Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 6 ақпандағы № 35 қаулысы. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 наурызда № 9-8-121 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 316 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2009.12.28 № 316 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 1-3) тармақшасына, Денисов аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 94 "2009 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті туралы" шешіміне сәйкес (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2008 жылғы 26 желтоқсанда № 9-8-107 болып тіркелген, аудандық "Наше время" газетінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы № 2, 2009 жылғы 23 қаңтардағы № 4, 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 5 санында жарияланған) әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" атты бюджеттік бағдарламаны орындау мақсатында жергілікті бюджеттен келесі төлемдер белгіленсін:
1) тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңымен (бұдан әрі - заңымен) белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он есе мөлшерінде қайтыс болған жасы кәмелетке толмағандарды жерлеуге қайтыс болуы туралы анықтамасының негізінде әлеуметтік көмек;
2) заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он есе мөлшерінде қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге қайтыс болуы туралы анықтамасының негізінде әлеуметтік көмек;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне төрт мың бес жүз теңге мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
4) есеп айырысу құжаттар негізінде тексеру құнының жүз процент мөлшерінде, 18 жасына дейінгі мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен тексеруге байланысты шығынды өтеуге әлеуметтік көмек;
5) білім беру қызмет көрсетулер туралы шарт негізінде оқу құнының жүз процент мөлшерінде Қазақстан Республикасының жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқуға байланысты шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек;
6) заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес есе мөлшерінде туберкулез ауруларын емдеуге, "Денисов аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының емдеуші дәрігердің өтініші негізінде әлеуметтік көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
Постановление акимата Денисовского района Костанайской области от 6 февраля 2009 года № 35. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 2 марта 2009 года № 9-8-121. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 28 декабря 2009 года № 316
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 28.12.2009 № 316.
В соответствии с подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Денисовского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 декабря 2008 года № 9-8-107, опубликованного в районных газетах "Наше время": 9 января 2009 года № 2, 23 января 2009 года № 4, 30 января 2009 года № 5 акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" установить следующие выплаты из местного бюджета:
1) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей на основании справки о смерти в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год (далее – законом);
2) социальная помощь на погребение умерших безработных на основании справки о смерти безработного в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом;
3) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере четыре тысячи пятьсот тенге ежемесячно;
4) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов до 18 лет в размере ста процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов;
5) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обучением в средне специальных и высших учебных заведениях Республики Казахстан в размере ста процентов от стоимости обучения на основании договора на оказание образовательных услуг;
6) социальная помощь на лечение больным туберкулезом в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом, на основании ходатайства лечащего врача государственного коммунального казенного предприятия "Денисовская центральная районная больница";

7) уәкілетті органның комиссиясына құжаттар пакетін тапсырғандарға, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, көп балалы отбасыларға, аз қамтылған азаматтарға, 1, 2, 3 топ мүгедектері мен балалық шағынан мүгедектерге, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңделген тұлғаларға, заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он есе мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек көрсетуге әлеуметтік көмек;
8) ауданға келген біліктірілген мамандарға, заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз есе мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек;
9) заңымен белгіленген ай сайын, үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұратын мүгедек-балаларға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;
10) заңымен белгіленген жиырма бес айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде дербес зейнеткерлерге және құрметті қызметкер атағы бар зейнеткерлерге бір жолғы әлеуметтік көмек;
11) заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткішітің он есе мөлшерінде жалғыз қарт азаматтарға бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету.
2. "Денисов ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан былай–уәкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау және төлету жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) уәкілетті органмен әлеуметтік көмекті тағайындау немесе бас тарту туралы шешім, құжаттар қабылдаған күннен бастап он күн ішінде қабылданады;
2) кәмелетке толмағандарды жерлеуге әлеуметтік көмек ата-аналарының біреуіне немесе өзге де заңды өкіліне беріледі, егер де еңбекке жарамды әкесі (асырап алушы) бала қайтыс болған күннен қарағанда уәкілетті органға жұмыссыз ретінде тіркелген болса, анасының жұмыссыз деп тіркелу фактісі міндетті емес;
3) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек беріледі, егер де ол адам ресми түрде уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген болса;
4) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек онымен бірге тұрған отбасы мүшелеріне, немесе жерлеу рәсімін жүргізген тұлғаларға беріледі;
5) мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен тексеруге байланысты шығынды өтеуге әлеуметтік көмек отбасының кірісіне қарамастан мүгедек-баланың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкіліне беріледі;
6) Қазақстан Республикасының жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқуға байланысты шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек білім берудің орталық атқарушы органымен жыл сайын кешендік тестілеуден белгіленген минималдық санынан төмен емес балл жинаған және мемлекеттік білім гранттар ала алмаған жалпы орта білім беру мекемелерінің бітірушілеріне тағайындалады және беріледі:
аз қамтылған отбасыларынан;
ата-аналары қамқорлығысыз қалған, оның ішінде жетім-балалар;
көп балалы отбасыларынан (төрт және оданда көп, бірге тұратын кәмелетке толмаған балалар бар болса);

