Қостанай облысының ормандарын 2009 жылы өрт қауіпті бар кезеңдерде күзету және қорғау туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 сәуірдегі № 159 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 30 сәуірде № 3678 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.03.09 № 91 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 15–бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес және Қостанай облысы аумағында ірі өрттерді сөндіруге қатынасушы адамдар мен техниканы уақытылы іске жұмылдыру, жедел қызмет және әр түрлі нысандағы меншік субъектілері арасында өзара іс-әрекетін қамтамасыз ету мақсатында Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы ормандарында 2009 жылы өртті болдырмау мен химиялық күюден сақтау жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Калалар мен аудандардың әкімдіктері, "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы", "Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы", "Қостанай облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", "Қостанай облысы әкімдігінің білім беру басқармасы", "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы", "Қостанай облысы әкімдігінің жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы" мемлекеттік мекемелері; "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының ішкі істер департаменті" (келісім бойынша), Қостанай облысы төтенше жағдайлар жөніндегі департаментінің "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" (келісім бойынша), "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар жөніндегі департаменті" (келісім бойынша), "Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қостанай облыстық департаменті" (келісім бойынша), "Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармасы" (келісім бойынша) мемлекеттік мекемелері, "Қостанай магистралдық желі бөлімшесі" - "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының филиалы (келісім бойынша):
1) Қазақстан Республикасының орман шаруашылығын күзету, қорғау, өсіру және орманды пайдалану жөніндегі заңнамаларының орындалуын қамтамасыз етсін;
2) өрттердің алдын алу, олардың қауіптілігі мен ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзғандығы үшін жауапкершілік шаралары, орман және жануарлар дүниесін күзету жөнінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастырсын.

Об охране и защите лесов Костанайской области в пожароопасный период 2009 года
Постановление акимата Костанайской области от 20 апреля 2009 года № 159. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 30 апреля 2009 года № 3678. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 9 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 9 марта 2010 года № 91.
В соответствии со статьей 15 Лесного кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях своевременной мобилизации людей и техники, взаимодействия между оперативными службами и субъектами различных форм собственности, участвующими в ликвидации крупных пожаров на территории Костанайской области, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить план мероприятий на 2009 год по предотвращению пожаров и химических ожогов в лесах Костанайской области.
2. Акиматам городов и районов, государственным учреждениям "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области", "Управление внутренней политики акимата Костанайской области", "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Костанайской области", "Управление образования акимата Костанайской области", "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области", "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий акимата Костанайской области"; государственным учреждениям "Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию), "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (по согласованию), "Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (по согласованию), "Костанайский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (по согласованию), "Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства" (по согласованию); филиалу акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"-"Костанайское отделение магистральной сети" (по согласованию):
1) обеспечить выполнение законодательства Республики Казахстан по охране, защите, воспроизводству лесов и лесопользованию;
2) организовать разъяснительную работу через средства массовой информации по предупреждению пожаров, их опасности и мерах ответственности за нарушение требований пожарной безопасности в лесах, охране лесов и животного мира.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н. М. Садуақасовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі                   С. Кулагин
Әкімдіктің
2009 жылғы 20 сәуірдегі
№ 159 қаулысымен
бекітілген
Қостанай облысы ормандарында 2009 жылы өртті
болдырмау мен химиялық күюден сақтау жөніндегі
іс-шаралар жоспары
р/с
Іс-шаралардың атаулары
Орындалу
мерзімі
Орындаушылар
1.
Мемлекеттік орман қоры аумағында орналасқан орман және жануарлар дүниесін күзету жөніндегі мемлекеттік мекемелердің, мемлекеттіқ коммуналдық қәсіпорынның, демалыс үйлерінің, балаларды сауықтыру лагерьлері мен кәсіпорындарының орман өртімен күреске дайындықтарына бақылау тексерістерін өткізу
Сәуір- мамыр
ӨҚҚД (келісім бойынша), ТРжТПРБ
2.
