Халықтың нысаналы тобын және 2009 жылы олардың жұмыспен қамтылуы мен әлеуметтік қорғалуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды анықтау туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 16 наурыздағы № 58 қаулысы. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 1 сәуірде № 9-19-94 тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 5, 7 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148–II Заңының 31 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысы сәйкес, Ұзынкөл ауданының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Келесi санаттағы халықтың нысаналы топтары анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бiр жасқа дейiнгi жастар;
3) балалар үйлерiнiң тәрбиеленушiлерi, жетiм балалар мен ата–ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейiнгi балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызiлiктi, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен асырауында тұрақты күтiмдi, көмектi немесе қадағалауды қажет етедi деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлiк жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екi жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар жатады;
11) ұзақ уақыт жұмыс iстемеген азаматтар (бiр жылдан артық);
12) келешегi жоқ жастағы тұлғалар (елу жастан асқандар);
13) бастауыш, орта бiлiм беру және курстық дайындық оқу мекемелерiнiң түлектерi, жұмыссыз жастар, жұмыс тәжірибесіз өткен жылдардың түлектері;
14) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
15) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер.
Ескерту. 1-тармақ 14) тармақшамен толықтыру енгізілді - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының әкімдігінің 2009.05.27 № 132 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен; 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009.06.17 № 140 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2. "Ұзынкөл ауданының еңбекпен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң бастығына:

Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2009 году
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 16 марта 2009 года № 58. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 1 апреля 2009 года № 9-19-94
В соответствии со статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148–II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) длительно не работающие граждане (более года);
12) лица не перспективного возраста (старше пятидесяти лет);
13) незанятая молодежь, выпускники прошлых лет без опыта работы, выпускники учебных заведений начального, среднего образования и курсовой подготовки;
14) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
15) выпускники организаций высшего и послевузовского образования.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 14) согласно постановления акимата Узункольского района Костанайской области от 27.05.2009 № 132 (порядок введения в действие см.в пункте 2); пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 17.06.2009 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района":

1) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың уақытша жұмыспен қамтылуын және кәсiптiк дайындығын анықтау жөнiндегi шараларды қолдансын;
2) халықтың нысаналы топтарына жатанын тұлғаларды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесудi қамтамсыз етсiн;
3) халықтың нысаналы топтарына жатанын тұлғаларды жұмысқа орналастыруға бақылау жасауды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулының орындалуынын бақылауы Ұзынкөл ауданы әкiмiнiң орынбасары М.В.Слесарьға жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл
ауданының әкімі                            А. Сейфуллин
КЕЛІСІЛДІ

1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;
3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Узункольского района Слесарь М.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Узункольского района                       А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО