Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 2009 жылы телефон байланысы қызметін және коммуналдық қызметті пайдалануына өтемақы беру туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімиятының 2009 жылғы 8 қаңтардағы N 1 шешімі. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 21 қаңтарда N 210 тіркелді. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 7 мамырдағы N 3-05/74 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010.05.07 N 3-05/74 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы  жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихатының (IV шақырылған кезекті XI сессия) 2008 жылғы 25 желтоқсандағы "2009 жылға арналған Екібастұз қаласының бюджеті туралы" N 129/11 шешімі негізінде, ШЕШІМ қабылдаймын:
1. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (С. Ә. Арыстанов):
1) келісімшарттар негізінде тұрғындарға коммуналдық қызмет пен телефон байланысы қызметін көрсететін кәсіпорындармен (бұдан әрі – Кәсіпорындар) өзара әрекет етсін;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне берілетін өтемақыны қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш бойынша Кәсіпорындардың есеп шоттарына ақшалай қаржы аудару жолымен, қолма-қолсыз нысанда тағайындауды және төлеуді жүргізсін;
3) тұрғындарға коммуналдық қызмет көрсетуші Кәсіпорындардың мәліметтері бойынша ай сайынғы телефон байланысы қызметін және коммуналдық қызметті пайдалану өтемақы мөлшерін өткен айға ай сайын төлеп отырсын;
4) жалғыз және әйелімен тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтің және телефон қызметінің барлық түрлеріне, соның ішінде абоненттік төлем қызметіне өтемақыны толық көлемде тағайындасын;
5) жылу қуаты үшін шығынды және тұрғын-жайды ұстау өтемақысын тұрғынжайдың жалпы алаңынан 30 шаршы метрге, электр қуаты үшін 70 киловатт сағатқа, тек қана отбасы құрамындағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне төлесін.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне қалған коммуналдық қызмет шығынының өтемақысын қолданыстағы тарифтер бойынша жүргізсін.
Ыстық және суық суды есептейтін құралдары барларға шығындар өтемақысын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің үлесіне қарай есептеу құралдарының көрсеткіші бойынша жүргізсін.
Телефон қызметі байланысына абоненттік төлемнің шығын өтемақысын қолданыстағы тариф бойынша толық көлемде төлесін;

О предоставлении компенсации за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на 2009 год
Решение акима города Экибастуза Павлодарской области от 8 января 2009 года N 1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 21 января 2009 года за N 210. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 7 мая 2010 года N 3-05/74)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 07.05.2010 N 3-05/74).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", на основании решения Экибастузского городского маслихата (очередная XI сессия, IV созыв) от 25 декабря 2008 года N 129/11 "О бюджете города Экибастуза на 2009 год", принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (Аристанов С.А.):
1) взаимодействовать с предприятиями, предоставляющими населению коммунальные услуги и услуги телефонной связи, на основании договоров (далее – Предприятия);
2) производить назначение и выплату компенсации за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в безналичной форме, путем перечисления денежных средств на расчетные счета Предприятий по заявлению установленного образца согласно приложению;
3) определять размер компенсации за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи в месяц, исходя из данных, предоставляемых Предприятиями и производить оплату компенсации  ежемесячно за истекший месяц;
4) назначать компенсацию на все виды коммунальных услуг и услуг телефонной связи, в части абонентской платы, в полном объеме для одиноко проживающих и проживающих с супругами участников и инвалидов Великой Отечественной войны;
5) производить компенсацию затрат на тепловую энергию и содержание жилья на 30 квадратных метров от общей площади жилья, затрат на электроэнергию на 70 киловатт часов только на участника или инвалида Великой Отечественной войны, проживающего в составе семьи.
Компенсацию затрат на остальные виды коммунальных услуг производить по действующим тарифам на участника или инвалида Великой Отечественной войны.
Имеющим прибор учета на холодную и горячую воду, компенсацию затрат производить по показаниям прибора учета на долю участника или инвалида Великой Отечественной войны.
Компенсацию затрат на услуги телефонной связи производить за абонентскую плату, по действующему тарифу в полном размере;

