2009 жылғы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы Әкімдігінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 9.Қостанай облысы Қамысты ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 ақпанда № 9-11-87 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 242–бабының 1- тармағы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағы 1-3)14) тармақшасына сәйкес, Қамысты аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 98 "Қамысты ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру мақсатында Қамысты ауданының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер орнатылсын:
1) Кәмелеттік жасқа толмаған қайтыс болған балалар мен жұмыссыз азаматтарды жерлеуге, он еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
2) мүгедек балалардың компьютерлік томографта тексерілуіне сәйкес шығынын толтыратын, есептеу құжаттар негізінде тексерілудің құнынан жүз пайыз мөлшерде болу керек;
3) Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқуына байланысты облыс және аудан еңбек нарығына өте қажетті мамандығы бойынша студенттерге келісім-шарт негізінде білім беру қызмет көрсететін оқу құнынан жүз пайыз мөлшерде шығынын өтеуге;
4) амбулаториялық емделу кезеңінде туберкулезбен ауыратын ауруларға қосымша тамақтануға бес еселік айлық есептік көрсеткішке мөлшерде;
5) балалар күні мен мүгедектер күні қарсаңына мүгедек балаларға 1000 теңге ақшалай мөлшерде;
6) Орташа табысы кедейшілік сызығынан төмен азаматтарды (отбасыларды) құжаттандыруға (жеке куәлік), отын сатып алуға және жеке шаруашылықты дамытуға алпыс еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
7) Кейбір жағдайларға байланысты әлеуметтік көмекке мұқтаж, табысы күнкөріс деңгейінен төмен азаматтарға (құжаттандыруға, жерлеуге, Азық-Түлік тамақ сатып алуға, киімдерге, дәрілерге, медициналық мекемелерде тексерілуге және басқаларға) 10 еселік айлық есептік көрсеткішке дейін;
8) 80 жастан асқан зейнеткерлерге қарттар күні қарсаңына 1000 теңге ақшалай мөлшерде;
9) мемлекеттік мейрамдарға және бұқаралық аудандық шараларға он еселік айлық есептік көрсеткішке дейін;

О реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" в 2009 году
Постановление акимата Камыстинского района Костанайской области от 26 января 2009 года № 9. Зарегистрировано Управлением юстиции Камыстинского района Костанайской области 12 февраля 2009 года № 9-11-87
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктами 1-3)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Камыстинского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 98 "О районном бюджете Камыстинского района на 2009 год" акимат Камыстинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" установить следующие выплаты из местного бюджета:
1) на погребение умерших несовершеннолетних детей и безработных граждан в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
2) на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов в размере сто процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов;
3) на возмещение расходов, связанных с обучением в высших учебных заведениях Республики Казахстан в размере сто процентов от стоимости обучения на основании договора оказания образовательных услуг студентам обучающимся по специальностям особо востребованным на рынке труда района и области;
4) на дополнительное питание больным туберкулезом в период амбулаторного лечения единовременно в размере пятикратного месячного расчетного показателя;
5) детям инвалидам ко Дню защиты детей и Дню инвалидов в денежном размере по 1000 тенге;
6) гражданам (семьям), чей среднедушевой доход ниже черты бедности на документирование (удостоверение личности), на приобретение топлива и развитие подсобного хозяйства в размере до шестидесятикратного месячного расчетного показателя;
7) единовременная социальная помощь гражданам, в силу определенных обстоятельств нуждающимся в социальной поддержке, (на документирование, погребение, приобретение продуктов питания, одежды, лекарств, обследование в медицинских учреждениях и другое), чей среднедушевой доход ниже прожиточного минимума до десятикратного месячного расчетного показателя;
8) пенсионерам, старше 80 лет ко Дню пожилых в денежном размере по 1000 тенге;
9) к государственным праздникам и массовым районным мероприятиям в размере до десятикратного месячного расчетного показателя;

