2009 жылы шақыру учаскесіне 1992 жылы туған еркек жынысты азаматтардың тіркелуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы Әкімінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 8 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 ақпанда № 9-3-103 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17-бабына сәйкес ШЕШТІМ:
1. 2009 жылғы қаңтар-наурызда Арқалық қалалық қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне 1992 жылы туған, тіркеуге алынатын жылда 17 жасқа толатын Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеу ұйымдастырылсын.
2. Ауылдар және ауылдық округтер әкімдері жасөспірімдердің шақыру учаскесіне бекітілген кестеге сәйкес тіркеуден өтуі үшін ұйымшылдықпен келуіне шаралар қабылдасын.
3. "Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) тіркеу учаскесіне тіркеуге тұрудан бой тасалап жүрген адамдарды іздестіру және тіркеу учаскесіне жеткізу жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын.
4. "Арқалық қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы 1992 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу жөніндегі медициналық комиссияны қаржыландыруды, сондай-ақ қарастырылған қаржы бөлу шегінде қалалық бюджет есебінен емдеу-алдын алу мекемелерінде медициналық тексерулерді қамтамасыз етсін.
5. "Қостанай облысы Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығына (келісім бойынша), "Арқалық қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығымен (келісім бойынша) бірлесіп, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жұмыстары басталғаны туралы оқу орындарын хабардар етуіне, бастапқы әскери дайындық оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары жөніндегі олардың жұмыстарын ұйымдастыру, әскери-оқу орындары жөніндегі анықтамалық материалдармен қамтамасыз етуге, олардың жұмысын ұйымдастыруға, әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жөніндегі жұмыстың басталғаны туралы ақпарат құралдары арқылы ақпараттар беруге ұсыныс жасаймын. Тіркеу кезінде әрбір әскерге шақырушылармен әскери-оқу орнына түсуге арналған әскери-кәсіби бағдарлау мақсатындағы жекелей әңгімелер еткізілсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң күшіне енеді.
7. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау әкімнің орынбасары Қ.Ш. Шаяхметовке жүктелсін.
Арқалық қаласының әкімі                          А. Мұхитбеков

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1992 года к призывному участку в 2009 году
Решение акима города Аркалыка Костанайской области от 29 января 2009 года № 8. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 4 февраля 2009 года № 9-3-103
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", РЕШИЛ:
1. Организовать приписку граждан мужского пола Республики Казахстан 1992 года рождения к призывному участку Отдела по делам обороны города Аркалыка в январе-марте 2009 года, которым в год приписки исполняется 17 лет.
2. Акимам сел и сельских округов принять меры к организованной явке юношей для прохождения приписки к призывному участку в сроки согласно утвержденному графику.
3. Начальнику государственного учреждения "Управление внутренних дел города Аркалыка" (по согласованию) организовать работу по розыску и доставке на призывные участки лиц, уклоняющихся от приписки к призывным участкам.
4. Начальнику городского учреждения "Отдел финансов города Аркалыка" обеспечить финансирование медицинской комиссии по приписке юношей 1992 года рождения к призывному участку, а также медицинского обследования в лечебно-профилактических учреждениях за счет бюджета города в пределах, предусмотренных ассигнований.
5. Рекомендую начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны города Аркалыка Костанайской области" (по согласованию) совместно с начальником государственного учреждения "Отдел образования города Аркалыка" довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военно-учебные заведения, обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу, через средства массовой информации дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения.
Во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебное заведение.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима Шаяхметова К.Ш.
Акима города Аркалыка                      А. Мухитбеков