Алтынсарин ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 194 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2010 жылы 5 қаңтарда № 9-5-100 тіркелді
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Алтынсарин ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3 қосымшаларына сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2010 арналған жылға келесі көлемдерде:
1) 1) кірістер – 997739,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 287715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1301 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1013 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 707710,1 мың теңге;
2) шығындар – 1016838,2 мың тенге;
3) операциялық сальдо - 4560 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелеу - 9785 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – (профицит) - 38944,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 38944,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216; 2010.07.12 № 223 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.21 № 252 (2010 жылдын 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі); 2010.12.09 № 260 (2010 жылдын 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылған бюджеттік саладағы әлеуметтік салықтық және табыс салығына салық салу базасының өзгеруін есепке ала отырып, еңбек төлемі қорының өзгеруіне байланысты, облыстық бюджетке 56685 мың теңге жалпы сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің қайтарылуы ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Жеке алынатын табыс салық және әлеуметтік салық салу базасының өзгеруін есепке ала отырып, бюджеттік салада еңбекке ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты, аудандық бюджетте 2010 жылға арналған ағымды мақсатты трансферттердің облыстық бюджетке жалпы 28342 мың теңге сомасында қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2010-2012 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 23 декабря 2009 года № 194. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 5 января 2010 года № 9-5-100
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенным решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.04.2010 № 216 (вводится в действие с 01.01.2010).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.04.2010 № 216 (вводится в действие с 01.01.2010).
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) ) доходы – 997739,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления -287715 тысяч тенге;
неналоговые поступления -1301 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1013 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 707710,1 тысяч тенге;
2) затраты - 1016838,2 тысяч тенге ;
3) операционное сальдо – 4560 тысяч тенге;
4) чисто бюджетное кредитование – 9785 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) – -38944,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38944,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 15.01.2010 № 203; от 19.04.2010 № 216; от 13.07.2010 № 223 (вводится в действие с 01.01.2010); от 21.10.2010 № 252 (вводится в действие с 01.01.2010);  от 09.12.2010 № 260 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Учесть, что в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов в областной бюджет в общей сумме 56685 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 15.01.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Учесть, что в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов в областной бюджет в общей сумме 28342 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.04.2010 № 216 (вводится в действие с 01.01.2010).

4. Аудандық бюджетте қарастырылған нысаналы трансферттер және дамуға трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 12000 мың теңге;
білім беру ұйымдарының құрылысы мен жаңартуына - 28900 мың теңге;
білім беру объектерін ағымдағы ұстауға - 10100 мың теңге;
тұрғындардың әлеуметтік қорғалатын жастар жіктер санына әлеуметтік көмекке - 870,0 мың теңге;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлауға 4500 мың теңге сомасы қарастырылғанын ескерілсін.
6. 2010 жылға арналған Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органның резерві - 2750 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2010 жылға арналған бюджетін орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Ауылдық (селолық) округтер, ауыл (село) бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалар) тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмек төлеу мақсатты трансферттердің түсімі, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы әскер құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка) "1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай республикалық бюджеттен 2937 мың теңге сомада, облыстық бюджеттен 410,0 теңге сомада қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.04.19 № 216; өзгерту енгізілді - 2010.07.13 № 223 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Алтынсарин аудандық
мәслихаттың оныншы
кезекті сессиясының
төрағасы                                   П. Урбанович
Алтынсарин аудандық
мәслихаттың хатшысы                    Т. Құлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
экономика және бюджетті жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________ Л. Калюжная
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы
_____________ Л. Перова
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрлігі
Салық комитетінің
Қостанай облысы бойынша
Салық департаментінің
"Алтынсарин ауданы бойынша
салық басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_____________ Қ. Орқашбаев
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 194 қаулысына қосымша 1
2010 жылға арналған Алтынсарин ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010.12.09 № 260 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Нақтыланған
бюджет (мың
теңге)
Сыныбы
Төменгі сынып
Өзгешелік
Атауы
I. ТҮСІМДЕР

4. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования – 12000 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 28900 тысяч тенге;
на текущее содержание объектов образования – 10100 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения – 870,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 c изменениями, внесенным решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.04.2010 № 216 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 4500 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2010 год в сумме - 2750 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм) аулов (сел) аульных (сельских) округов, согласно приложению 5.
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне за счет республиканского бюджета в сумме 2937 тысяч тенге, за счет областного бюджета в сумме 410,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.04.2010 № 216; с изменениями от 13.07.2010 № 223 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
очередной, десятой
сессии Алтынсаринского
районного маслихата                        П. Урбанович
Секретарь
Алтынсаринского
районного маслихата                   Т. Кульмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Алтынсаринского района"
__________________ Л. Калюжная
Начальник государственного
учреждении "Отдел финансов
акимата Алтынсаринского района"
__________________ Л. Перова
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по Алтынсаринскому району Налогового
департамента по Костанайской области
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
__________________ К. Оркашбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2009 года № 194
Бюджет Алтынсаринского района на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 09.12.2010 № 260(вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
Уточненный
бюджет
(тысяч
тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