6) Екібастұз өңірінің ауылдық аймақтарында және Екібастұз қаласының жеке меншік үйлерінде тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне өтемақы көлемін телефон байланысы қызметі мен коммуналдық қызметті нақты тұтынуына қарай осы шешімнің 1-тармақ 5-тармақшасында көрсетілген шама мөлшерінде есептесін;
7) коммуналдық қызмет және телефон байланысы қызметін пайдаланғаны үшін өтемақы берумен байланысты шығынды қаржыландырудың 2009 жылға арналған жылдық бюджеті аясында жүзеге асырсын.
3. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет және телефон байланысы қызметін пайдаланғаны үшін өтемақы өтініш берген уақытына қарамастан 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап тағайындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А. А. Құрмановаға жүктелсін.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі                  Н. Нәбиев
Екібастұз қаласы әкімінің
2009 жылғы 8 қаңтардағы
N 1 шешіміне
қосымша
"Екібастұз қаласы әкімдігінің
халықты жұмыспен қамту
және әлеуметтік мәселелер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығына
_______________________________
Аты, тегі, әкесінің аты
Екібастұз қаласында тұрғылықты
тұратын мекенжайы:
көше__________________________
үй_____________________________
пәтер__________________________
телефон________________________
ӨТІНІШ
Сізден телефон байланысы қызметін және коммуналдық қызметті қолданғаным үшін Ұлы Отан соғысының қатысушысы (мүгедегі) ретінде ай сайынғы өтемақыны тағайындауыңызды сұраймын.
Өтінішке келесі құжаттарды қоса беріп отырмын:
1. Отбасы құрамы туралы анықтама немесе үй кітабының көшірмесі немесе азаматтарды тіркеу кітабы;
2. Ұлы Отан соғысына қатысқан немесе мүгедектік мәртебесін растайтын құжаттардың көшірмесі;
3. Жеке куәліктің көшірмесі.
Телефон байланысы қызметін және коммуналдық қызметті қолданғаным үшін маған ай сайын есептеген өтемақыны шамалар шегінде, кәсіпорындардың есеп шоттарына ай сайын аударуыңызды сұраймын.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда 10 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Күні_________                    Қолы ___________________

6) производить размер компенсации для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, проживающих в сельской зоне Экибастузского региона и в частных домах города Экибастуза, на фактические потребляемые коммунальные услуги и услуги телефонной связи, в пределах норм, указанных в подпункте 5 пункта 1 настоящего решения;
7) осуществлять финансирование затрат, связанных с предоставлением компенсации за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи, в рамках годового бюджета на 2009 год.
3. Компенсацию за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны производить с 1 января 2009 года, независимо от срока обращения.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Курманову А.А.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза                     Н.Набиев
Приложение
к решению акима города Экибастуза
от 8 января 2009 года N 1
Начальнику государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ акимата
города Экибастуза"
от _________________________
фамилия, имя, отчество
___________________________
постоянно проживающего в
городе Экибастузе по адресу:
улица _____________________
дом _______________________
квартира ___________________
телефон ____________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить ежемесячную компенсацию за пользование коммунальными услугами и услугами телефонной связи как участнику (инвалиду) Великой Отечественной войны (нужное подчеркнуть).
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. Справку о составе семьи или копию домовой книги, или книги регистрации граждан;
2. Копию документа, подтверждающего статус участника или  инвалида Великой Отечественной войны;
3. Копию удостоверения личности.
Начисленную мне ежемесячную компенсацию за пользование  коммунальными услугами и услугами телефонной связи прошу ежемесячно перечислять на расчетные счета предприятий, оказывающих услуги телефонной связи и коммунальные услуги, в пределах норм, за фактические предоставляемые коммунальные услуги.
При изменениях в составе семьи обязуюсь сообщить в течение 10 дней.
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
Дата ______________                    Подпись _______________