2009 жылға арналған, Алтынсарин ауданының аумағында тұратын халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 7 қазандағы № 274 қаулысы. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 29 қазанда № 9-5-97 тіркелді
23 қаңтар 2001 жылғы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына, 23 қаңтар 2001 жылғы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына, 7-бабының 2)-тармағына сәйкес Алтынсарин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған, Алтынсарин ауданының аумағында тұратын халықтың нысаналы топтары анықталсын.
2. "Алтынсарин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі тұрғындардың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың жұмысқа орналасуына жәрдем беруді қамтамасыз етсін.
3. Әкімдіктің 2009 жылғы 18 ақпандағы № 61 "Халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың тізбесі туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізімдемесінде 9-5-83 нөмірмен тіркелген, "Таза бұлақ – Чистый родник" газетінде 2009 жылдың 19 наурызында, № 11 жарияланған) өзгерістер және толықтырулар енгізілумен әкімдіктің 2009 жылғы 20 мамырдағы № 158 "Әкімдіктің 2009 жылғы 18 ақпандағы № 61 "Халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың тізбесі туралы" қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізімдемесінде 9-5-93 нөмірмен тіркелген, "Таза бұлақ – Чистый родник" газетінде 2009 жылдың 16 шілдесінде № 29 жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                              А. Бондаренко
КЕЛIСIЛДI
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______________________ Л. Чиркова
2009.10.07
Әкімдіктің
2009 жылғы 7 қазандағы
№ 274 қаулысына қосымша
2009 жылға арналған, Алтынсарин ауданының
әкімшілік аумағында тұратын халықтың
нысаналы топтары
1. Аз қамтылғандар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Жиырма үш жасқа дейінгі балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар.
4. Кәмелеттік жасқа толмаған балаларды тәрбиелеуші жалғызілікті, көп балалы ата-аналар.

Об определении целевых групп населения, проживающих на территории Алтынсаринского района на 2009 год
Постановление акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 7 октября 2009 года № 274. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 29 октября 2009 года № 9-5-97
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и со статьей 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Алтынсаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы населения, проживающие на административной территории Алтынсаринского района, на 2009 год согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Алтынсаринского района" обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Признать утратившим силу постановление акимата "О перечне лиц, относящихся к целевым группам населения" от 18 февраля 2009 года № 61 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-5-83, опубликовано 19 марта 2009 года в газете "Таза бұлақ – Чистый родник" № 11) с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением акимата от 20 мая 2009 года № 158 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 18 февраля 2009 года № 61 "О перечне лиц, относящихся к целевым группам населения", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-5-93, опубликовано от 16 июля 2009 года в газете "Таза бұлақ – Чистый родник" № 29).
4. Настоящее постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Бондаренко
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
акимата Алтынсаринского района"
__________________________ Л. Чиркова
07.10.2009
Приложение
к постановлению акимата
от 7 октября 2009 года № 274
Целевые группы населения,
проживающие на административной территории
Алтынсаринского района на 2009 год
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.

5. Қазақстан Республикасының Заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған, адамдары бар азаматтар.
6. Зейнеткерлікке шығу алдындағы тұлғалар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босатылған тұлғалар;
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар.
10. Оралмандар.
11. Жоғарғы және оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түлектері.
12. Жұмыс берушінің – заңды тұлғаның таратылуына немесе жұмыс берушінің – жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлердің штаты немесе санының қысқартылуына байланысты босатылған тұлғалар.
13. Жұмыссыз болып табылатын, курстық дайындықтың түлектері.
14. Елу жастан жоғары жұмыссыздар.
15. 21 жастан 29 жасқа дейінгі жастар.
16. Ұзақ уақыт жұмыс істемейтін азаматтар (бір жыл немесе одан да көп).

5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – юридического лица, либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников.
13. Выпускники курсовой подготовки, являющиеся безработными.
14. Безработные старше пятидесяти лет.
15. Молодежь в возрасте от 21 до 29 лет.
16. Длительно не работающие граждане (год и более).