Әулиекөл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 81 "Әулиекөл ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданың әкімдігінің 2009 жылғы 12 наурыздағы № 54 қаулысы. Қостанай облысы Әулиекөл ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 17 наурызда № 9-7-94 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімінің 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 04-10/234 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімінің 12.04.2010 № 04-10/234 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 1-3)-тармақшасына сәйкес, Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілері реестірінде № 9-7-86 нөмірімен тіркелген Әулиекөл ауданы мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 81 "Әулиекөл ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру мақсатында Әулиекөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер орнатылсын:
1) 500 теңге мөлшерінде Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттілік үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2) негізгі азық-түліктердің қымбаттауына байланысты атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті алушыларға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген жылға тиісті 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2. Жеке санаттағы азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек:
1) республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген жылға тиісті сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде туберкулезбен ауыратын адамға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін;
2) орта жандық айлық табысы күнкөрістің ең аз шамасынан төмен отбасыларға (азаматтарға) және табысына қарамастан, белгілі бір себептермен жедел әлеуметтік қорғауға мұқтаж (сәйкес құжаттармен расталған) азаматтарға. Біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері әрбір нақты жағдайда комиссиямен анықталады;
3) республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген жылға тиісті он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды, кәмелетке толмаған балаларды (ата-аналары жұмыс істемейтіндер үшін) және белгілі бір тұрғылықты жері жоқ азаматтарды жерлеуге;

О реализации решения Аулиекольского районного маслихата от 22 декабря 2008 года № 81 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2009 год"
Постановление акимата Аулиекольского района Костанайской области от 12 марта 2009 года № 54. Зарегистрировано Управлением юстиции Аулиекольского района Костанайской области 17 марта 2009 года № 9-7-94. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акима Аулиекольского района Костанайской области от 12 апреля 2010 года № 04-10/234)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акима Аулиекольского района Костанайской области от 12.04.2010 № 04-10/234).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и в целях реализации решения Аулиекольского районного маслихата от 22 декабря 2008 года № 81 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2009 год", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 9-7-86, акимат Аулиекольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" установить следующие социальные выплаты из местного бюджета:
1) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в размере 500 тенге;
2) ежемесячную социальную помощь, в связи с удорожанием основных продуктов питания получателям государственной адресной социальной помощи, в размере 0,5 месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
2. Единовременная социальная помощь отдельным категориям граждан:
1) для обеспечения дополнительного питания больным туберкулезом в размере восьмикратного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
2) семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума и гражданам, нуждающимся в экстренной социальной поддержке (подтвержденных соответствующими документами), независимо от дохода. Размер единовременной социальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией;
3) на погребение умерших безработных граждан, несовершеннолетних детей (для не работающих родителей) и граждан без определенного места жительства в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;

4) республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген жылға тиісті үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде санаторийлар мен оңалту орталықтарында денсаулығын түзеткен мүгедектерге қосымша әлеуметтік көмек;
5) отыз мың теңге мөлшерінде Қазақстан Республикасы және Қазақ Советтік Социалистік Республикасының құрметті атақтарына ие болған зейнеткерлік жастағы тұлғаларға, арнайы мемлекеттік жәрдемақыны алушыларға немесе бұрын Қазақстан Республикасының алдындағы ерекше еңбектері үшін арнайы мемлекеттік зейнетақыны алған зейнеткерлерге және бұрын жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша ерекше еңбектері үшін зейнетақыларына дербес қосымшалар алған зейнеткерлерге;
6) комиссия шешімі бойынша жекелеген санаттағы азаматтарға мерекелік, естелік және атаулы күндерге арналған біржолғы әлеуметтік көмек. Әрбір нақты күнге азаматтардың санаттары мен біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері комиссиямен анықталады.
3. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік және біржолғы материалдық көмек төлемдерін ұйымдастыру туралы аудандық комиссияның құрамына өзгерістер енгізілсін.
4. "Әулиекөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай–уәкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып анықталсын.
5. Анықталсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді біржолғы әлеуметтік көмекті көрсету жөніндегі аудандық комиссия қабылдайтындығы;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттілік үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап тағайындалатындығын және өтініш берушінің қайтыс болғанына немесе оның аудан аумағының шегінен шығуына байланысты тоқтатылатындығын. Аталған оқиғалардың болған айынан кейінгі айдан бастап төлем тоқтатылатындығын;
3) кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге әлеуметтік көмек (жұмыс істемейтін ата-аналар үшін) ата-ананың біреуіне тағайындалатындығын;
4) жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек қайтыс болған сәтіне жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелгендерге тағайындалатындығы;
5) белгілі бір тұрғылықты жері жоқ азаматтарды жерлеуге әлеуметтік көмек жерлеуді іске асырған тұлғаға тағайындалатындығы;
6) жекелеген санаттағы азаматтарға мерекелік, естелік және атаулы күндерге арналған біржолғы әлеуметтік көмек қоғамдық ұйымдардың, өкілетті органдардың, мемлекеттік ұйымдар мен мекемелердің қолдаухатының негізінде тағайындалатындығы.

