"Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктіліктерін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы Ережені бекіту жөнінде" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 12 наурыздағы N 57 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 20 сәуірде N 1704 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 3 наурыздағы N 60 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010.03.03 N 60 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27 бабы 2 тармағына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Заңы 28 бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктіліктерін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы Ережені бекіту жөнінде» облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2001 жылғы 30 шілдеде № 398 тіркелді, 2001 жылғы 21 тамыздағы «Солтүстік Қазақстан», 2001 жылғы 7 тамыздағы «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған) «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы» облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» 2002 жылғы 19 желтоқсандағы № 195 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2002 жылғы 28 желтоқсанда № 792 тіркелді, 2003 жылғы 3 наурыздағы № 26 «Солтүстік Қазақстан», 2003 жылғы 14 қаңтардағы № 5 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған), «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктіліктерін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы» облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 (Т/н № 398 2001 жыл 30 шілде) қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2003 жылғы 31 наурыздағы № 71 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2003 жылғы 15 сәуірде № 883 тіркелді, 2003 жылғы 23 сәуірдегі № 48 «Солтүстік Қазақстан», 2003 жылғы 23 сәуірдегі № 48 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған), «Облыс әкімдігінің 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктіліктерін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы Ережені бекіту жөнінде» қаулысына қосымшалар енгізу туралы» 2005 жылғы 29 наурыздағы № 74 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2005 жылғы 31 наурызда № 1561 тіркелді, 2005 жылғы 18 сәуірдегі № 43 «Солтүстік Қазақстан», 2005 жылғы 18 сәуірдегі № 44 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған), «Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру, жұмыссыздарды кәсiби даярлау, бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау жөнiндегi ереженi бекiту туралы» Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2001 жылғы 19 шiлдедегi № 38 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2005 жылғы 20 желтоқсандағы № 317 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2005 жылғы 29 желтоқсанда № 1610 тіркелді, 2006 жылғы 30 қаңтардағы № 12 «Солтүстік Қазақстан», 2006 жылғы 30 қаңтардағы № 12 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған), «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы» облыс әкімдігінің 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2006 жылғы 28 наурыздағы № 57 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2006 жылғы 11 сәуірде № 1616 тіркелді, 2006 жылғы 14 сәуірдегі № 45 «Солтүстік Қазақстан», 2006 жылғы 14 сәуірдегі № 45 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған), «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы» облыс әкімдігінің 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 28 тамыздағы № 198 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2007 жылғы 5 қазанда № 1654 тіркелді, 2007 жылғы 2 қарашадағы № 137 «Солтүстік Қазақстан», 2007 жылғы 2 қарашадағы № 129 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған) және «Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы Ережені бекіту жөнінде» облыс әкімдігінің 2001 жылғы 19 шілдедегі № 38 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2009 жылғы 20 қаңтардағы № 13 (Мемлекеттік тіркелім тізілімінде 2009 жылғы 4 ақпанда № 1699 тіркелді, 2009 жылғы 20 ақпанда № 21 «Солтүстік Қазақстан», 2009 жылғы 20 ақпандағы № 21 «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған) облыс әкімдігінің қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен келесі өзгерістер енгізілсін:
2 тармақта «департаменті» деген сөз «басқармасы» сөзімен ауыстырылсын.
5 тармақта «облыс әкімінің орынбасары Е.Е. Нұрақаевты» деген сөздер «облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловты» деген сөздермен ауыстырылсын.
аталған қаулымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережеде:

О внесении изменений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 марта 2009 года N 57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 апреля 2009 года N 1704. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2009 года N 60
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 03.03.2009 N 60
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 398 от 30 июля 2001 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 21 августа 2001 года, «Северный Казахстан» от 7 августа 2001 года), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями акимата области от 19 декабря 2002 года № 195 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 792 от 28 декабря 2002 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 3 марта 2003 года № 26, «Северный Казахстан» от 14 января 2003 года № 5), от 31 марта 2003 года № 71 «О внесении дополнений и изменений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 (Р/г № 398 от 30 июля 2001 года) «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 883 от 15 апреля 2003 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 23 апреля 2003 года № 48, «Северный Казахстан» от 23 апреля 2003 года № 48), от 29 марта 2005 года № 74 «О внесении дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1561 от 31 марта 2005 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 18 апреля 2005 года № 43, «Северный Казахстан» от 18 апреля 2005 года № 44), от 20 декабря 2005 года № 317 «О внесении изменения в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1610 от 29 декабря 2005 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 30 января 2006 года № 12, «Северный Казахстан» от 30 января 2006 года № 12), от 28 марта 2006 года № 57 «О внесении изменения и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1616 от 11 апреля 2006 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 14 апреля 2006 года № 45, «Северный Казахстан» от 14 апреля 2006 года № 45), от 28 августа 2007 года № 198 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1654 от 5 октября 2007 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 2 ноября 2007 года № 137, «Северный Казахстан» от 2 ноября 2007 года № 129) и от 20 января 2009 года № 13 «О внесении изменения в постановление акимата области от 19 июля 2001 года № 38 «Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1699 от 4 февраля 2009 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 20 февраля 2009 года № 21, «Северный Казахстан» от 20 февраля 2009 года № 21), следующие изменения и дополнение:
в пункте 2 слово «Департаменту» заменить словом «Управлению»;
в пункте 5 слова «заместителя акима области Нуракаева Е.Е.» заменить словами «первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.»;
в Положении по организации и финансированию общественных работ, утвержденном указанным постановлением:

7 тармақта 14) тармақша алынып тасталсын;
20 тармақта «Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне енбекақы төлеу жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы № 41» деген сөздер «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400» деген сөздермен ауыстырылсын;
29 тармақта «облыстық департамент» деген сөздер «облыстық басқарма» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережеге «Атқарған жұмысына байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға жалақы төлеу туралы» қосымша осы қаулыға  қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Біләлов
Облыс әкімдігінің
2009 жылғы 12 наурыздағы
№ 57 қаулысына қосымша
Қоғамдық жұмыстарды
ұйымдастыру мен қаржыландырудың
ережесіне қосымша
Атқарған жұмысына байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға жалақы төлеу туралы
Жұмыс түрлерінің атауы
Кәсібі
Нормативтік құжат
Разряды
Тариф коэффициен-ті
1. Тұрмыстық-
коммуналдық-
шаруашылық ұйымдарына қалалардың, елді мекендердің аулаларын жинауда көмек көрсету
аула жинаушы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
I-II
1,39 – 1,49
2. Жол салу және жөндеу, су құбыры, газ, кәріс және басқа да коммуникация-
ларды салу, кеспе тас және жол жиегінің тастарын салу, сондай-ақ сол жұмыстар үшін қосалқы материалдарды (құрылыс тастарын, қиыршық тас, плиталар, құм т.б.) дайындау. Елді мекендердегі жолдарды ағымдағы жөндеу. (шұңқырларды және жол жиегін жергілікті құрылыс материалдармен жабу, көпір салу, кіру жолдарын жөндеу)
Ғимарат-тарға және үйлерге кешенді қызмет көрсету және жөндеу жөнінде-гі жұмысшы.
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III-IV
1,59 – 1,70
3. Мелиоратив-
тік жұмыстар, сондай-ақ көктемгі-күзгі су тасқынына байланысты жұмыстарды жүргізу.
гидро техника-лық құрылыс-ты қараушы-лар

в пункте 7 подпункт 14) исключить;
в пункте 20 слова «от 11 января 2002 года № 41 «О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий» заменить словами «от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий»;
в пункте 29 слова «областной департамент» заменить словами «областное управление»;
2. Приложение «Об оплате труда участников общественных работ в зависимости от выполняемых видов работ» к Положению по организации и финансированию общественных работ изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
Приложение
к постановлению акимата области
от 12 марта 2009 года № 57
Приложение к Положению
по организации и финансированию
общественных работ
Об оплате труда участников общественных работ в зависимости от выполняемых видов работ
Наименование видов работ
Профессия
Нормативный
документ
Разряд
Тарифный коэффици-
ент
1.Помощь организациям жилищно-
коммунального хозяйства в уборке территорий городов, населенных пунктов
уборщик территорий
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
I-II
1,39–1,49
2. Строитель-
ство и ремонт дорог,
прокладка водопроводных газовых, канализацион-ных и других коммуникаций, укладка брусчатки и бордюрного камня, а также заготовка необходимого материала для этих работ, подсобного материала (строительно-го камня, щебня, плит, песка и др.). Текущий ремонт дорог в населенных пунктах (засыпка ям и выбоин местным строительным материалом, установка отмосток, ремонт подъездных путей)
рабочий по обслужива-нию и ремонту зданий и сооружений
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III-IV
1,59–1,70
3. Проведение мелиоративных работ, а также работ связанных с весенне-
осенними паводками
осмотрщик гидротех-
нических сооружений

