2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 24/144 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 20 қаңтарда N 13-6-136 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 36/208 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.12.22 N 36/208 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік кодексінің 9, 75-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 1, 2, 3-қосымшаға сәйкес 2010-2012 жылдарға, соның ішінде 2010 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 1 912 807,6 мың теңге;
соның ішінде
салықтық түсімдерден - 185 997 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден - 925 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 24 123 мың теңге;
трансферттер түсімінен - 1 707 762,6 мың теңге;
2) шығындар - 1 911 232,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 13 105 мың теңге;
соның ішінде
бюджеттік несиелер - 8 901 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу - 247 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар сальдосы - 5 880 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 6000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер - 120 мың теңге;
5) тапшылық (профицит) - -17 410 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру бюджеттің (профицитін пайдалану) -   17 410 мың теңге;
қарыздар түсімі - 17 410 мың теңге;
қарыздар жабу - 0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары - 4 305 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; 2010.08.04 N 32/191; 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
2. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салық түсімдері есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
біржолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығы;
жергілікті бюджетке 100 пайыз енгізілген әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың мүлік салығы;
жер салығы;
жеке және заңды тұлғалардың көлік құралдарына салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер, республика бюджетіне енгізілетін акциздерден басқа;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін алым;
кәсіпкерлік қызметті жүргізгені үшін алымдар, республика бюджетіне енгізілетін алымынан басқа;
мемлекеттік баж, республика бюджетіне енгізілетін мемлекеттік баж және консулдық жиыннан басқа.

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 24/144. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 20 января 2010 года N 13-6-136. Утратило силу - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2010 года N 36/208
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 22.12.2010 N 36/208
В соответствии со статьей 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 912 807,6 тыс. тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 185 997 тыс. тенге;
неналоговые поступления - 925 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 24 123 тыс. тенге;
поступления трансфертов - 1 707 762,6 тыс. тенге;
2) затраты - 1 911 232,6 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 13 105 тыс. тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 8 901 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов - 247 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 5 880 тыс. тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 6 000 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 120 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -17 410 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: -  17 410 тыс. тенге;
поступление займов - 17 410 тыс. тенге;
погашение займов - 0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 305 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; от 04.08.2010 N 32/191; от 05.11.2010 N 35/203
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога в размере 100 процентов зачисляемых в местный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканских бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсімдер;
өзге де салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджет кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін.
5. Аудандық бюджет кірістерінің мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін.
6. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін – 1 350 073 мың теңге сомасында берілетін субвенциялар қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
6-1. Жергілікті орындаушы органдарының резервін 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ 6-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.08.04 N 32/191; 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
7. Аудан бюджетіне 2010 жылға облыс бюджетінен трансферттер қарастырылсын:
«2008-2010 жылдарға облыс бюджеті мен аудан бюджеті арасында жалпы сипатты трансферттер көлемі туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Мәслихатының шешімімен бекітілген жалпы сипатты трансферттер есебінен қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығына салық салу базасының өзгеру есебімен бюджет сферасында еңбек ақы қорының өзгеруіне байланысты 60 902 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
8. 2010 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін арнайы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 4218 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарын орта білімнен кейінгі институттарын, «Өзін-өзі тану» пәні бойынша біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
2) 4948 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3) 4259 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және күнкөріс минимум мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
4) 50 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету үшін;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи финансовых активов государства.
6. Предусмотреть на 2010 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района – 1 350 073 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
6-1. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме   0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2010 N 32/191; от 05.11.2010 N 35/203
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год трансферты в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/3 «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, г. Петропавловск на 2008-2010 годы» в сумме 60 902 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
8. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 4218 тыс. тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
2) 4948 тыс. тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 4259 тыс. тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
4) 50 тыс. тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

5) 18048,6 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін;
6) аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта даярлауға 15480 мың теңге сомасында (әлеуметтік жұмыс орындарын ашуға – 7440 мың теңге, жастар практикасының бағдарламасын кеңейтуге – 8040 мың теңге);
7) 2004 жылғы 11 қазанынан № 1459 Қазақстан Республикасы Президентінің «2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасы туралы» Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 28902 мың теңге;
- 12285 мың теңге – бастауыш, негізгі, орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
- 16617 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін ашуға;
8) 15372 мың теңге – ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдардың құрылымдарын ұстауға;
9) 46225 мың теңге – Жарғайын ауылында Пресновка топтық су құбырының құрылысына 17162 мың теңге, Николаевка ауылында 29063 мың теңге сомасында;
10) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
11) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 2783 мың теңге сомасында;
12) эпизоттыққа қарсы іс-шараларды өткізуге 9707 мың теңге сомасында;
Аталған сомалардың бөлінуі 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; 2010.08.04 N 32/191; 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
13) 48429 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стртегиясын жүзеге асыру шеңберінде білім нысандарына күрделі және ағымдағы жөндеу өткізу үшін;

5) 18048,6 тыс. тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
6) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 15480 тыс. тенге (на создание социальных рабочих мест – 7440 тыс. тенге, на расширение программы молодежной практики – 8040 тыс. тенге);
7) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы утвержденную Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459 «О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы» в сумме 28902 тыс. тенге, в том числе:
12285 тыс. тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего образования;
16617 тыс. тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений начального, основного среднего и общего образования;
8) 15372 тыс. тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
9) 46225 тыс. тенге – на строительство отвода от Пресновского группового водопровода к селу Жаргаин в сумме 17162 тыс. тенге, к селу Николаевка в сумме 29063 тыс. тенге;
10) исключен - решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
11) на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2783 тыс. тенге;
12) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме  9707 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; от 04.08.2010 N 32/191; от 05.11.2010 N 35/203
13) 48429 тыс. тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов образования, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;