Ормандарда, демалыс үйлерінде, балаларды сауықтыру лагерьлерінде жұмыстарды жүзеге асыратын кәсіпорындармен, сондай-ақ орманда жүрген азаматтармен өрт қауіпсіздігі талаптарының сақталуына мониторинг ұйымдастыру
Тұрақты
ӨҚҚД (келісім бойынша), ОжАШАИ (келісім бойынша), ТРжТПРБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
3.
Орман өрті құрылымдарына және ерікті өрт жасақшыларына жиынтықтауды жүргізу. Жеке құрамды оқыту және тестілеуді өткізу
Наурыз –сәуір
Қалалар, аудандар, селолық округтері, селолар мен кенттер әкімдіктері, ӨҚҚД (келісім бойынша), ӨСжАҚЖҚ (келісім бойынша), ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
4.
Өртке қарсы қолданылатын техникалар мен жабдықтарды жөндеуден өткізу, нормативке сәйкес өрт-химиялық стансаларын өртке қарсы құрал – жабдықтармен және техникамен жиынтықтау
Қаңтар- сәуір
Ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
5.
Қазақстан Республикасының ормандарында өрт қауіпсіздігі ережелеріне сәйкес мемлекеттік орман қоры аумағында орналасқан темір, автомобиль жолдары бойында, орман алқаптары, орман дақылдары, тұрғын үй және өндіріс объектілері маңында минерализациялан қорғау белдеулерін ұйымдастыру
Тұрақты
ТРжТПРБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері, "Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қостанай облыстық департаменті" (келісім бойынша), "Қостанай облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемелері, "Қостанай магистралдық желі бөлімшесі" -"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының филиалы (келісім бойынша)
6.
Орман алқаптары арқылы өтетін автомобиль жолдары бойына демалу және шылым шегу орындарын жабдықтау
Тұрақты
Ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
7.
Өрт қауіпі бар кезеңдерде орман шаруашылығы, орман мекемесі кеңселерінде демалыс және мереке күндері жауапты қызметкерлерден тәулік бойы кезекшілік ұйымдастыру. Өрт қаупі жоғары кезеңде техникалардың өтуіне және адамдардың мемлекеттік орман қоры аумағына жүруіне тыйым салуды қамтамасыз ету, сондай-ақ орман алқаптарына жақын жердегі орман мекемелерін, кордондарды, елді мекендерді үздіксіз байланыспен қамтамасыз ету
Өрт қауіпі бар кезеңде
ТРжТПРБ, ІІД (келісім бойынша), ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
8.
Өрт қауіпсіздігі талаптарын орындауды бақылау мақсатында халық көп келетін жерлерде бірлесіп күзетуді ұйымдастыру
Өрт қауіпі бар кезеңде
ТРжТПРБ, ІІД (келісім бойынша), ОжАШАИ (келісім бойынша),       ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
9.
Жер үсті күзету маршруттарының сызбаларын, өрт қауіптілігінің класына байланысты постардың, адамдар, көліктер, өртке қарсы жабдықтар мен су қоймаларының орналасу сызбаларын әзірлеу және бекіту
Өрт қауіпі басталған кезеңге дейін
Ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
10.
Орман шаруашылығы, ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының, орманда және мемлекеттік орман қорына жақын учаскелерде жұмыс істейтін бригадалардың, басқа заңды және жеке тұлғалардың өртке қарсы жағдайларына тұрақты тексеру жүргізу
Тұрақты
ҚОТЖЖД (келісім бойынша), ОжАШАИ (келісім бойынша), ТРжТПРБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
11.
Жазғы науқан басталар алдында мемлекеттік орман қоры аумағында орналасқан балалар лагері мен демалыс базаларының өрт – техникалық тексеруін өткізу, оларды пайдалануға қабылдауға қатынасу
Сәуір-
мамыр
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері, ҚОТЖЖД (келісім бойынша)
12.
Ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелерінде орман өрттері туралы хабарларды қабылдау пунктерін жабдықтау, жолдарда олардың қайда орналасқаны туралы және хабарлаудың мүмкін тәсілдері туралы белгі көрсеткіштерін қою
Өрт қауіпі бар кезеңде
Ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
13.
ӨҚҚД, ӨСжАҚЖҚ бiрлесiп өрт-химиялық станциялар, мемлекеттік орман қорғау қызметкерлерінің, ерікті өрт жасақшылары мүшелеріне өртке қарсы ережелерді, орман және дала өрттерін сөндіру әдістері мен тәсілдерін теориялық және тәжірибелік оқытуды ұйымдастыру
Өрт қауіпі басталған кезеңге дейін
ҚОТЖЖД (келісім бойынша), ӨСжАҚЖҚ (келісім бойынша), ТРжТПРБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
14.
Орман және дала өрттерін сөндіруге күштер мен құрал жабдықтарды қолданудың жоспар - іс әрекеттеріне үйлестіру және нақтылауды өткізу
Өрт қауіпі
басталған кезеңге дейін
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері, АШБ, ӨСжАҚЖҚ (келісім бойынша), ТРжТПРД (келісім бойынша), ЖДАҚАДАААЖҰБ
15.
Өрт-тактикалық жаттығуларды көрсету арқылы орман өрттерін сөндіруге қатысушылардың басқарушы буынымен штабтық жаттығу өткізу
Сәуір-мамыр
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері, ӨСжАҚЖҚ (келісім бойынша), ТРжТПРБ, ҚОТЖЖД (келісім бойынша), ЖДАҚАДАААЖҰБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
16.
Ауыл шаруашылығы дақылдары егілген жерді өңдеу және басқа ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізген кезде орманда химиялық күюді болдырмау үшін нормативтер мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ету
Өрт қауіпі бар кезеңде
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері, АШБ, ТРжТПРБ, ОжАШАБ (келісім бойынша), ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
17.
Қазақстан Республикасының ормандарындағы өрт қауіпсіздігі ережелеріне сәйкес мемлекеттік орман қоры жерлері мен орман қорына тікелей жақын орналасқан учаскелерде шөптерді, бұталарды, аңыздар мен өсімдік қалдықтарын өртеуге жол бермеу.
Өрт қауіпі бар кезеңде
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері, АШБ, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
18.
Өрт сөндіруге тікелей қатынасушы көлік қызметін және қалалар мен аудандардың төтенше жағдайлар жоспарының талаптарына сай қамтамасыз ету қызметін жанар- жағар маймен қамтамасыз ету
Өрт болып жатқан мезгілде
Қалалар мен аудандардың әкімдіктері
19.
Орман өрттерінің алдын алу мәселелері, олармен күресу жөнінде, өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтау жөнінде орманды қорғаудың құқықтық мәселелері жөнінде тұрғындар, оқушылар, ормандағы балалар лагері, демалыс үйлеріндегі жұмысшылар арасында түсіндіру жұмысын жүйелі жүргізу. Ормандарды өрттен қорғау туралы теледидар, радио және баспасөзде материалдар ұйымдастыру
Тұрақты
ТРжТПРБ, ҚОТЖЖД (келісім бойынша), БББ, ІСД, ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
20.
Тұрғындар көп келетін ормандарда, орман арқылы өтетін автомобиль жолдарында, санаториялар мен демалыс үйлерінде өртке қарсы тақырыпта плакаттар мен хабарландырулар шығарып және оларды мезгіл –мезгіл жаңартып отыруын қамтамасыз ету
Сәуір –мамыр
Ормандар және жануарлар дүниесін корғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
21.
Ішкі істер департаменті қызметкерлерінің күшімен орман өрттерін сөндіруге қатысушы күштерді қарсы алу және реттеуді, қоршауды ұйымдастыру
Өрт болып жатқан мезгілде
ІІД (келісім бойынша)
22.
