Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті шақыру жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі № 193 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласың Әділет басқармасында 2009 жылы 8 сәуірде № 9-4-140 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласың әкімдігінің 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 228 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласың әкімдігінің 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 228 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19, 23-баптарына сәйкес, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірден № 779 Жарлығын орындауда, Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыру комиссиясының жұмысы ұйымдастырылсын және шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі еркек жынысты азаматтар, сондай-ақ жиырма жеті жасқа толмаған, оқу орындарынан шығарылған, әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар мерзімді әскери қызметке кезекті шақырылуы 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында жүргізілуі қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай облысы Лисаков қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) шақыру науқанын жүргізу үшін шақыру кезеңіне әскери есепке алу жөнінде мамандарды тарту ұсынылсын.
3. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (келісім бойынша), Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (келісім бойынша) және "СТОМ&Д" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (келісім бойынша):
1) шақыру комиссиясымен жіберілген әскерге шақырушыларды тексеру жүргізу;
2) стационарлық тексеріс жүргізу үшін кереуеттің қажетті санын бөлу;
3) Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны (келісім бойынша) әскерге шақырудан кейінге қалдыру алған және емдеуден өткен шақырушыларға берілген кесілген талондарды "Қостанай облысы Лисаков қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне беру ұсынылсын.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 7 апреля 2009 года № 193. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 8 апреля 2009 года № 9-4-140. Утратило силу - постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 21 апреля 2009 года № 228
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 21.04.2009 № 228.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 19, 23 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года" акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать работу призывной комиссии и обеспечить проведение в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года очередного призыва на срочную воинскую службу граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны города Лисаковск Костанайской области" (по согласованию) для проведения призывной кампании привлечь специалистов по воинскому учету на период призыва.
3. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию), государственному коммунальному казенному предприятию "Лисаковская городская поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) и товариществу с ограниченной ответственностью "СТОМ&Д" (по согласованию):
1) провести обследование призывников, направленных призывной
комиссией;
2) выделить необходимое количество коек для проведения стационарного обследования;
3) государственному коммунальному казенному предприятию "Лисаковская городская поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) на призывников, получивших отсрочку от призыва и прошедших лечение, представить государственному учреждению "Отдел по делам обороны города Лисаковск Костанайской области" отрезные талоны.

4. Октябрь кентінің, Красногор селосының әкімдері шақырушыларды шақыру комиссиясын өту үшін жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай облысы ішкі істер департаменті Қостанай облысы Лисаков қаласының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша):
1) әскерге шақырушыларды қаланың автовокзалынан облыстық жинақтау пунктіне жөнелткен кезде қоғамдық тәртіпті қалпында сақтау үшін қызметкерлердің қажетті санын бөлу;
2) "Қостанай облысы Лисаков қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесе отырып, шақырушылардың хабарландыру және іздестіру тобын құру;
3) алыс-беріс жазылатын шақыру қағазын алғаннан кейін, мерзімді әскери қызметке шақырудан жалтарып жүргендерді шақыру пунктіне жеткізу жұмысын ұйымдастыру ұсынылсын.
6. "Қостанай облысы Лисаков қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша), "Лисаков қаласы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне, "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарына шақырушыларды салтанатты шығарып салуды ұйымдастыру және өткізу ұсынылсын.
7. "Лисаков қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі шақыру комиссиясын жүргізу үшін 2009 жылға арналған қалалық бюджетте осы мақсатқа көзделген сомалар бойынша ақшалай қаражаттар бөлсін.
8. "Қостанай облысы Лисаков қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы 2009 жылғы 25 маусымға дейінгі және 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде осы қаулының орындалуы жөнінде атқарылған жұмыс туралы ақпаратты қала әкіміне беру ұсынылсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Лисаков қаласы әкімінің орынбасары Қ.Р. Тұмановаға жүктелсін.
10. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың сәуірінен бастап қолданысқа таратылады.
Лисаков қаласының
әкімі                                      В. Полешко

4. Акимам поселка Октябрьский, села Красногорское обеспечить
доставку призывников для прохождения призывной комиссии.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел города Лисаковска Костанайской области Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию):
1)выделить необходимое количество сотрудников для поддержания общественного порядка при отправке призывников с автовокзала города на областной сборный пункт;
2) совместно с государственным учреждением "Отдел по делам обороны города Лисаковск Костанайской области" (по согласованию) создать группу оповещения и розыска призывников;
3)организовать работу по доставке на призывной пункт лиц,
уклоняющихся от призыва на срочную воинскую службу, после получения
расчетной повестки.
6. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам
обороны города Лисаковск Костанайской области" (по согласованию),
государственному учреждению "Отдел внутренней политики акимата города
Лисаковска", государственному учреждению "Отдел культуры и развития
языков акимата города Лисаковска", организовать и провести торжественные проводы призывников в ряды Вооруженных Сил Республики Казахстан.
7. Государственному учреждению "Отдел финансов акимата города Лисаковска" для проведения призывной комиссии выделить денежные средства согласно суммам, предусмотренным в городском бюджете на 2009 год на эти цели.
8. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны города Лисаковск Костанайской области" (по согласованию) в срок до 25 июня и до 25 декабря 2009 года представить информацию о проделанной работе по исполнению настоящего постановления акиму города.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Лисаковска Туманову К.Р.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2009 года.
Аким
города Лисаковска                          В. Полешко