Бастауыш, орташа және жоғарғы кәсіби білім мекемелерінің түлектері – жастарды әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 17 маусымдағы N 172/5 қаулысы. Павлодар облысы Железин ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 маусымда N 12-6-74 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 28 ақпандағы N 96/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012.02.28 N 96/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 120-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5-бабы 2)11) -тармақшасына сәйкес, тұрғындарды жұмыспен қамтуға қолғабыс көрсету шараларын кеңейту мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бастауыш, орташа және жоғарғы кәсіби білім мекемелерінің түлектері (бұдан әрі – оқу мекемелері) – жастарды әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар ретінде Жастар практикасына жұмысқа орналастыру белгіленсін.
2. "Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Уәкілетті орган) еңбек нарығында пайда болған жағдайлар мен жұмыссыз жастар құрамын есепке ала отырып, оларды Жастар практикасына жіберу үшін оқу мекемелерінің жұмыссыз түлектері санын анықтасын.
3. Уәкілетті органға жастар практикасын ауданның кәсіпорындарында, мекемелерінде және ұйымдарында (бұдан әрі – Жұмыс беруші), меншіктік нысанына байланыссыз (келісім бойынша), ұйымдастыру және өткізу ұсынылсын. Уәкілетті орган Жұмыс берушімен келісімшартың негізінде өзара әрекет етеді. Келісімшарт жұмысқа қабылданатын жұмыссыздар санын, жұмыс беруші жұмысқа қабылдайтын кәсіптер тізілімін (мамандық), қажет болған жағдайда қосымша кәсіптік  даярлау, жастар практикасына қатысушынын кәсіби білімімен, олардың кәсібіне сәйкес, білік тілік пен дағды мен қамтамассыз ету міндеттемесін қарастырады.
4. Уәкілетті органда жұмыссыз ретінде кезек тәртібінде тіркеуде тұрған, оқу мекемелері түлектерінің оқуды тамамдағаннан кейін 12 ай ағымында Жастар практикасына қатысуға құқығы бар. Жастар практикасын өту мерзімі алты айдан болмауы тиіс.

Об организации дополнительных мер по социальной защите молодежи – выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 17 июня 2009 года N 172/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Железинского района Павлодарской области 23 июня 2009 года за N 12-6-74. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 28 февраля 2012 года N 96/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 28.02.2012 N 96/3.
В соответствии со статьей 120 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", подпунктами 2)11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", в целях расширения мер по содействию занятости населения акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить в качестве дополнительной меры по социальной защите молодежи – выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования (далее – учебные заведения) трудоустройство на Молодежную практику.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Железинского района" (далее – Уполномоченный орган) определять численность безработных выпускников учебных заведений для направления их на Молодежную практику, учитывая ситуацию, сложившуюся на рынке труда, и состав безработной молодежи.
3. Рекомендовать уполномоченному органу организовывать и проводить молодежную практику на предприятиях, в учреждениях и организациях района (далее – Работодатель) вне зависимости от форм собственности (по согласованию). Уполномоченный орган взаимодействует с Работодателями на договорной основе. Договор предусматривает количество принимаемых на работу безработных, перечень профессий (специальностей), по которым Работодатель принимает на работу, в случае необходимости, дополнительную профессиональную подготовку, обязательства обеспечения участников Молодежной практики профессиональными знаниями, умениями и навыками в соответствии с их профессией.
4. Право принять участие в Молодежной практике имеют выпускники учебных заведений в течение 12 месяцев после окончания учебного заведения в порядке очередности регистрации в Уполномоченном органе в качестве безработного. Срок прохождения молодежной практики не должен превышать шести месяцев.

5. Жастар практикасын өткізу бойынша іс-шараларды қаржыландыру республикалық бюджеттен нысанды трансферттер есебінен жүзеге асырылады.
Жастар практикасына қатысушыларының еңбек ақысы нақты жұмыс істеген уақыты үшін 26000 (жиырма алты мың) теңге мөлшерінде Уәкілетті органмен төленеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2010.04.15 N 120/4; 2011.07.27 N 258/8 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 шілдедегі қатынастарға таратылады.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Қаппасовқа жүктелсін.
Аудан әкімі                                Ж. Шугаев

5. Финансирование мероприятий по проведению Молодежной практики осуществляется за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Оплата труда участников Молодежной практики производится Уполномоченным органом за фактически отработанное время в размере 26000 (двадцать шесть тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Железинского района Павлодарской области от 15.04.2010 N 120/4; 27.07.2011 N 258/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2009 года.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Каппасова Б.М.
Аким района                                Ж. Шугаев