«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III-IV
1,59 – 1,70
4. Тұрғын үйлер құрылысына, қайта құру мен күрделі жөндеуге қатысу. Мәдениет пен әлеуметтік бағыттағы (мәдениет үйлерін, денсаулық сақтау объектілерін (ауруханалар, фельдшерлік-
акушерлік пункттер) және білім беру объектілерін, селолық округ әкімдігі және басқа да бюджеттік ұйымдар үшін жалға алған ғимараттарды, егер жергілікті бюджеттерде осы мақсатқа қаржы қарастырылмаған болса немесе олар объектілерді тиісті жағдайда ұстауға жеткіліксіз болса) объектілерді күзету, қысқа дайындау, жөндеу және құрылыс жұмыстарын атқару бойынша көмек көрсету
Ғимарат-тарға, үйлерге және құрылғы-ларға жұмыс істеуі және ағымдағы жөндеу жүргізу-ші жұмысшы.
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III-IV
1,59 – 1,70
5. Тарихи-
архитектуралық ескерткіштерді, кешендерді және қорық жерлерін қалпына келтіру.
Ескерт-
кіштерді қалпына келтіру жұмыскер
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III
1,59
6. Аймақтарды экологиялық сауықтыру (орман шаруашылығының, дем алатын жерлер мен туризм жерлерін көгалдандыру (ағаш отырғызу, гүл егу) және көркейту, сақтау және өркендету, қаңғырма жануарларды аулау.
Көркейту жөнінде-гі жұмысшы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III
1,59
7. Спорттық іс-шараларды, мерейтой салтанаттарын, мемлекеттік мерекелерге арналған іс-шараларды дайындауға қатысу, соның ішінде мұз қалашықтарын салуда қосалқы жұмыстарды да атқару.
Спорттық құрылыс-тарды жөндеу-
шілер
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III-IV
1,59 – 1,70
8. Республика-
лық және аймақтық қоғамдық науқандарға (сауалнама жүргізу, халық санағы, статистикалық тексеріс) қатысу.
статис-
тика қызмет-
кері

постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III-IV
1,59–1,70
4. Участие в строитель-
стве, реконструкции и капитальном ремонте жилья. Оказание помощи по подготовке к зиме, ремонту и выполнению строительных работ на объектах социального и культурного назначения (дома культуры, объекты здравоохране-ния (больницы,
фельдшерско-
акушерские пункты) и образования, являющихся коммунальной собственнос-
тью, арендованные здания для аппаратов акимов сельских округов и других бюджетных организаций, если на эти цели не предусмотрены средства в местных бюджетах или их недостаточно для поддержки объектов в надлежащем состоянии)
рабочий по обслужива-нию и текущему ремонту зданий, сооружений и оборудова-ния
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III-IV
1,59–1,70
5. Восстанов-
ление историко-
архитектурных памятников, комплексов и заповедных зон
рабочий по благоуст-
ройству
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III
1,59
6. Экологи-
ческое оздоровление регионов (озеленение и благоустрой-
ство территорий (посадка деревьев, разбивка цветников), сохранение и развитие лесопаркового хозяйства, зон отдыха и туризма, отлов бродячих животных)
рабочий по благоуст-
ройству
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III
1,59
7. Участие в подготовке спортивных мероприятий, юбилейных торжеств, мероприятий, посвященных государствен-ным праздникам, в том числе и выполнение подсобных работ в строительстве ледовых городков
ремонтиро-вщик спортивных сооружений
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III-IV
1,59–1,70
8. Участие в проведении республиканс-ких и региональных общественных кампаний (опросов общественного мнения, переписи населения, статобследо-
вания по вопросам занятости и социальной защиты населения)
статистик

«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
9. Халықтың аз қамтамасыз етілген жүктеріне және жалғыз тұратын қарттарға, жаңа келген оралмандарға, сондай-ақ қаланың және аудан әкімдерінің коммуналдық меншігіндегі кәсіпорындар мен әлеуметтік, мәдени, және тұрмыстық тағайындалымда-ғы нысандарына отын және жемазық дайындау, көмірді артуға, жеткізуге және түсіруге көмек көрсету.
жұмысшы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
I
1,39
10. Үй шаруашылығының санағына және шаруашылық кітабын жасауға көмек көрсету.
Тіркеуші
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
11. Әлеуметтік-
мәдениет бағытындағы маңызды нысандарды, соның ішінде каникул кезінде мектептерді, егер бұл мақсатта штат кестесінде бірлік қарастырылмаған болса, сондай-ақ аудан әкімінің коммуналдық меншігіндегі бос ғимараттарды күзету
Күзетші
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
I-II
1,39 – 1,49
12. Алыс елді мекенде тұратын халықты төл құжаттау жөніндегі жұмысқа уақытша көмек.
Төлқұжат қызмет-
кері
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
13. Селолық елді мекендерде қоғамдық тәртіп күзетін қамтамасыз етуге көмек.
Кезекші басшы.
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
14. Балалардың, жасөспірімдер-
дің, жастардың бос уақытын балалар-
жасөспірімдер клубтары арқылы ұйымдастыру жөнінде жұмыс жүргізу, жазғы каникул кезінде балалардың сауықтырылуын және демалуын қамтамасыз ету.
Мәдени ұйымдас-тырушы

постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
9. Заготовка дров и кормов, помощь в доставке и разгрузке угля для малообеспе-
ченных слоев населения и одинокопрожи-вающих престарелых, вновь прибывших оралманов, а также предприятий коммунальной собственности и объектов социального, культурного и бытового назначения города и районов
рабочий
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
I
1,39
10. Помощь в переписи домашних хозяйств и в составлении похозяйствен-ных книг
регистра-
тор
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
11. Охрана значимых объектов социально-
культурного назначения, а также пустующих зданий, находящихся в коммунальной собственности акима района
сторож
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
I-II
1,39–1,49
12. Временная помощь в организацион-ной работе по паспортизации населения, проживающего в отдаленных населенных пунктах (помощь по сбору и оформлению необходимых документов для паспортизации населения)
паспортист
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
13. Участие в отрядах содействия правоохрани-
тельным органам в обеспечении  общественного порядка в сельских населенных пунктах
охранник
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
14. Проведе-
ние разовых работ (подготовка к праздничным и юбилейным датам) по организации досуга детей, подростков, молодежи через детско-
подростковые клубы
культ-
органи-затор

«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
I-II
1,39 – 1,49
15. Саябақтар скверлердің аумағын көркейту және күзету.(жеке меншік нысандарынан басқа)
Күзетші
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
I-II
1,39- 1,59
16. Зираттарды, қоқыс жинайтын жерлерді көгалдандыру, соның ішінде қалдықтар жинауды ұйымдастыру.
Көркейту жөнінде-гі жұмысшы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III
1,59
17. Бюджеттік ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерде жылу беру маусымы кезінде пеш жағушы ретіндегі жұмыс.
Пеш жағушы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
III
1,39-1,49
18. Жалғыз басты ауру қарт азаматтарды күту (тамақ, дәрі-дәрмек сатып әкелу, үй ішін жинау, ағарту, еден сырлау, кір жуу, көкөніс отырғызу, арам шөп жұлу және жинау)
есепке алушы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-13
1,68
19. Иесіз жылжымайтын мүлікті айқындауда көмек көрсету
жылжы-
майтын мүлікті айқын-
даушы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
20. Оралмандар-
ды қабылдау және жайластыру жөніндегі тапсырмаларды орындау
іс
жүргізу-
ші
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
21. Мемлекеттік тілдегі өтініштер бойынша іс-жүргізуде көмек көрсету
техника-лық орындау-шы

постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-13
1,68
15. Благоуст-
ройство и охрана территорий парков, скверов (кроме объектов частной собственнос-
ти)
сторож
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
I-II
1,39–1,49
16. Благоуст-
ройство кладбищ, свалок, в том числе организация сбора отходов
рабочий по благо-
устройству
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
III
1,59
17. Работа в качестве истопника на период отопительного сезона бюджетных организаций и государствен-ных учреждений
истопник
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
I-II
1,39–1,49
18. Уход за больными одинокими престарелыми гражданами (покупка продуктов, медикаментов, уборка помещения, побелка стен, покраска полов, стирка белья, посадка, прополка и уборка овощей)
социальный работник по уходу
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-13
1,68
19. Оказание помощи в выявлении безхозяйного недвижимого имущества
учетчик
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
20. Выполне-
ние поручений по приему и обустройству оралманов
делопроиз-водитель
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
21. Оказание помощи в делопроизвод-стве по обращениям на государствен-ном языке
переводчик

«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-13
1,68
22. Құжаттаманы сақтауға өңдеуге және дайындауға көмек көрсету
мұрағат-шы
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-14
1,43
23. Жұмыспен қамту мәселелері және 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау кезінде қажетті құжаттарды жинау жөнінде көмек көрсету
маманның ассис-
тенті
«Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысы
G-13
1,68
Ескерту:
1. Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақылары (ставкалары) атқаратын лауазымдарының лауазымдар санаттарына жатқызылуына және мамандығы бойынша жұмыс стажына, тағайындалған біліктілік разрядтарына (жұмысшылар үшін) қарай лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеу үшін бекітілген тиісті коэффициенттерді Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген базалық лауазымдық жалақының мөлшеріне көбейту жолымен айқындалады.
2. «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізілген кезде осы қосымшаға да тиісті түзетулер енгізу қажет

постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-13
1,68
22. Оказание помощи в обработке и подготовке к хранению документации
архивариус
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-14
1,43
23. Оказание помощи по вопросам занятости и сбору необходимых документов при назначении государствен-ных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
ассистент (помощник) специалис-та
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государствен-ного бюджета, работников казенных предприятий»
G-13
1,68
Примечание:
1. Должностные оклады (ставки) работников организаций определяются путем умножения соответствующих коэффициентов, утвержденных для исчисления их должностных окладов (ставок) в зависимости от отнесения занимаемых должностей к категориям должностей и стажа работы по специальности, от присвоенных квалификационных разрядов (для рабочих) на размер базового должностного оклада, установленного Правительством Республики Казахстан.
2. При внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий» необходимо произвести соответствующую корректировку коэффициентов и в данном приложении