10) мүгедектерге, мүгедектер күні қарсаңына 1000 теңге ақшалай мөлшерде;
11) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңелгендерге мерзімді басылымдарға жазылуды ресімдеуге жылына 6 еселік айлық есептік көрсеткішке дейін;
12) Қамысты ауданының құрметті азаматына және Ұлы Отан соғысына қатысушыға атақ берілген күннен бастап ай сайын 11 еселік айлық есептік көрсеткіш;
13) Орташа табысы кедейшілік сызығынан төмен азаматтарға, Азық-Түлік себеті мөлшерінің көбеюіне сәйкес, ай сайын айлық есептік көрсеткіш мөлшерде;
14) Қазақстан Республикасының еңбегі сіңген жұмыскерлерге және дербес зейнеткерлерге біржолғы 30000 теңге мөлшерде.
2. "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлем орнатылсын:
1) үйде оқытылып және тәрбиеленіп жатырған мүгедек балаларға ай сайын сегіз еселік айлық есптік көрсеткіш мөлшерде.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу және тағайындау бойынша уәкілетті орган болып "Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" (бұдан әрі-уәкілетті орган) анықталсын.
4. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесін уәкілетті орган бекітсін.
5. Әлеуметтік көмекті төлеу екінші деңгейдегі банкілер арқылы немесе банкілік операциялардың тиісті түрлеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің лицензиясы бар ұйымдар арқылы уәкілетті органдарымен ұсынған тізіміне сай жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік көмек қаржыландыруы "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарлама бойынша жүргізілсін.
7. Қамысты ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 17 қаңтардағы № 33 "2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 17 Қамысты аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы "Қамысты ауданының 2008 жылға арналған аудандық бюджеті туралы (2008 жылғы 25 ақпандағы, мемлекеттік нөмірі 9-11-64, 2008 жылғы 14 наурыздағы № 14 "Новый путь-Бозторғай) аудандық газетінде жарияланған, Қамысты ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 01 тамыздағы № 168, 2008 жылғы 17 қаңтардағы № 33 Қамысты аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 17 "Қамысты ауданының 2008 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы (2008 жылғы 03 қыркүйектегі, мемлекеттік нөмірі 9-11-78, 2008 жылғы 12 қыркүйектегі № 40 "Новый путь-Бозторғай) аудандық газетінде жарияланған, Қамысты ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 11 қыркүйектегі № 273, 2008 жылғы 17 қаңтардағы №33 Қамысты аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы 2007 жылғы 21 желтоқсандағы №17 "Қамысты ауданының 2008 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы (2008 жылғы 29 желтоқсандағы, мемлекеттік нөмірі 9-11-83, 2009 жылғы 02 қаңтардағы № 1 "Новый путь-Бозторғай) аудандық газетінде жарияланған қаулысының күші жойылған деп саналсын.

10) инвалидам ко Дню инвалидов в денежном размере по 1000 тенге;
11) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним на подписку на периодические издания до 6 месячных расчетных показателей в год;
12) почетному гражданину Камыстинского района, участникам Великой Отечественной войны в размере 11 месячных расчетных показателей ежемесячно с даты присвоения звания;
13) гражданам, чей среднедушевой доходов ниже черты бедности, связи с увеличением размера продовольственной корзины, ежемесячно в размере месячного расчетного показателя;
14) Персональным пенсионерам и заслуженным работникам Республики Казахстан единовременно в размере 30 000 тенге.
2. В целях реализации бюджетной программы "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" установить следующую выплату из местного бюджета:
1) детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому ежемесячно в размере восьмикратного месячного расчетного показателя.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ" (далее- уполномоченный орган).
4. Уполномоченному органу утвердить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
5. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
6. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
7. Считать утратившими силу постановление акимата Камыстинского района от 17 января 2008 года № 33 "О реализации решения Камыстинского районного маслихата от 21 декабря 2007 года № 17 "О районном бюджете Камыстинского района на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-11-64 от 25 февраля 2008 года, опубликованной в районной газете "Новый путь-Бозторгай" от 14 марта 20089 года № 14), постановление акимата Камыстинского района от 01 августа 2008 года № 168 "О внесении дополнений в постановление 17 января 2008 года № 33 "О реализации решения Камыстинского районного маслихата от 21 декабря 2007 года № 17 "О районном бюджете Камыстинского района на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-11-78 от 03 сентября 2008 года, опубликованной в районной газете "Новый путь-Бозторгай" от 12 сентября 2008 года № 40), постановление акимата Камыстинского района от 11 сентября 2008 года № 273 "О внесении изменений и дополнений в постановление 17 января 2008 года №  33 "О реализации решения Камыстинского районного маслихата от 21 декабря 2007 года № 17 "О районном бюджете Камыстинского района на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-11-83 от 29 декабря 2008 года, опубликованной в районной газете "Новый путь-Бозторгай" от 02 января 2009 года № 1).

8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Алмат Амантайұлы Қылыбаевқа жүктелсiн.
9. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтар айынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Б. Өтеулин

8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Килибаева Алмата Амантаевича.
9. Данное постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Аким района                                Б. Утеулин