7) социальная помощь на оказание единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненных по льготам к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам детства и инвалидам 1, 2, 3 групп, малообеспеченным гражданам, многодетным семьям, обратившихся с пакетом документов в комиссию уполномоченного органа до десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом;
8) единовременная социальная помощь квалифицированным специалистам, прибывшим в район, до двухсоткратного месячного расчетного показателя, установленного законом;
9) социальная помощь детям-инвалидам, состоящим на обслуживании в отделе социальной помощи на дому единовременно в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом;
10) единовременная социальная помощь персональным пенсионерам и пенсионерам, имеющим звание заслуженного работника в размере двадцати пяти месячных расчетных показателей, установленного законом;
11) оказание единовременной социальной помощи одиноким престарелым гражданам в размере до десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Денисовского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается уполномоченным органом в течение десяти дней со дня приема документов;
2) социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю в случае, когда трудоспособный отец (усыновитель, удочеритель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе, факт регистрации матери в качестве безработной не обязателен;
3) социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе;
4) социальная помощь на погребение умерших безработных выплачивается членам семьи умершего, совместно проживающим с ним на день смерти, либо лицам, осуществившим погребение.
5) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов, назначается и выплачивается родителям или иным законным представителям ребенка-инвалида независимо от дохода семьи;
6) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обучением в средне специальных и высших учебных заведениях Республики Казахстан назначается и выплачивается выпускникам организаций среднего общего образования, набравшим при комплексном тестировании, не менее минимального количества баллов, ежегодно устанавливаемого центральным исполнительным органом в области образования и не ставшим обладателем государственных образовательных грантов:
из малообеспеченных семей,
оставшимся без попечения родителей, в том числе дети-сироты;
из многодетных семей (дети из семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей);

бала кезеңінен мүгедек және 1, 2, 3 топтардағы мүгедектерге, мүгедек балаларға;
7) туберкулез ауруларына емделу үшін әлеуметтік көмек отбасының табысына қарамастан өтініш берушіге (бала ауру болған жағдайда) ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне тағайындалады және беріледі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, көп балалы отбасыларға, аз қамтылған азаматтарға, 1, 2, 3 топ мүгедектері мен балалық шағынан мүгедектерге, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңделген тұлғаларға табысына қарамастан біржолғы материалдық көмек көрсетуге әлеуметтік көмек төленеді;
9) ауданға келген біліктірілген мамандарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге "Денисов аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының өтініші бойынша, отбасының табысына қарамастан әлеуметтік көмек төленеді;
10) үйдегі әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің қызмет көрсетуінде тұратын мүгедек-балаларға әлеуметтік көмек отбасының табысына қарамастан ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне беріледі;
11) дербес зейнеткерлерге және құрметті қызметкер атағы бар зейнеткерлерге әлеуметтік көмек отбасының табысына қарамастан төленеді;
12) жалғыз қарт адамдарға бір жолғы әлеуметтік көмек отбасының табысына қарамастан төленеді;
Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органмен ұсынылған тізімдерге сәйкес тиісті операциялар түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдары мен екінші деңгейдегі банктар арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына қаржы аудару арқылы жүзеге асырылады.
4. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) дербес есеп шотының көрсетілген өтініші;
2) жеке басын куәләндыратын құжаттын көшірмесі;
3) салық төлеушінінің нөмер куәлігінінің көшірмесі;
4) жұмыссыз ретінде тіркелгені тіралы анықтама (жұмыссыздар үшін);
5) осы қаулының 1 тармағы 1), 4), 6), 9); тармақшаларында көзделген, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
6) азаматтарды тіркеу кітабының немесе мекен-жайлық анықтамасының көшірмесі;
7) осы қаулының 1 тармағы 3), 4), 7), 10), тармақшаларында көзделген, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
8) осы қаулының 1 тармағы 5), 7), тармақшаларында көзделген, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі; аз қамтылған азаматтар, үндеу айының алдындағы тоқсан ішіндегі кірісті растау туралы құжаттың көшірмесі.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" атты бюджеттік бағдарлама бойынша жүргізсін.

инвалидам детства и инвалидам 1, 2, 3 групп, детям-инвалидам;
7) социальная помощь на лечение больных туберкулезом назначается и выплачивается заявителю (в случаях заболевания детей), родителям или иным законным представителям не зависимо от дохода семьи;
8) социальная помощь на оказание единовременной материальной помощи выплачивается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненных по льготам к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам детства и инвалидам 1, 2, 3 групп, малообеспеченным гражданам, многодетным семьям, независимо от дохода семьи;
9) социальная помощь на оказание единовременной материальной помощи выплачивается по ходатайству государственного коммунального казенного предприятия "Денисовская центральная районная больница" квалифицированным специалистам, прибывшим в район, независимо от дохода семьи;
10) социальная помощь детям-инвалидам, состоящим на обслуживании в отделении социальной помощи на дому выплачивается родителям или иным законным представителям независимо от дохода семьи;
11) социальная помощь персональным пенсионерам и пенсионерам, имеющим звание заслуженного работника выплачивается независимо от дохода семьи;
12) оказание единовременной социальной помощи одиноким престарелым гражданам выплачивается независимо от дохода семьи.
Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
4. Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи:
1) заявление, с указанием лицевого счета;
2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия регистрационного номера налогоплательщика;
4) справка о регистрации в качестве безработного (для безработных);
5) копия свидетельства о рождении ребенка, предусмотренная в подпунктах 1), 4), 6), 9) пункта 1 настоящего постановления;
6) копия книги регистрации граждан или адресная справка;
7) копия документа, подтверждающая статус заявителя, предусмотренная в подпунктах 3), 4), 7), 10) пункта 1 настоящего постановления;
8) малообеспеченным гражданам копия документа о подтверждении доходов за квартал предшествующий, месяцу обращения, предусмотренная в подпунктах 5), 7), пункта 1 настоящего постановления.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Денисов ауданы әкімінің орынбасары М.Т. Мұратбековқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан басталған әрекетке таратылады.
Денисов ауданы
әкімінің міндетін атқарушы                 М. Мұратбеков

6. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима Денисовского района Муратбекова М.Т.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяются на действие возникшие с 1 января 2009 года.
Исполняющий обязанности акима              М. Муратбеков
Денисовского района