4) оказать дополнительную социальную помощь инвалидам прошедшим курсы оздоровления в санаториях и реабилитационных центрах в размере трехкратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
5) лицам, пенсионного возраста, удостоенным почетных званий Республики Казахстан или Казахской Советской Социалистической Республики, пенсионерам, получающим специальное государственное пособие или ранее получавшим пенсию за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, ранее получавшим персональные надбавки к пенсии за особые заслуги по решению местного исполнительного органа, в размере тридцати тысяч тенге;
6) единовременную социальную помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам отдельным категориям граждан по решению комиссии. Категории граждан и размер единовременной социальной помощи к каждой конкретной дате определяется комиссией.
3. Внести изменения в состав районной комиссии об организации выплат социальной и единовременной материальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
4. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Аулиекольского района" (далее-уполномоченный орган).
5. Определить, что:
1) рекомендацию о назначении или об отказе в социальной помощи принимает районная комиссия по оказанию единовременной социальной помощи;
2) ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы территории района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
3) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей (для неработающих родителей) назначается одному из родителей;
4) социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
5) социальная помощь на погребение умерших граждан без определенного места жительства назначается лицу осуществившим погребение;
6) единовременная социальная помощь отдельным категориям граждан к праздничным, памятным и знаменательным датам назначается на основании ходатайства общественных объединений, уполномоченных органов, государственных организаций и учреждений.

6. Әлеуметтік көмектің барлық түрлері үшін төлем "Қазақстан Халық банкі" акционерлік қоғамының Қостанай облыстық филиалының Әулиекөл басқармасы немесе "Қазпочта" акционерлік қоғамының Қостанай облыстық филиалының Әулиекөл аудандық пошта байланысы торабы немесе "Банк Тұран Әлем – "Темірбанк" акционерлік қоғамы" акционерлік қоғамының еншілес ұйымының филиалы арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырылады.
7. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жасалсын.
8. Әулиекөл ауданының әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 54 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік және біржолғы материалдық көмек төлеуді ұйымдастыру туралы" (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілері реестірінде № 9-7-73 нөмірімен тіркелген, "Әулиекөл" газетінің 2008 жылғы 17 сәуірінде № 16 жарияланған) қаулысының, Әулиекөл ауданы әкімдіктің 2008 жылғы 20 тамыздағы № 228 "Әкімдіктің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 54 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік және біржолғы материалдық көмек төлеуді ұйымдастыру туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілері реестірінде № 9-7-80 нөмірімен тіркелген, "Әулиекөл" газетінің 2008 жылғы 11 қыркүйектегі № 37 жарияланған) қаулысының күші жойылды деп есептелсін.
9. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттардың тізбесі бекітілсін.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Нұғманова Роза Сыздыққызына жүктелсін.
11. Осы қаулы 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әулиекөл
ауданының әкімі                            Б. Ғаязов
Әулиекөл ауданының әкiмдігінің
2009 жылғы 12 наурызда
№ 54 қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін
құжаттар тізбесі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін (мерекелік күндерге төлемдерден басқасы) құжаттар болып табылады:
әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның өтініші;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жерін растайтын құжат;
салық төлеушінің куәлігінің көшірмелері.
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттілік үшін:
Ұлы Отан соғысы мүгедегінің немесе қатысушының куәліктігінің көшірмесі;
2) туберкулезбен ауырған адамға қосымша тамақтану үшін:
баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
аурудың емханалық емдеуде болуын растайтын емдеу мекемесінен анықтама;

