Қазақстан Республикасының қарулы Күштеріне, басқа әскерлер мен әскери құрылымдарға азаматтарды мезімді әскери қызметке кезекті шақыруды 2009 жылғы сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында өткізуді ұймдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 мамырдағы № 857 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 мамырдағы № 9-1-127 тіркелді
"Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына , "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысына сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді шақыру өткізілсін.
2. "Қостанай облысының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығына ұсынылсын (келісім бойынша):
1) әскер қатарына шақырылғандарды медициналық куәландыру үшін клиникалық және сараптамалық тәжірибесінің өтілі бар тәжірибелі дәрігер-мамандарды, соңымен қатар орта медициналық қызметкерлерді жолдау;
2) әскер қатарына шақырылғандар үшін алдын ала тексерілуді қамтамасыз ету;
3) қалалық медициналық комиссиясының дәрігер-мамандарының жолдамасымен емдеу-сауықтыру мекемелеріне әскер қатарына шақырылғандар үшін кезексіз қосымша тексерілуді қамтамасыз ету.
3. "Қостанай қаласының Қорғаныс істері бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығына ұсынылсын (келісім бойынша):
Қазақстан Республикасының Қарулы күштеріне, басқа әскерлерге және әскери құрылымдарға жолданған азаматтарды салтанатты шығарып салу шараларын ұйымдастыру.
4. "Қостанай қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына:
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес "Қостанай қаласының Қорғаныс істері бойынша басқармасының шығындар сметасында қарастырылған арнайы бөлінген қаражаттың есебінен 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті шақыруды ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шараларды қаржыландыру жүргізсін.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 5 мая 2009 года № 857. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 20 мая 2009 года № 9-1-127
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан № 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных з учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию):
1) направить для медицинского освидетельствования призывников опытных врачей-специалистов, имеющих стаж клинической и экспертной практики, а так же средних медицинских работников;
2) обеспечить для призывников предварительное обследование;
3) обеспечить для призывников внеочередное дополнительное обследование по направлению врачей-специалистов городской медицинской комиссии в лечебно-оздоровительных учреждениях.
3. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения "Управление по делам обороны города Костанай" (по согласованию):
организовать мероприятия по торжественным проводам призывников, направляемых в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан.
4. Начальнику Государственного учреждения "Отдел финансов акимата города Костаная" провести финансирование мероприятий, связанных с организацией и проведением очередного призыва в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года за счет ассигнований, предусмотренных в смете расходов Управления по делам обороны города Костаная в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн откеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 6 сәуірден бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қостанай қаласының әкімі                   Ж. Нұрғалиев
КЕЛІСІЛГЕН
"Қостанай облысының денсаулық
сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
В. Стельмах
"Қостанай қаласының Қорғаныс істері
бойынша басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Ө. Өтебасов

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2009 года.
6. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким города Костаная                       Ж. Нургалиев
СОГЛАСОВАНО
Начальник Государственного
учреждения "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
В. Стельмах
Начальник Государственного
учреждения "Управление по
делам обороны города Костаная"
У. Утебасов