Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру туралы нұсқаулықты және 2009 жылға арналған Лисаков қаласы бойынша қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын ұсынатын кәсіпорындардың тізбесін бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 6 қаңтардағы № 5 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 қаңтарда № 9-4-133 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009.10.13 № 536 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 13) тармақшасына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7, 20-баптарына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың Ережесіне сәйкес, жұмыссыздықпен туындаған әлеуметтік проблемаларды шешу мақсатында, Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған Лисаков қаласы бойынша қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын ұсынатын кәсіпорындардың Тізбесі 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру туралы Нұсқаулық 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. "Лисаков қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі тіркелу күніне сәйкес кезектілік тәртібімен есепте тұрған жұмыссыздарды кәсіпорындарға жіберсін.
4. "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламаның әкімшісі "Лисаков қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Лисаков қаласы әкімдігінің "Ұста" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынмен көрсетілетін жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу кезінде қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемін ескерсін.
5. "Лисаков қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі ай сайын уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Лисаков қаласы әкімінің орынбасары В.В. Абоимоваға жүктелсін.
7. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Лисаков қаласының
әкімі
В. Полешко
КЕЛІСІЛДІ
Әкімдіктің
2009 жылғы 6 қаңтардағы
№ 5 қаулысына 1 қосымша
2009 жылға арналған Лисаков қаласы бойынша
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін
жұмыс орындарын ұсынатын
кәсіпорындардың ТІЗБЕСІ
р/р
Кәсіпорынның атауы
Қоғамдық жұмыстардың түрі
Қоғамдық жұмыстардың көлемдері
Қоғамдық жұмыстардың шарттары
1
2
3
4
5
1
Лисаков қаласы әкімдігінің "Ұста" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Елді мекендердің аумақтарын жинау

Об утверждении Инструкции об организации и финансировании общественных работ и перечня предприятий, предоставляющих рабочие места для организации общественных работ на 2009 год по городу Лисаковску
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 6 января 2009 года № 5. Зарегистрировано управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 23 января 2009 года № 9-4-133
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 13.10.2009 № 536.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьями 7, 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях решения социальных проблем, вызванных безработицей, акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень предприятий, предоставляющих рабочие места для организации общественных работ на 2009 год по городу Лисаковску согласно приложению 1.
2. Утвердить прилагаемую Инструкцию об организации и финансировании общественных работ согласно приложению 2.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Лисаковска" направлять на предприятия безработных, стоящих на учете, в порядке очередности согласно дате регистрации.
4. Администратору бюджетной программы "Обеспечение санитарии населенных пунктов" государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Лисаковска" учитывать виды и объемы общественных работ при оплате работ и услуг, оказываемых государственным коммунальным предприятием "Уста" акимата города Лисаковска.
5. Государственному учреждению "Отдел финансов города Лисаковска" ежемесячно обеспечивать своевременное финансирование.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Лисаковска Абоимову В.В.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Лисаковска
В. Полешко
СОГЛАСОВАНО
Приложение 1
к постановлению акимата
от 6 января 2009 года
№ 5
Перечень предприятий, предоставляющих рабочие места для
организации общественных работ на 2009 год по городу Лисаковску
№ п/п
Наименование предприятия
Вид общественных работ
Объемы общественных работ
Условия общественных работ
1
Государственное коммунальное предприятие "Уста" акимата города Лисаковска
Уборка территорий населенных пунктов