Мемлекеттік орман қоры аумағында авиациялық күзетуді қамтамасыз ету. Орман өрттерін авиациялық барлау
Өрт қауіпі бар кезеңде
ТРжТПРБ, ормандар және жануарлар дүниесін корғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
Ескерту:
Әрiптiк аббревиатуралардың мағынасын ашу:
ТРжТПРБ
-
Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
ОжАШАИ
-
Қостанай облысы орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы
ӨСжАҚЖҚ
-
Қостанай облысы өрт сөндіру және авариялық - құтқару жұмыстары қызметі
ҚОТЖЖД
-
Қостанай облысының төтенше жағдайлар жөніндегі департаменті
ЖДАҚАДЗААЖҰБ
-
Қостанай облысы әкімдігінің жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
ІІД
-
Қостанай облысы ішкі істер департаменті
БББ
-
Қостанай облысы әкімдігінің білім беру
басқармасы
АШБ
-
Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы
ІСБ
-
Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат
басқармасы

3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садуакасова Н.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области                  С. Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
от 20 апреля 2009 года
№ 159
План
мероприятий на 2009 год по предотвращению пожаров
и химических ожогов в лесах Костанайской области
№ п/п
Наименование мероприятий
Срок испол
нения
Исполнители
1.
Провести контрольные проверки готовности к борьбе с лесными пожарами в государственных учреждениях по охране лесов и животного мира, государственных коммунальных предприятиях, домах отдыха, детских оздоровительных лагерях и предприятиях, размещенных на территории государственного лесного фонда
Апрель– май
ДЧСКО (по согласованию), УПРиРП
2.
Организовать мониторинг за соблюдением требований пожарной безопасности организациями и предприятиями, осуществляющими работы в лесах, домах отдыха, детских оздоровительных лагерях, а также гражданами, находящимися в лесу
Постоян
но
ДЧСКО (по согласованию), ТИЛиОХ (по согласованию), УПРиРП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
3.
Провести комплектацию лесопожарных формирований и добровольных пожарных дружин. Провести обучение личного состава и тестирование
Март– апрель
Акиматы городов, районов, сельских округов, сел и поселков, ДЧСКО (по согласованию), СПиАСР (по согласованию), государственные учреждения по охране лесов и животного мира
4.
Провести ремонт противопожарной техники и инвентаря, доукомплектовать пожарно-химические станции противопожарным инвентарем и техникой согласно нормативам
Январь –апрель
Государственные учреждения по охране лесов и животного мира
5.
Согласно Правилам пожарной безопасности в лесах Республики Казахстан, организовать устройства защитных минерализованных полос вдоль железных, автомобильных дорог, вокруг лесных массивов, лесных культур, жилых и производственных объектов, расположенных на территории государственного лесного фонда
Постоянно
УПРиРП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира, государственные учреждения "Костанайский областной департамент Комитета автомобильных дорого Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (по согласованию), "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Костанайской области", филиал акционерного общества "Национальная компания "Казақстан темір жолы"- "Костанайское отделение магистральной сети" ( по согласованию)
6.
Вдоль автомобильных дорог, проходящих через лесные массивы, оборудовать места для отдыха и курения
Постоян
но
Государственные учреждения по охране лесов и животного мира
7.
В пожароопасный период организовать круглосуточные дежурства ответственных работников в выходные и праздничные дни при конторах лесхозов, лесничеств. Ограничить проезд техники и нахождение людей на территории государственного лесного фонда в период высокой пожарной опасности, а также обеспечить бесперебойной связью лесничества, кордоны, населенные пункты вблизи лесных массивов
В течение пожароопасного периода
УПРиРП, ДВД (по согласованию), государственные учреждения по охране лесов и животного мира
8.
С целью контроля над выполнением требований пожарной безопасности организовать совместное патрулирование мест, наиболее посещаемых населением
В течение пожароопасного периода
УПРиРП, ДВД (по согласованию), ТИЛиОХ (по согласованию), государственные учреждения по охране лесов и животного мира
9.
Разработать и утвердить схемы маршрутов наземного патрулирования, схемы расположения постов, размещение людей, техники, противопожарного инвентаря и водоемов в зависимости от класса пожарной опасности
До начала пожароопасного периода
Государственные учреждения по охране лесов и животного мира
10.
Постоянно проводить проверку противопожарного состояния лесохозяйственных, сельскохозяйственных предприятий, бригад, иных юридических и физических лиц, работающих в лесу и прилегающих к государственному лесному фонду участках
Постоян
но
ДЧСКО (по согласованию), ТИЛиОХ (по согласованию), УПРиРП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
11.
Провести пожарно-техническое обследование детских лагерей и баз отдыха, находящихся на территории государственного лесного фонда, перед началом летнего сезона, принять участие в приемке их в эксплуатацию
Апрель
-май
Акиматы городов и районов, ДЧСКО (по согласованию)
12.
В государственных учреждениях по охране лесов и животного мира оборудовать пункты приема донесений о лесных пожарах, на дорогах выставить указатели о местах их нахождения и возможных способах оповещения
В течение пожаро
опасного периода
Государственные учреждения по охране лесов и животного мира
13.
Совместно с ДЧСКО, СПиАСР организовать теоретические и практические занятия работников пожарно-химических станций, государственной лесной охраны, членов добровольных пожарных формирований и пожарных частей противопожарным правилам, методам и способам тушения лесных и степных пожаров
До начала пожаро
опасного периода
ДЧСКО (по согласованию), СПиАСР (по согласованию), УПРиРП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
14.
Провести корректировку и отработку планов взаимодействия по привлечению сил и средств на тушение лесных и степных пожаров
До начала пожароопасного периода
Акиматы городов и районов, УСХ, СПиАСР (по согласованию), УПРиРП, ДЧСКО (по согласованию), УМПГООПиЛАиСБ
15.
Провести штабную тренировку руководящего звена, участвующего в тушении лесных пожаров, с проведением показательного пожарно-тактического учения
Апрель
-май
Акиматы городов и районов, СПиАСР (по согласованию), УПРиРП, ДЧСКО (по согласованию), УМПГООПиЛАиСБ, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
16.
Обеспечить соблюдение всех нормативов и правил для предотвращения химических ожогов лесов при обработке полей сельскохозяйственных культур и проведении других сельхозяйственных работ
В течение пожароопасного периода
Акиматы городов и районов, УСХ, УПРиРП, ТИЛиОХ (по согласованию), государственные учреждения по охране лесов и животного мира
17.
Согласно Правилам пожарной безопасности в лесах Республики Казахстан не допускать выжигание травы, кустарников, стерни и растительных остатков на землях государственного лесного фонда и на участках, непосредственно примыкающих к лесному фонду
В течение пожароопасного периода
Акиматы городов и районов, УСХ, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
18.
Обеспечить заправку транспорта служб, непосредственно участвующих в тушении пожара, и служб обеспечения, согласно требованиям планов чрезвычайных ситуаций городов и районов
В период пожаров
Акиматы городов и районов
19.
Систематически проводить разъяснительную работу среди населения, школьников, занятых в лесу рабочих, в детских лагерях, домах отдыха по вопросам предупреждения лесных пожаров, борьбы с ними, по соблюдению правил пожарной безопасности, по правовым вопросам охраны леса. Организовать выступления по телевидению, радио и в печати об охране лесов от пожаров
Постоянно
УПРиРП, ДЧСКО (по согласованию), УО, УВП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
20.
Оформить и обеспечить установку в лесах, наиболее посещаемых местах населением, на автодорогах через лесные массивы, вблизи санаториев и домов отдыха, плакатов и аншлагов на противопожарную тематику, периодически обновляемых плакатов, предупреждающих о пожарной опасности в данное время
Апрель
-май
Государственные учреждения по охране лесов и животного мира
21.
Организовать силами сотрудников органов внутренних дел оцепления, регулирования и встречи прибывающих сил и средств для тушения лесных пожаров
В период пожаров
ДВД (по согласованию)
22.
Обеспечить авиационное патрулирование территории государственного лесного фонда. Авиационную разведку лесных пожаров
В течение пожароопасного периода
УПРиРП, государственные учреждения по охране лесов и животного мира
Примечание:
Расшифровка буквенных аббревиатур:
УПРиРП
-
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области.
ТИЛиОХ
-
Территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Костанайской области.
СПиАСР
-
Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Костанайской области
ДЧСКО
-
Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
УМПГООПиЛАиСБ
-
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий акимата Костанайской области.
ДВД
-
Департамент внутренних дел Костанайской области.
УО
-
Управление образования акимата Костанайской области.
УСХ
-
Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области.
УВП
-
Управление внутренней политики акимата Костанайской области.