулыларының күштері жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі                   С. Кулагин

от 15 сентября 2008 года № 438 "Об оказании государственной поддержки талантливой молодежи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 14 октября 2008 года под номером 3656, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 17 октября 2008 года № 128-129, "Костанайские новости" от 18 октября 2008 года № 145).
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области                  С. Кулагин