1992 жылы туған еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарын Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және жүргізуді қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданың әкімінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 ақпанда № 9-5-79 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабына сәйкес, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 3-тармақшасын жүзеге асыру мақсатында ШЕШТІМ:
1. 1992 жылы туған еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың қаңтар-наурызында Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және жүргізу қамтамасыз етілсін.
2. Ауданның селолық округтер мен селолар әкімдері тіркеу жүргізу кезеңінде әскерге шақырылушыларды хабардар етуді және Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген болімінің шақыру учаскесіне келуін ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының Алтынсарин орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының бас дәрігеріне (Ж.Қ. Қуанова) (келісім бойынша) тіркеу жургізу кезеңінде ұйымдастыру және қамтамасыз ету ұсынылсын:
1) әскерге шақыру пункті дәрігер-мамандар мен орта буын медициналық қызметкерлермен;
2) стационарлық тексеру үшін орындармен қамтамасыз ету.
4. "Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігі Қостанай облысы ішкі істер басқармасының Алтынсарин ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің  бастығына (Б.С. Ағаділов) (келісім бойынша) тіркеу жургізу кезеңінде тіркеу комиссиясынан өту кезеңінде әскерге шақырылушылар  арасында қоғамдық тәртіпті ұстау үшін Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне полицияның екі қызметкерін бөлу ұсынылсын.
5. "Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы (Д.С. Айсин) (келісім бойынша) және "Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы (А.Н. Грынькив) тіркеуді жүргізу кезеңінде:
1) әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеудегі тапсырманы оқу мекемелеріне жеткізсін;
2) бастапқы әскери даярлаудың оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары жөніндегі анықтамалық материалдармен қамтамасыз етсін;
3) олардың жұмысын бұқаралық ақпарат құралдары арқылы ұйымдастырсын, әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмыстың басталғандағы туралы хабарландыру берсін;

Об организации и обеспечении проведения приписки граждан мужского пола Республики Казахстан 1992 года рождения к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района
Решение акима Алтынсаринского района Костанайской области от 16 января 2009 года № 2. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 4 февраля 2009 года № 9-5-79
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республики Казахстан", в целях реализации пункта 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан мужского пола Республики Казахстан 1992 года рождения к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района в январе-марте 2009 года.
2. Акимам сельских округов, сел в период проведения приписки организовать и обеспечить оповещение и своевременное прибытие допризывников на призывной участок объединенного отдела по делам обороны Костанайского района.
3. Рекомендовать главному врачу государственного коммунального казенного предприятия "Алтынсаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения Костанайской области акимата Костанайской области" (Куанова Ж.К.) (по согласованию) в период проведения приписки:
1) укомплектовать призывной пункт врачами-специалистами и средним медицинским персоналом;
2) обеспечить места для стационарного обследования.
4. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел внутренних дел Алтынсаринского района Управления внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (Агадилов Б.С.) (по согласованию) в период проведения приписки выделить двух сотрудников полиции на призывной участок объединенного отдела по делам обороны Костанайского района для поддержания общественного порядка среди допризывников в период прохождения ими медицинской и приписной комиссией.
5. Начальнику государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района" (Айсин Д.С.) (по согласованию) и начальнику государственного учреждения "Отдел образования акимата Алтынсаринского района" (Грынькив А.М.) в период проведения приписки:
1) довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочным материалом о военно-учебных заведениях;
3) организовать работу через средства массовой информации, дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения;

4) тіркеу уақытында әсери-оқу орнына түсудегі әскери-кәсіптік бағдарлау мақсатында әскерге шақырушылардың әрқайсысымен жеке әңгімелесу өткізсін.
6. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі 2009 жылға арналған көзделген қаражаттар шегінде, 1992 жылы туған азаматтарда "Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің" шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
7. Алтынсарин ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 1 "1992 жылы туған еркек жынысты Қазақстан Республикасының азаматтарын Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және жүргізуді қамтамасыз ету туралы" қаулысының (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 23 ақпанда 9-5-60 болып тіркелген, 2008 жылғы 13 наурызда "Таза бұлақ - Чистый родник" № 10 газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің бірінші орынбасары К.Ғ. Таңқабаевқа жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин                                 А. Бондаренко
ауданының әкімі

4) провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
6. Государственному учреждению "Аппарат акима Алтынсаринского района" обеспечить финансирование мероприятий по организации и проведению приписки граждан 1992 года к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района в пределах предусмотренных ассигнований на 2009 год.
7. Признать утратившим силу постановление акимата Алтынсаринского района от 9 января 2008 года № 1 "О проведении приписки граждан Республики Казахстан 1991 года рождения к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 февраля 2008 года под номером 9-5-60, опубликовано в районной газете "Таза бұлақ - Чистый родник" 13 марта 2008 года № 10).
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на первого заместителя акима района Танкибаева К.Г.
9. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       А. Бондаренко
Алтынсаринского района