2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 4-21-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 қаңтарда N 13-3-112 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы N 68 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012.06.28 N 68 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 758 755,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 372 472 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 074 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 30 372 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 352 837,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 739 984 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 20 489,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 364 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 874,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   25 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 25 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -26 718,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) –   26 718,6 мың теңге, оның ішінде:
займдардың түсуі – 21 364 мың теңге;
займдарды өтеу – 874,2 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 6 228,8.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2; 2010.08.02 N 4-26-1; 2010.11.03 N 4-28-1 Шешімдерімен
2. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
қызметтерін біржолғы талондар бойынша жүзеге асырып жүрген жеке тұлғалардан жеке кіріс салығы, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы 100 пайыз мөлшерінде;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді нормативтер бойынша бөлу арқылы әлеуметтік салық 100 пайыз мөлшерінде;
жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
белгіленген салық;
бензин және жағар май (авиациялықтан басқа) акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдар;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін, сонымен қатар оларды қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сонымен қатар қайта тіркеу үшін алынатын алымдар;
жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеуге құқығы мен онымен шарт жасау үшін алынатын алымдар;
жылжитын мүлік және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасы кепілдігін мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар;
сыртқы (визуальды) жарнаманы аудандық маңыздағы жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдарында және елді мекендерді орналастыру үшін алынатын төлемдер;
консулдық алымдар мен республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 4-21-1. Зарегистрировано Управлением Айыртауского района Северо-Казахстанской области 18 января 2010 года N 13-3-112. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28 июня 2012 года N 68)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.06.2012 N 68)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 758 755,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 372 472 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 074 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 30 372 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 352 837,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 739 984 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 489,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 364 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 874,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 25 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 25 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 718,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  26 718,6 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 21 364 тысячи тенге;
погашение займов – 874,2 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 6 228,8.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2; от 02.08.2010 N 4-26-1; от 03.11.2010 N 4-28-1
2. Установить, что доходы бюджета района на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
фиксированного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттік акция пакеттеріне дивиденттері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмысты, қызметті) жүзеге асырудан түсетін түсімдері;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастырған мемлекеттік сатып алулар жүргізуден түсетін ақшалар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан келесі түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
ауыл шаруашылығына арналған жер учаскелерінен басқа жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. Аудан бюджетінің кірістері мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін келесі түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудан әкімдігінің жеке меншігі болып табылатын, шұғыл басқарымдағы немесе коммуналдық кәсіпорындардың шаруашылық қарауындағы мүліктік кешен, өзге мемлекеттік мүлік түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды сатудан түсетін түсімдер.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2010 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 1 772 272 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. Аудан бюджетінде 5 қосымшаға сәйкес 2010 жылға селолық округтар бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
9. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша 2010 жылы мұқтаж азаматтардың жеке категорияларына төлем тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына, «Өзін-өзі тану» пәні бойынша орта білім беру ұйымдарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 6130 мың теңге;
2) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 13450 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында, әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 17 873,9 мың теңге;

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов государства:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата района.
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района на 2010 год в сумме 1 772 272 тысячи тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2010 год согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2010 год согласно приложению 6.
10. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 6130 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего образования по предмету «Самопознание»;
2) 13450 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
3) 17 873,9 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шарларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуге – 156,3 мың теңге;
5) зпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 12 915 мың теңге;
6) селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету бойынша шараларды іске асыруға – 4 507 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы № 1459 Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамыту бағдарламасын іске асыруға барлығы 52 265 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 24 570 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафонды және мультимедиялық кабинеттер құруға – 27 695 мың теңге;
8) Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығымен бекітілген 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға - 24 4249 мың теңге;
9) салуға және қайта құруға:
сумен қамтамасыз ету жүйесіне – 54 605 мың теңге;
10) жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыруға – 30 847 мың теңге;
11) мемлекеттік басқарма деңгейі арасындағы өкілеттіктердің шектелуі шегіндегі берілетін функцияларды іске асыруға - 15061 мың теңге, оның ішінде:
ветеринария саласындағы атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға - 15061 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2; 2010.08.02 N 4-26-1; 2010.11.03 N 4-28-1 Шешімдерімен
12) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 26769 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ 12) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2 Шешімімен
11. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есепке алынсын:
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға - 21364 мың теңге.

4) 156,3 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
5) 12 915 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
6) 4 507 тысяч тенге - для реализации мер по социальной поддержке специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
7) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459, в сумме 52 265 тысяч тенге, в том числе:
24 570 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
27 695 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
8) на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383:
24 4249 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
9) на строительство и реконструкцию:
системы водоснабжения - 54 605 тысяч тенге;
10) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 30 847 тысяч тенге;
11) на реализацию передаваемых функций в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления – 15061 тысяча тенге, в том числе:
15061 тысяча тенге - на содержание подразделений исполнительных органов в области ветеринарии.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2; от 02.08.2010 N 4-26-1; от 03.11.2010 N 4-28-1
12) 26769 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Пункт 10 дополнен подпунктом 12) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2
11. Учесть в бюджете района на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 21364 тысячи тенге.

12. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) білім беру жүйесін ақпараттандыруға – 6500 мың теңге;
2) жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыруға – 18952 мың теңге;
3) азаматтардың жеке категорияларына санаторий-курорттық емделуге – 810 мың теңге;
4) (облыстың Ұлы Отан соғысы ардагерлері делегациясының Астана қаласы мен Мәскеу қаласындағы шеруге қатысуға) бірыңғай киімдерді сатып алуға – 75 мың теңге;
5) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан Соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай бір жолғы материалды көмек төлеуге – 1 187 мың теңге;
6) Саумалкөл селосында су құбыр жүйелерін салуға және қайта құруға – 50 051 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2; 2010.08.02 N 4-26-1; 2010.11.03 N 4-28-1 Шешімдерімен
7) көмір сатып алуға – 6449 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2 Шешімімен
8) 2713 мың теңге «Ұрпақтар қоры» тууды ынталандыру бойынша Бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік көмек төлеуге.
Ескерту. 12-тармақ 8) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.08.02 N 4-26-1 Шешімімен
9) 15000 мың теңге – жарғы капиталын көбейтуге.
Ескерту. 12-тармақ 9) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.11.03 N 4-28-1 Шешімімен
13. 2010 жылғы аудан бюджетінде Солтүстік Қазақстан облыстық маслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы «2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджет және аудандар, Петропавл қаласының бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы» № 4/3 шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған, әлеуметтік салық және жеке салық салудың салық салу базасының өзгерулерінің есебімен бюджеттік салада еңбек ақысын төлеу қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке 84928 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2 Шешімімен
13-1. Жыл басына қалыптасқан аудан бюджетінің бос қалдықтар қаржысы есебінен аудан бюджетінің шығыны 7-қосымшаға сәйкес 6 228,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.04.06 N 4-23-2 Шешімімен

12. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 6500 тысяч тенге – на информатизацию системы образования;
2) 18952 тысяч тенге – на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
3) 810 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан;
4) 75 тысяч тенге - на приобретение единой одежды (для участия делегации ветеранов Великой Отечественной войны области в парадах города Астаны и города Москвы);
5) 1 187 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
6) 50 051 тысяча тенге – на развитие и реконструкцию водопроводных сетей в селе Саумалколь.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2; от 02.08.2010 N 4-26-1; от 03.11.2010 N 4-28-1
7) 6449 тысяч тенге - на приобретение угля.
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2
8) 2713 тысяч тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений.
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 8) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области  от 02.08.2010 N 4-26-1
9) 15000 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала.
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 9) в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2010 N 4-28-1
13. Предусмотреть в бюджете района на 2010 год трансферты в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/3 «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, города Петропавловска на 2008-2010 годы» в сумме 84 928 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2
13-1. Утвердить в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 6 228,8 тысяч тенге согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2010 N 4-23-2

14. 2010 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010.11.03 N 4-28-1 Шешімімен
15. 2010 жылы бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт азаматтық қызметкерлерінің, қызметтің осы түрімен қалалық жағдайларда айналысатын азаматтық қызметкерлердің
жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын және тарифтік ставкаларын жиырма бес пайыздан кем емес жоғарылату белгіленсін.

14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2010 N 4-28-1
15. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

17. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер 1000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
18. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихаттың XXІ                   Аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрағасы               хатшысы
П. Гораль                                  Қ. Хамзин
Аудандық мәслихат сессиясының

17. Установить в расходах бюджета района на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере 1000 тенге.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель ХХI                           Секретарь
очередной сессии                           районного маслихата
районного маслихата
П. Гораль                                  К. Хамзин
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата

4413
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
156,3
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
22638,9
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1689
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
326709
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11155
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
9133
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
122
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21254
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
21254
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
294300
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
244249
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
50051
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
57917
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
17192
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
17192
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26624
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5623
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
12725
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
7949
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
327
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9231
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4413
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
156,3
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
22638,9
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
1689
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
326709
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11155
008
Освещение улиц населенных пунктов
9133
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
122
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21254
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21254
467
Отдел строительства района (города областного значения)
294300
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
244249
006
Развитие системы водоснабжения
50051
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
57917
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
17192
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
17192
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5623
003
Поддержка культурно-досуговой работы
12725
006
Функционирование районных (городских) библиотек
7949
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
327
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9231
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

5216
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4015
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4870
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
689
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4181
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96840
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8058
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8058
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
34177
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16100
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
359
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
296
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
12915
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
4507
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
54605
012
Су шаруашылығының объектілерін дамыту
54605
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
4767
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4767
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4767
12
Көлiк және коммуникация
16638
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16638
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
10000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6638
13
Басқалар
21682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6307
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6307
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
3857
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5216
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
4015
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4870
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
689
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4181
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96840
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8058
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8058
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
34177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
16100
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
359
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
296
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
12915
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
4507
467
Отдел строительства района (города областного значения)
54605
012
Развитие объектов водного хозяйства
54605
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
4767
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4767
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
4767
12
Транспорт и коммуникации
16638
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16638
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6638
13
Прочие
21682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6307
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
3857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2600
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7117
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7117
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
4154
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4154

452
Отдел финансов района (города областного значения)
2600
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2600
458
Отдел жилищно-
коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-
коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7117
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
4154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
4154