Бастапқы, орта және жоғарғы кәсіптік білім беру орындарының түлектерін - жастарды әлеуметтік қорғау жөнінде қосымша шаралар ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық акімдігінің 2009 жылғы 23 маусымдағы N 168/6 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 3 шілде N 12-11-110 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 14 ақпандағы N 72/2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 14.02.2012 N 72/2 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 120 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5 бабы, 2)11) тармақтарына сәйкес, тұрғындарды жұмыспен қамту шараларын жүзеге асыру мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бастапқы, орта және жоғарғы кәсіптік білім беру орындарының түлектерін - жастарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралары ретінде Жастар тәжірибесіне жұмысқа орналастыру болып белгіленсін.
2. "Павлодар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" Мемлекеттік мекемесі (одан әрі – Уәкілетті орган) еңбек нарығындағы қалыптасқан жағдайды және жұмыссыз жастар құрамын ескере отырып, Жастар тәжірибесіне жіберу үшін бастапқы, орта және жоғары оқу орындарының (одан әрі - Кәсіби оқу орындары) жұмыссыз түлектерінің санын анықтасын.
3. Жастар тәжірибесі кәсіпорындарда, мекемелерде және аудандық ұйымдарда (одан әрі – Жұмыс беруші) меншік нысанына тәуелсіз ұйымдастырылуы мен өткізілуін (келісім бойынша) уәкілетті органға ұсыну. Уәкілетті орган жұмыс берушімен келісім шарт негізінде өзара әрекет етеді. Келісім шартта жұмысқа қабылданатын жұмыссыздар саны, жұмыс беруші жұмысқа қабылдайтын кәсіп (мамандық) тізімі, қажет болған жағдайда қосымша кәсіптік дайындық, жастар тәжірибесінде қатысатындарды кәсіби біліммен қамтамасыз ету міндеттілігі, олардың мамандығына сәйкес шеберлігі мен дағдылары қарастырылады. Жұмыссыздарға – Кәсіби оқу орындарының түлектеріне Жастар тәжірибесі шегіндегі уақытша жұмыс беруге ниет білдірген жұмыс беруші Уәкілетті органмен тиісті келісім шарт жасасады.

Об организации дополнительных мер по социальной защите молодежи - выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования
Постановление акимата Павлодарского района Павлодарской области от 23 июня 2009 года N 168/6. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарского района Павлодарской области 3 июля 2009 года за N 12-11-110. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 14 февраля 2012 года N 72/2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 14.02.2012 N 72/2.
В соответствии со статьей 120 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", подпунктами 2), 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" в целях расширения мер по содействию занятости населения акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить в качестве дополнительной меры по социальной защите молодежи – выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования – трудоустройство на Молодежную практику.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Павлодарского района" (далее - Уполномоченный орган) определять численность безработных выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования (далее - Профессиональные учебные заведения) для направления их на Молодежную практику, учитывая ситуацию, сложившуюся на рынке труда и состав безработной молодежи.
3. Рекомендовать Уполномоченному органу Молодежную практику организовать и проводить на предприятиях, в учреждениях и организациях района (далее - Работодатель) независимо от форм собственности (по согласованию). Уполномоченный орган взаимодействует с Работодателями на договорной основе. Договор предусматривает количество принимаемых на работу безработных, перечень профессий (специальностей), по которым Работодатель принимает на работу, в случае необходимости, дополнительную профессиональную подготовку, обязательства обеспечения участников Молодежной практики профессиональными знаниями, умениями и навыками в соответствии с их профессией. Работодатель, изъявивший желание предоставить временные рабочие места безработным – выпускникам Профессиональных учебных заведений в рамках Молодежной практики, заключает соответствующий договор с Уполномоченным органом.

4. Оқу орнын аяқтағаннан кейін алған мамандығы бойынша жұмыс тәжірибесі жоқ Кәсіби оқу орындары түлектерінің Жастар тәжірибесіне қатысуға құқығы бар.
5. Жастар тәжірибесін өткізу жөніндегі іс-шаралары қаржыландыру Республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
Жастар тәжірибесіне бағытталған түлектердің орта айлық еңбекақысын уәкілетті орган жұмыс істеген уақыты үшін Қазақстан Республикасының орнатылған Заңына сәйкес төмен жалақы және бір жарым төмен жалақы мөлшерінде төленеді.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р.Ш. Шәмкеноваға жүктелсін.
Аудан әкімі                                Т. Бастенов

4. Право принять участие в Молодежной практике имеют выпускники Профессиональных учебных заведений, не имеющие опыта работы по полученной специальности, после окончания учебного заведения.
5. Финансирование мероприятий по проведению Молодежной практики осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
Оплата труда участников Молодежной практики производится  Уполномоченным органом за фактически отработанное время в размере от минимальной заработной платы до полуторного размера минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на текущий год.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Шамкенову Р.Ш.
Аким района                                Т. Бастенов