Лисаков қаласы - 20220800 шаршы метр, Октябрь кенті - 7077280 шаршы метр, Красногор селосы – 3033120 шаршы метр
Лисаков қаласының аумағын 5000 адам-күн, Октябрь кенті - 1750 адам-күн, Красногор селосы - 750 адам-күн ұдайы қолмен санитарлық тазалау
Әкімдіктің
2009 жылғы 6 қаңтардағы
№ 5 қаулысына 2-қосымша
Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру
туралы НҰСҚАУЛЫҚ
1. Жалпы ережелер
1. Осы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру туралы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру ережесіне сәйкес әзірленді. Нұсқаулық жұмыссыздар үшін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру тәртібін белгілейді және жұмыссыздар үшін қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын кәсіпорындармен негізгі шарттарды және есеп айырысу жүйесін реттейді.
2. Ақылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға Қазақстан Республикасының еңбек, зейнетақымен қамсыздандыру және сақтандыру туралы заңнамалық кесімдері қолданылады.
3. Нұсқаулықта қолданылатын негізгі ұғымдар:
қоғамдық жұмыстар – жергілікті атқарушы органдар ұйымдастыратын, қызметкердің алдын ала кәсіби даярлықтан өтуін талап етпейтін, әлеуметтік пайдалы бағыттағы және азаматтарды уақытша жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың жолдамасы бойынша олар орындайтын еңбек қызметінің түрлері;
жергілікті атқарушы орган – қала әкімі басқаратын, тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқарудың өз құзыреті шегінде жүзеге асыратын әкімдік;
уәкілетті орган – жергілікті атқарушы органдардың аймақтық деңгейде халықтың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесу ісін және жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
нысаналы топтар - жұмысқа орналасуда қиындық көріп жүрген және әлеуметтік қорғауды қажет ететін адамдар ретінде Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңымен белгіленген адамдар тобы;
жұмыс беруші – тізбесі жергілікті атқарушы органдары бекіткен қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға уақытша жұмыс орындарын ұсынатын ұйым.
2. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру тәртібі
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдарда жергілікті атқарушы орган ұйымдастырады және жергілікті бюджеттің қаражатынан қаржыландырылады.
5. Уәкілетті орган қоғамдық жұмыстарды орындау арналған жұмыс берушімен шарт жасасады.

Город Лисаковск - 20220800 метров квадратных, поселок Октябрьский – 7077280 метров квадратных, село Красногорское – 3033120 метров квадратных
Регулярная ручная санитарная очистка территории города Лисаковска – 5000 человеко-дней, поселка Октябрьский – 1750 человеко-дней, села Красногорское - 750 человеко-дней
Приложение 2
к постановлению акимата
от 6 января 2009 года
№ 5
Инструкции об организации и финансировании
общественных работ
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция об организации и финансировании общественных работ (далее – Инструкция) разработана в соответствии с Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения". Инструкция определяет порядок организации и финансирования общественных работ для безработных и регулирует основные условия и систему расчетов с предприятиями, в которых будут организованы общественные работы для безработных.
2. На безработных, участвующих в оплачиваемых общественных работах, распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде, пенсионном обеспечении и страховании.
3. Основные понятия, используемые в Инструкции:
общественные работы – виды трудовой деятельности, организуемые местными исполнительными органами, не требующие предварительной профессиональной подготовки работника, имеющие социально - полезную направленность и выполняемые гражданами по направлению уполномоченных органов по вопросам занятости для обеспечения их временной занятостью;
местный исполнительный орган – акимат, возглавляемый акимом города, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление на соответствующей территории;
уполномоченный орган – структурное подразделение местных исполнительных органов, обеспечивающее содействие занятости населения и социальную защиту от безработицы на региональном уровне (далее – уполномоченный орган);
целевые группы – группы лиц, установленные Законом Республики Казахстан "О занятости населения", как испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты;
работодатель – организация, предоставляющая временные рабочие места для организации общественных работ, перечень которых утвержден местным исполнительным органом.
2. Порядок организации общественных работ
4. Общественные работы организуются местным исполнительным органом в организациях и финансируются из средств местного бюджета.
5. Уполномоченный орган заключает с работодателем договор на выполнение общественных работ.

