Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне Қазақстан Республикасының ер жынысты азаматтарының тіркеуін өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 31 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 31 желтоқсанда № 9-14-118 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабына сәйкес, "Әскери міндет және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 17-бабын іске асыру мақсатында ШЕШТІМ:
1. 2010 жылдың қаңтар - наурызында Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толған Қазақстан Республикасының ер жынысты азаматтарын тіркеуді өткізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
2. Селолық округтар, селолар, Затобол кенті әкімдері тіркеу өткізу кезеңінде Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімнің шақыру учаскесіне шақырылушыларды хабардар етуді және уақытында келуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
3. "Қостанай ауданы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай аудандық орталық аурухана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (келісім бойынша) "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлескен түрде тіркеу бойынша іс-шаралар өткізу ұсынылсын:
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысы ішкі істер департаментінің "Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу жүргізу кезеңінде медициналық және тіркеу комиссиясынан өту кезінде әскерге шақырылушылар арасында қоғамдық тәртіпті қолдану үшін Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне полицияның екі қызметкерін бөлу ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) Қостанай ауданы әкімдігінің "Білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлескен тіркеу өткізу кезеңінде ұсынылсын:
1) әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеудегі тапсырманы оқу орындарына жеткізу;
2) алғашқы әскери даярлаудың оқытушы-ұйымдастырушыларын әскери-оқу орындары туралы анықтамалық материалдармен қамтамасыз ету;
3) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұмыс ұйымдастыру, әскери-оқу орындарына үміткерлерді іріктеу бойынша жұмыстың басталғаны туралы хабарландыру беру;

Об организации и обеспечении проведения приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района Костанайской области
Решение акима Костанайского района Костанайской области от 11 декабря 2009 года № 31. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 31 декабря 2009 года № 9-14-118
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района в январе-марте 2010 года.
2. Акимам сельских округов, сел, поселка Затобольск в период проведения приписки организовать и обеспечить оповещение и своевременное прибытие допризывников на призывной участок объединенного отдела по делам обороны Костанайского района.
3. Рекомендовать государственному коммунальному казенному предприятию "Костанайская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" провести мероприятия по приписке.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Костанайского района" Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан (по согласованию) в период проведения приписки выделить двух сотрудников полиции на призывной участок объединенного отдела по делам обороны Костанайского района Костанайской области для поддержания общественного порядка среди допризывников в период прохождения ими медицинской и приписной комиссий.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования" акимата Костанайского района в период проведения приписки:
1) довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами о военно-учебных заведениях;
3) организовать работу через средства массовой информации, дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения;

4) тіркеу уақытында әскери-оқу орына түсудегі әскери - кәсіптік бағдарлау мақсатында әскерге шақырылушылардың әрқайсысымен жеке-жеке әңгімелесу өткізу.
6. "Қостанай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі 2010 жылға қарастырылған қаржы бөлу шегінде аудандық бюджет қаражатынан Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімінің шақыру учаскесіне 1993 жылы туған азаматтарының тіркеуін ұйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шаралардың қаржыландыруын қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі                   Г. Тюркин
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы Қостанай
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі біріктірілген бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________________ Д. Айсин
2009.12.11
Қазақстан Республикасы ішкі істер
Министрлігінің Қостанай облысы
ішкі істер Департаментінің "Қостанай
ауданының ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ М.Сейткулов
2009.12.11
Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық
сақтау басқармасының "Қостанай аудандық
орталық аурухана" мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорын бас дәрігерінің
міндетін атқарушы
____________________________ Б.Утебекова
2009.12.11

4) во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
6. Государственному учреждению "Аппарат акима Костанайского района" обеспечить финансирование из средств районного бюджета мероприятий по организации и проведению приписки граждан 1993 года рождения к призывному участку объединенного отдела по делам обороны Костанайского района в пределах предусмотренных ассигнований на 2010 год.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района                  Г. Тюркин
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Объединенный отдел по делам обороны
Костанайского района Костанайской области"
_________________________________ Д.Айсин
11.12.2009
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Костанайского района"
Департамента внутренних дел Костанайской
области Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
_____________________________ М.Сейткулов
11.12.2009
Исполняющий обязанности главного врача
государственного коммунального
казенного предприятия "Костанайская
центральная районная больница"
управления здравоохранения акимата
Костанайской области
_____________________ Б.Утебекова
11.12.2009