6. Для всех видов социальной помощи выплата осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателя социальной помощи через Аулиекольское управление Костанайского областного филиала акционерного общества "Народный банк Казахстана" или Аулиекольский Районный узел почтовой связи Костанайского областного филиала акционерного общества "Казпочта" или филиал дочерней организации акционерного общества "Банк Туран Алем – акционерное общество "Темірбанк".
7. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
8. Постановление акимата Аулиекольского района от 20 марта
2008 года № 54 "Об организации выплат социальной и единовременной материальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-7-73, опубликовано в газете "Әулиекөл" от 17 апреля 2008 года № 16), постановление акимата Аулиекольского района от 20 августа 2008 года № 228 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 20 марта 2008 года № 54 "Об организации выплат социальной и единовременной материальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-7-80, опубликовано в газете "Әулиекөл" от 11 сентября 2008 года № 37) считать утратившими силу.
9. Утвердить перечень документов для назначения социальной помощи.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Нугманову Розу Сыздыковну.
11. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Аким
Аулиекольского района                      Б. Гаязов
Утверждено
постановлением акимата
Аулиекольского района
от 12 марта 2009 года
№ 54
Перечень документов
для назначения социальной помощи
1. Документами для назначения социальной помощи являются (кроме выплат к праздничным датам):
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства;
копии свидетельства налогоплательщика;
1) на бытовые нужды инвалидам и участникам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения инвалида или участника Великой Отечественной войны;
2) на дополнительное питание гражданам, больным туберкулезом:
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
справка из лечебного учреждения, подтверждающая нахождение больного на амбулаторном лечении;

3) жедел әлеуметтік қорғауға мұқтаж отбасылардың материалдық жағдайын тексеру актісі, емдеу мекемелерден анықтамалар, арнайы комиссиялардың немесе ТЖ бөлімшелерінің, ішкі істер бөлімінің актілері мен тұжырымдары;
Өтініш беруші табыстар туралы мәліметтерді өз бетімен мәлімдейді және олардың дұрыстығына жауапкершілік тартады.
4) кәмелетке толмаған балаларды жерлеу үшін:
қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі және қайтыс болуы туралы анықтама;
баланың тууы туралы актілі жазбадан үзінді көшірме;
5) қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге:
қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі және қайтыс болуы туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органмен қайтыс болған жұмыссыз ретінде тіркелгендігін растайтын анықтама;
қайтыс болған азаматтың тұрғылықты жерін растайтын құжат;
6) белгілі бір тұрғылықты жері жоқ азаматтарды жерлеуге:
қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі және қайтыс болуы туралы анықтама;
учаскелік комиссияның тұжырымы;
7) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі.
2. Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқаларда және көшірмелерде беріледі. Салыстырып тексергеннен кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

3) акт обследования материального положения семьи нуждающейся в экстренной социальной поддержке, справки лечебных учреждений, акты или заключения специальных комиссий или подразделений ЧС, отдела внутренних дел;
Сведения о доходах заявитель заявляет самостоятельно и несет ответственность за их достоверность.
4) на погребение умерших несовершеннолетних детей:
копия свидетельства о смерти и справка о смерти;
выписка из актовой записи о рождении ребенка;
5) на погребение умерших безработных граждан:
копия свидетельства о смерти и справка о смерти;
справка, выданная уполномоченным органом по вопросам занятости, подтверждающая, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного;
документ, подтверждающий место жительства умершего гражданина;
6) на погребение граждан без определенного места жительства:
копия свидетельства о смерти и справка о смерти;
заключение участковой комиссии;
7) копия индивидуальной программы реабилитации инвалида.
2. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.