6. Қоғамдық жұмыстар уақытша жұмыс орындарын ашу жолымен ұйымдастырылады.
7. Қоғамдық жұмыстарға жұмыссыздарды жіберуді уәкілетті орган тіркелу күніне сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырады.
8. Халықтың нысаналы топтарына кіретін жұмыссыздардың қоғамдық жұмыстарға басым тәртіппен қатысуға құқығы бар.
9. Жұмыс беруші мен қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыз арасында еңбек туралы заңнамаға сәйкес еңбек шарты жасалады.
10. Қоғамдық жұмыстарға қатысуды дәлелсіз себептермен, өз бетінше тоқтатқан жұмыссыздар уәкілетті органда қайтадан тіркелген күннен бастап үш ай өткеннен кейін ғана қоғамдық жұмыстарға қайтадан жіберіледі.
3. Қаржыландыру көздері мен шарттары
11. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға еңбекақы төлеу еңбек шартының негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледі және орындалатын жұмыстың санына, сапасы мен күрделілігіне байланысты болады.
12. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Заңмен белгіленген екі ең төменгі жалақыға дейінгі мөлшерде еңбекақысын төлеуге, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарға, әлеуметтік салыққа, жұмыссыздардың жеке есепшоттарына жалақыны аудару бойынша банк қызметтеріне жұмыс берушілердің шығыстары жергілікті бюджет қаражатынан өтеледі. Бюджеттік қаражаттар нысаналы мақсатта қатаң түрде пайдалануға тиіс жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылады.
13. Қоғамдық жұмыстарға қатысқаны үшін жұмыссыздарға есептелген жалақыға заңнамада белгіленген тәртіппен салық салынады.
14. Қоғамдық жұмыстарға қатысушы жұмыссыздарға уақытша жұмысқа жарамсыздығы, жарақаттануынан немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан келтірілген зиянды өтеу жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы төлеуді қолданып жүрген заңнамаға сәйкес жұмыс беруші жүргізеді.
15. Жұмыс берушілер қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға еңбекке ақысын төлеуге, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік салық, жалақыны аудару бойынша банк қызметтеріне жергілікті бюджет қаражатынан шығыстарын өтеу үшін ай сайын өкілетті органға орындалған жұмыстар актісін ұсынады. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын азаматтардың еңбекақысын нақты жұмыс істеген уақыт үшін төленеді.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың
тәртібін бақылау
16. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландырудың тәртібін бақылауды мемлекеттік органдар заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.

6. Общественные работы организуются путем создания временных рабочих мест и финансируются из средств местного бюджета.
7. Направление безработных на общественные работы осуществляется уполномоченным органом в порядке очередности согласно дате регистрации.
8. Приоритетное право участия в общественных работах имеют безработные, входящие в целевые группы.
9. Между работодателем и безработным, участвующим в общественных работах, заключается трудовой договор в соответствии с законодательством о труде.
10. Безработные, самовольно, без уважительной причины прекратившие участие в общественных работах, повторно направляются только по истечении трех месяцев со дня повторной регистрации в уполномоченном органе.
3. Источники и условия финансирования
11. Оплата труда безработных, участвующих в общественных работах, регулируется в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании трудового договора и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы.
12. Расходы работодателей на оплату труда участников общественных работ в размере до двух минимальных заработных плат, установленной Законом о республиканском бюджете на соответствующий год, на социальные отчисления в фонд государственного социального страхования, социальный налог, банковские услуги по зачислению заработной платы на лицевые счета безработным, участвующим в общественных работах возмещаются из средств местного бюджета. Бюджетные средства перечисляются на расчетные счета работодателей, которые должны использоваться строго по целевому назначению.
13. Заработная плата, начисленная безработным за участие в общественных работах, облагается налогами в установленном законодательством порядке.
14. Выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, безработным, участвующим в общественных работах, производятся работодателем в соответствии с действующим законодательством.
15. Работодатели ежемесячно представляют в уполномоченный орган акт выполненных работ для возмещения расходов из средств местного бюджета на оплату труда, социальные отчисления в государственный фонд социального страхования, социальный налог, банковские услуги по зачислению заработной платы на лицевые счета безработным, участвующим в общественных работах. Оплата труда граждан, участвующих в общественных работах, производится за фактически отработанное время.
4. Контроль за порядком организации и финансирования общественных работ
16. Контроль за порядком организации и финансирования общественных работ осуществляется государственными органами в установленном законодательством порядке.