Әулиекөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 159 шешімі. Қостанай облысы Әулиекөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылы 28 желтоқсанда № 9-7-109 тіркелді
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ауданның 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2106763,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 609438,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 6316,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2390,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 1488619,0 мың теңге;
2) шығындар - 2092065,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 11323,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо -44490,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -41115,8 мың теңге;
6) тапшылықты қаржылау (профицитті пайдалану) - 41115,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.01.13 № 167; өзгерту енгізілді - 19.04.2010 № 180; 2010.07.07 № 188; 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2010 жылға арналған субвенция көлемі 1274141,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде Қостанай облыстық мәслихатының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 31 "Қостанай облысының 2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджеті мен аудандары бюджеттерінің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" шешімімен бекiтiлген, жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде көзделген әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiн ескере отырып бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты 11525 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттертің облыстық бюджетке қайтарылуы ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.04.2010 № 180 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 6085 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4000 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік қорғалатын тобы санынан жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 2085 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.04.2010 № 180 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете Аулиекольского района на 2010-2012 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22 декабря 2009 года № 159. Зарегистрировано Управлением юстиции Аулиекольского района Костанайской области 28 декабря 2009 года № 9-7-109
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 2106763,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 609438,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 6316,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2390,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1488619,0 тысячи тенге;
2) затраты - 2092065,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11323,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 44490,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) - -41115,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) - 41115,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 13.01.2010 № 167; с изменениями от 19.04.2010 № 180 (вводится в действие с 01.01.2010); от 07.07.2010 № 188; от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Утвердить объем субвенции на 2010 год передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1274141,0 тысяча тенге.
3. Учесть в бюджете района на 2010 год возврат целевых текущих трансфертов в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2007 года № 31 "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов и городов Костанайской области на 2008-2010 годы", в сумме 11525 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.04.2010 № 180 (вводится в действие с 01.01.2010).
4. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 6085 тысячи тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4000 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи из числа социально защищаемых слоев населения в сумме 2085 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.04.2010 № 180 (вводится в действие с 01.01.2010).

4-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларының мынадай мөлшердегі түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдарымен жабдықтауға 4744,0 мың теңге сомасында;
ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 20680,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге 41 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға 15179 мың теңге сомасында;
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 11849,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.04.2010 № 180; өзгерту енгізілді - 2010.07.07 № 188; 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-2. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2028,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 11564,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-2 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-3. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 27454,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 16380,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 11074,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-3 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-4. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 55446,0 мың теңге сомасында қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

4-1. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 4744,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 20680,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 41 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 15179 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 11849,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4-1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.04.2010 № 180 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 07.07.2010 № 188; от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-2. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2028,0 тысячи тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 11564,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4-2 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-3. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 27454,0 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 16380,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 11074,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4-3 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 55446,0 тысяч тенге, в том числе:

"Әулиекөл ауданының білім бөлімінің Ш.Уәлиханов атындағы Әулиекөл орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын түбегейлі жөндеуге 41246,0 мың теңге сомасында;
аудандық кітапхананы ағымдағы жөндеуге 14200,0 мың теңге сомасында.
4-5. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 9000,0 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдерінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1, 4-2, 4-3, 4-4, 4-5 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.01.13 № 167 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-6. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен "Әулиекөл ауданының білім бөлімінің Н. Островский атындағы орта мектебі" мемлекеттік мекемесі жанындағы шағын орталықты түбегейлі жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттердің 45000,0 мың сомасындағы түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 4-6 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-7. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, оларға теңестірілгендерге, сондай ақ Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттердің 1337,0 мың сомасындағы түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 4-7 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.07.07 № 188 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-8. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттердің 4500,0 мың сомасындағы түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-6, 4-7, 4-8 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.04.2010 № 180 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-9. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде орта мектептердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 1300,0 мың теңге сомасындағы облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің сомалары көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-9 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010.10.20 № 203 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 5631 мың теңге сомасында бекітілсін.

на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Аулиекольская средняя школа им. Ш. Уалиханова отдела образования Аулиекольского района" в сумме 41246,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт районной библиотеки в сумме 14200,0 тысяч тенге.
4-5. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 9000,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 4-1, 4-2, 4-3, 4-4, 4-5 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 13.01.2010 № 167 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-6. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на капитальный ремонт мини-центра при государственном учреждении "Аманкарагайская средняя школа имени Н. Островского отдела образования Аулиекольского района" в сумме 45000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4-6 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-7. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены поступление сумм целевых трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной материальной помощи приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а так же проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 1337,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4-7 с изменением, внесенным решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 07.07.2010 № 188 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-8. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены поступление сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 4500,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 4-6, 4-7, 4-8 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.04.2010 № 180 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-9. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы средних школ в сумме 1300,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктам 4-9 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.10.2010 № 203 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 5631 тысяча тенге.

6. 2010 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, поселке, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің 2010 жылға бюджеттік бағдарламасының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық
мәслихаттың оныншы
сессиясының төрағасы                       Ю. Волков
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        А. Бондаренко
КЕЛІСІЛДІ
"Әулиекөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ Т. И. Печникова
Мәслихаттың

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2010 год согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
десятой сессии
районного маслихата                        Ю. Волков
Секретарь
районного маслихата                        А. Бондаренко
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Аулиекольского района"
___________________ Т.И. Печникова
Приложение 1
к решению маслихата