Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 31 желтоқсанда № 9-3-120 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті 123-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 2938630,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 718291 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер – 2098053,0 мың теңге, оның ішінде субвенция көлемі - 945872 мың теңге;
2) шығындар – 2915099,4 мың теңге;
3) таза бюджеттен кредит беру - 11323,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 11564,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 241,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялары бойынша қалдықтары – 34000 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -23692,4 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 23933,4 мың теңге сомасындағы қарыз алу және бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары есебінен бюджет дефицитін өтеуді қамтамасыз ету;
қарыздар түсімі- 11564,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2010.04.21 № 242 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009.07.12 № 279 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.22 № 288 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.08 № 301 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен алынған 150000,0 мың теңге сомадағы ағымдағы нысаналы трансферттерінің қалалық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау үшін 4000,0 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын қатарынан шыққан жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 3378,0 мың теңге сомасында;
сутоғандарды балыққа толтыруға 5000,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге, сонымен қатар оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметкерлерге, соның ішінде запасқа қызметтен босатылғандарға (орнынан түскен) біржолғы материалдық көмек төлеуге 1181,0 мың теңге сомасында;

О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 декабря 2009 года № 212. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 31 декабря 2009 года № 9-3-120
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2938630,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 718291 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6700 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 2098053,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 945872 тысяч тенге;
2) затраты – 2915099,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11323,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 11564,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 241,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -23692,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств в сумме 23933,4 тысяч тенге;
поступления займов – 11564,0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 15.01.2010 № 217; от 21.04.2010 № 242 (вводится в действие с 01.01.2010); от 12.07.2010 № 279 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 № 288 (вводится в действие с 01.01.2010); от 08.12.2010 № 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 150000,0 тысяч тенге:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 4000,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения в сумме 3378,0 тысяч тенге;
на зарыбление водоемов в сумме 5000,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку) в сумме 1181,0 тысяч тенге;

Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынындағы фойесіне, кіру топтарында, спорт залына күрделі жөндеулер жүргізуге 10000,0 мың теңге сомасында;
№ 28 Байтұрсынов көшесі бойындағы тоғыз қабатты тұрғын-үйіндегі лифттік шаруашылықты қалпына келтіруге 8000,0 мың теңге.
Республикалық бюджеттен алынған жалпы сомадағы 214520,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттерінің қалалық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 12291,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін құруға 22164,0 мың теңге сомасында;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілігін арттыру институттарын "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқу құралдарымен жабдықтауға 5255,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынындағы төтенше жағдайларды жоюға 18275,0 мың теңге;
өмір сүрудің ең аз мөлшерінің өсуіне байланысты аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар және мемлекеттік атаулы көмек төлеуге 33077,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге 268,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге 7404,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 70800,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін қамтамасыз етуге 16957,0 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1632,0 мың теңге сомасында;
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 8722,0 мың теңге сомасында;
Родина ауылын абаттандыру және санитариялық тазартуға 15000,0 мың теңге;
2010 жылғы қала бюджетінде 11564,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен қарыздар түсімі қарастырылғаны ескерілсін;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 209180,0 мың теңге сомасында;
"Қостанай облысы Арқалық қаласындағы Фурманово ауылындағы жер асты көздерінен сумен жабдықтауды қайта құрылымдау" жобасы бойынша 7111,6 мың теңге сомасында 2009 жылғы республикалық бюджеттен бөлінген дамуға арналған қолданылмаған трансферттердің одан әрі қолданылуы қала бюджетінде қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2010.04.21 № 242 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009.07.12 № 279 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на капитальный ремонт спортивного зала, входной группы и фойе в государственном коммунальном казенном предприятии "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на восстановление лифтового хозяйства в жилом девяти этажном доме № 28 по улице Байтурсынова в сумме 8000,0 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты, полученные из республиканского бюджета в общей сумме 214520,0 тысяч тенге, из них:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12291,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 22164,0 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 5255,0 тысяч тенге;
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций в государственном коммунальном казенном предприятии "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалыка в сумме 18275,02 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 33077,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 268,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне в сумме 7404,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 70800,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 16957,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1632,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 8722,0 тысяч тенге;
на благоустройство и санитарную очистку села Родина в сумме 15000,0 тысяч тенге;
Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрено поступление займов с республиканского бюджета в сумме 11564,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 209180,0 тысяч тенге;
Учесть, что в городском бюджете предусмотрено доиспользование неиспользованных трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2009 году по проекту "Реконструкция водоснабжения из подземных источников села Фурманово города Аркалыка Костанайской области" в сумме 7 111,6 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21.04.2010 № 242; с изменениями от 12.07.2010 № 279 (вводится в действие с 01.01.2010).

3. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, Астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерісін ескере отырып, бюджеттік саладағы еңбекке ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы 127978,0 мың теңге облыстық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылған.
4. Бюджеттік жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2010 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезекті Х сессиясының төрағасы             А. Жанбаев
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ Н. Гайдаренко
28.12.2009
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ А. Мұхамбетжанова
28.12.2009
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 212 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2010 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2010.12.08 № 301 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
(мың теңге)
Санаты
2010 жылға
нақтыланған
бюджеті
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І.Кiрiстер

3. В городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" от 27 ноября 2007 года в общей сумме 127978,0 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель очередной Х сессии
Аркалыкского городского маслихата          А. Жанбаев
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
___________________    Н. Гайдаренко
28 декабря 2009 год
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
___________________ А. Мухамбетжанова
28 декабря 2009 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2009 года
№ 212
Бюджет города Аркалыка на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 08.12.2010 № 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
(тысяч тенге)
Категория
Уточненный
бюджет на
2010 год
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

6650,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде
әлеуметтiк көмек көрсету
13403,6
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақылар
52409,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес, мұқтаж
мүгедектерді міндетті гигиеналық
құралдарымен қамтамасыз етуге
және ымдау тілі мамандарының,
жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2289,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін адамдарға
Мәскеу, Астана қалаларында
мерекелік іс-шараларға қатысуы
үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарын
төлеуді қамтамасыз ету
6,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа
босатылған (отставка), "1941-1945
жж. Ұлы Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық
көмек төлеу

6650,0
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
13403,6
016
Государственные пособия на детей до
18 лет
52409,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
обязательными гигиеническими
средствами и предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
2289,0
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан, а
также оплаты им и сопровождающим их
лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия в
праздничных мероприятиях в городах
Москва, Астана к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне
6,0
020
Выплата единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны, а
также лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в период
с 22 июня 1941 года по 3 сентября
1945 года в воинских частях,
учреждениях, в военно-учебных
заведениях, не входивших в состав
действующей армии, награжденным
медалью "За победу над Германией в
Великой Отечественной войне
1941-1945 гг." или медалью "За
победу над Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне