2009 жылға арналған Жітіқара ауданындағы халықтың мақсатты топтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 25 наурыздағы № 165 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2009 жылы 27 сәуірде № 9-10-115 тіркелді
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 13) тармақшасына және Қазақстан Республикасы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5 бабына, 7 бабы 2) тармақшасына сәйкес, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жұмысқа орналасуға көмектесу үшін 2009 жылға арналған Жітіқара ауданындағы халықтың мақсатты топтары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықтың мақсатты топтарына жататын тұлғаларды жұмысқа орналастыруға көмекті қамтамасыз етсін.
3. Әкімдік қаулысы оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткенінен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                               Қ. Испергенов
2009 жылғы 25 наурыздағы
№ 165 әкімдік қаулысына қосымша
Жұмысқа орналасуға көмектесу үшін 2009 жылға
арналған Жітіқара ауданындағы халықтың
мақсатты топтары
Ескерту. Қосымша өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2009.03.08 № 486 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.10.02 № 651 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулыларымен.
1. Тұрмысы төмендер.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Жиырма үш жасқа дейінгі балалар үйлерінің тәрбиеленушілері және ата-ананың қамқорлығысыз қалған балалар мен жетім балалар.
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеуші жалғыз басты, көп балалы ата - аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленгендей тәртіпте қарамағындағыларға көмекті және тұрақты күтімді қажет етеді деп танылғандары бар азаматтар.
6. Зейнеткерлік алды жасындағылар (жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалғандар).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері қатарынан босатылған тұлғалар.
9. Мәжбүрлеп емдеуден және (немесе) бас бостандығынан айыру орынынан босатылған тұлғалар.
10. Оралмандар.
11. Ұзақ уақыт бойы жұмыс істемеген азаматтар (жыл және одан да көп).
12. Елу жастан асқандар.
13. Кәсіби білімдері бар бастауыш, орта және жоғары бағдардамаларды жүзеге асыратын, оқу орындарының түлектері.
14. Қостанай облысы бойынша тиісті кезеңіне белгіленгендей азық - түлік себеті құнынан аспайтын табысы бар толық емес отбасылар.
15. Жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар жатады.

Об определении целевых групп населения в Житикаринском районе на 2009 год
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 25 марта 2009 года № 165. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 27 апреля 2009 года № 9-10-115
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и со статьей 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы населения в Житикаринском районе на 2009 год для содействия занятости согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района" обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Испергенов
Приложение
к постановлению акимата
от 25 марта 2009 года № 165
Целевые группы населения в Житикаринском районе
на 2009 год для содействия занятости
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата Житикаринского района Костанайской области от 03.08.2009 № 486 (порядок введения в действие см. п.2); от 02.10.2009 № 651 (порядок введения в действие см. п.2).
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Длительно неработающие граждане (год и более).
12. Лица старше пятидесяти лет.
13. Выпускники учебных заведений, реализующих программы начального, среднего и высшего профессионального образования.
14. Неполные семьи, доход которых не превышает стоимости продовольственной корзины, установленной на соответствующий период по Костанайской области.
15. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников.

16. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер.

16. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования.