Тіс протездеуге әлеуметтік көмекті беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 25 қыркүйектегі N 344 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 қазанда N 13-4-91 тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 15 шілдедегі № 172 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 15.07.2010 № 172 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 31-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға жеңілдіктер беру және әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңының 20-бабына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тіс протездеуге әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) осы санаттағы азаматтарға көрсетілсін:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға.
2. Әлеуметтік көмекті беру үшін анықталсын:
тіс протездеу құнының көлемінде (құнды металдар мен металлопластика, металокерамика, металлоакрилдардан басқа) тағайындалады;
аудан бюджетінен бөлінген қаражатының шегінде көрсетіледі;
осы қаулының 1-тармағында көрсетілген Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының аумағында тұрақты өмір сүретін және тіс протездеуге мұқтаж болған тұлғаларға беріледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары З.Ж. Молдағанаповқа жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Тастеміров

О предоставлении социальной помощи на зубопротезирование
Постановление акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 25 сентября 2009 года N 344. Зарегистрировано Управлением юстиции Акжарского района Северо-Казахстанской области 27 октября 2009 года N 13-4-91. Утратило силу постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 15 июля 2010 года № 172
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 15.07.2010 № 172.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстана от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстана от 28 апреля 1995 года № 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь на зубопротезирование (далее – социальная помощь) следующим категориям граждан:
участникам Великой Отечественной войны;
инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны.
2. Определить, что социальная помощь:
назначается в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила);
оказывается за счет средств, выделенных из бюджета района;
предоставляется лицам, указанным в пункте 1 настоящего постановления, постоянно проживающим на территории Акжарского района Северо-Казахстанской области и нуждающимся в зубопротезировании.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Молдаганапова З.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района А. Тастемиров