Бастауыш, орта және жоғары кәсібі білім беретін оқу орындарының түлектері - жастарды әлеуметтік корғау жөніндегі қосымша шараларды ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 22 маусымдағы N 188/5 қаулысы. Павлодар облысы Качир ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 3 шілдеде N 12-8-73 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 15 маусымдағы N 228/11 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 15.06.2012 N 228/11 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 17 мамырдағы Еңбек кодексінің 120-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5-бабы 2),11)-тармақшаларына сәйкес, тұрғындарды жұмыспен қамтуда жәрдемдесу жөніндегі шараларды кеңейту мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жастарды – бастауыш, орта және жоғары кәсіптік білім беретін оқу орындарының түлектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шарасы ретінде – Жастар практикасына жұмысқа орналастыру болып белгіленсін.
2. "Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Өкілетті орган) еңбек нарығында пайда болған жағдайды және жұмыссыз жастардың құрамын ескере отырып, бастауыш, орта және жоғары кәсіптік білім беретін оқу орындарының (бұдан әрі – Кәсіптік оқу орындары) түлектерін Жастар практикасына жіберу үшін олардың санын белгілейді.
3. Өкілетті органға меншік нысанына қарамастан (келісім бойынша) ауданның кәсіпорындарында, мекемелерінде және ұйымдарында (бұдан әрі – Жұмыс беруші) Жастар практикасын өткізуді ұйымдастыру ұсынылсын. Өкілетті орган Жұмыс берушілермен келісім шарт негізінде әрекеттеседі. Келісім шартта жұмысқа қабылданатын жұмыссыздар санын, Жұмыс беруші қызметке қабылдайтын кәсіптер (мамандықтар) тізбесін, қажетті жағдайда қосымша кәсіптік дайындықты, Жастар практикасы қатысушыларын мамандықтарына сәйкес кәсіртік білім, іскерлік пен дағдылармен қамтамасыз ету міндеттемелерін көздейді.
Жастар практикасы шеңберінде жұмыссыздарға – кәсіптік оқу орындарының түлектеріне уақытша жұмыс орындарын ұсынуға тілек білдірген Жұмыс беруші Өкілетті органмен тиесілі келісім шарт жасайды.

Об организации дополнительных мер по социальной защите молодежи - выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования
Постановление акимата Качирского района Павлодарской области от 22 июня 2009 года N 188/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Качирского района Павлодарской области 3 июля 2009 года за N 12-8-73. Утратило силу постановлением акимата Качирского района Павлодарской области от 15 июня 2012 года N 228/11
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Качирского района Павлодарской области от 15.06.2012 N 228/11.
В соответствии со статьей 120 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", подпунктами 2), 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", в целях расширения мер по содействию занятости населения, акимат Качирского района   ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить в качестве дополнительной меры по социальной защите молодежи – выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования – трудоустройство на Молодежную практику.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Качирского района" (далее – Уполномоченный орган) определять численность безработных выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования (далее -  Профессиональные учебные заведения) для направления их на Молодежную практику, учитывая ситуацию, сложившуюся на рынке труда и состав безработной молодежи.
3. Рекомендовать Уполномоченному органу организовать проведение Молодежной практики на предприятиях, в учреждениях и организациях района (далее - Работодатель) вне зависимости от форм собственности (по согласованию). Уполномоченный орган взаимодействует с Работодателями на договорной основе. Договор предусматривает количество принимаемых на работу безработных, перечень профессий (специальностей), по которым Работодатель принимает на работу, в случае необходимости, дополнительную профессиональную подготовку, обязательства обеспечения участников Молодежной практики профессиональными знаниями, умениями и навыками в соответствии с их профессией.
Работодатель, изъявивший желание предоставить временные рабочие места безработным – выпускникам профессиональных учебных заведений в рамках Молодежной практики, заключает соответствующий договор с Уполномоченным органом.

4. Алған мамандығы бойынша тәжірибесі жоқ кәсіптік оқу орындарының түлектері оқуын аяқтағаннан кейін 12 ай ішінде Жастар практикасына қатысуға құқығы бар. Жастар практикасын өту мерзімі алты айдан аспау қажет.
5. Жастар практикасын өткізу бойынша іс-шараларды қаржыландыру жергілікті бюджеттің қаражаты, республикалық бюджеттің нысаналы трансферттері есебінен жүргізіледі.
Жастар практикасына қатысушылардың еңбегіне төлеу Өкілетті органмен нақтылы істелінген уақыт үшін ағымдағы жылға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең аз еңбек ақының мөлшерде жүргізіледі.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
7.пОсы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.  Мардановаға жүктелсін.
Аудан әкімі                                Б. Бақауов

4. Право принять участие в Молодежной практике имеют выпускники профессиональных учебных заведений, не имеющие опыта работы по полученной специальности, в течение 12 месяцев после окончания обучения. Срок прохождения молодежной практики не должен превышать шести месяцев.
5. Финансирование мероприятий по проведению Молодежной практики осуществляется за счет средств местного бюджета, целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Оплата труда участников Молодежной практики производится Уполномоченным органом за фактически отработанное время в размере минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на текущий год.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Марданову А.К.
Аким района                                Б. Бакауов