Ескерту. 8-тармақ 13) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.08.04 N 32/191 Шешімдерімен
14) 9035 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтерінде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру үшін;
Ескерту. 8-тармақ 14) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.08.04 N 32/191 Шешімдерімен
15) 15038 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде инженерлі-коммуникациялық инфражүйені жөндеу және елді мекендерді сәулеттендіру үшін.
Ескерту. 8-тармақ 15) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
9. Аудан бюджетінде республикалық бюджеттен 2010 жылға арналған ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 13352 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердің бөлінуі қарастырылсын.
Аталған сомалардың бөлінуі 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 35/203 Шешімімен
10. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылсын:
1) 4800 мың теңге – ауданның (облыстық маңызы бар қала) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру үшін;
2) 540 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер және кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендерге, жеңілдіктер және кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген басқа да тұлғаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар, Қазақстан Республикасының алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар, Совет Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері, 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-інде апат зардабын жоюға қатысушылар арасынан көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасына шеттету және қоныс аудару аймағынан көшірілген тұлғалар үшін;

Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 13) в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2010 N 32/191
14) 9035 тыс. тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 14) в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2010 N 32/191
15) 15038 тыс. тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 15) в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2010 N 35/203
9. Предусмотреть в бюджете района распределение бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов на 2010 год в сумме 13352 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2010 N 35/203
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 4800 тыс. тенге - на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения);
2) 540 тыс. тенге - на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей награжденных подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, герои Советского Союза, герои Социалистического труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республике Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;

3) 1 102 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмек төлеу үшін;
4) 20 009 мың теңге – білім ұйымдарын ағымдағы ұстау үшін;
5) 24165 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде білім нысандарына күрделі және ағымдағы жөндеу өткізу үшін;
6) 10000 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде қала мен елді мекендерде көшелерді, аудандық маңызы бар автомобильді жолдарды жөндеу және ұстау үшін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.08.04 N 32/191; 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
7) 678 мың теңге «2010-2014 жылдарға арналған ұрпақтар қоры» Солтүстік Қазақстан облысында туып көбеюшілікті ынталандыру бойынша бағдарлама туралы» Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 164 қаулысымен бекітілген «Ұрпақтар қоры» туып көбеюшілікті ынталандыру бойынша бағдарлама шеңберінде әлеуметтік көмек төлеу үшін.;
Ескерту. 10-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.08.04 N 32/191 өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 35/203 Шешімдерімен
«Көрсетілгендердің сомаларын бөлу «2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» мәслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
11. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында ауылдық елді мекендерінде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге, бір алушыға бір мың теңге мөлшерде жанар май сатып алу бойынша төлемдер белгіленсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 35/203 Шешімімен
12. 2010 жылы мемлекеттік қызметшілерге және мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне, қазынашылық кәсіпорындардың қызметкерлеріне толық көлемде жалақысын төлеу қамтамасыз етілсін.
13. Аудандық бюджеттің қаражаттар есебінен қалалық жағдайда қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелерді алуға құқығы бар ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдары бекітілсін.

3) 1102 тыс. тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
4) 20009 тыс. тенге – на текущее содержание организаций образования;
5) 24164 тыс. тенге - на капитальный, текущий ремонт объектов образования, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
6) 10000 тыс. тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках региональной занятости и переподготовки кадров.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2010 N 32/191; от 05.11.2010 N 35/203
7) На выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений» утвержденной постановлением акимата Северо-Казахстанской области 1 июля 2010 года № 164 «О Программе по стимулированию рождаемости в Северо-Казахстанской области «Фонд поколений» на 2010-2014 годы» в сумме 678 тыс. тенге.;
Сноска. Пункт 10 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.08.2010 N 32/191; с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2010 N 35/203
«Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата «О районном бюджете на 2010-2012 годы»;
11. Установить в расходах бюджета района на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере одной тысячи тенге на одного получателя.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2010 N 35/203
12. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
13. Установить повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим  социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
14. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе көтеру үшін бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен 2010 жылға арналған аудандық бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
15. 5-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттерді орындау барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайды.
16. 6-қосымшаға сәйкес бағдарламалар шегінде селолық округтер бойынша шығыстар белгіленсін.
17. 7-қосымшаға сәйкес жеке санатты мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету шығыстары белгіленсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
17-1. Аудандық бюджет қаражатының қаржылық жыл басында жинақталған бос қалдықтары есебінен, 8 қосымшаға сәйкес 4305 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын;
Ескерту. 17-тармақ 17-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
17-2. Аудандық бюджет шығындарында 452 006 «Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 қаржылық жылдағы республика бюджетінен бөлінген 18,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен бөлінген 0,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын;
Ескерту. 17-тармақ 17-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
17-3. Аудандық бюджет шығындарында 452 016 «Тағайындалған мақсаты бойынша пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 қаржылық жылдағы республика бюджетінен бөлінген 265,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджетінен бөлінген 612,6 мың теңге сомасында тағайындалған мақсаты бойынша пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын.
Ескерту. 17-тармақ 17-3 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 27/168 Шешімімен
18. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының
хатшысы (СҚОЕАМ)                           Б. Шериязданов
КЕЛІСІЛДІ: 2009 ж. 28.12.
Есіл ауданы бойынша
Салық басқармасының бастығы (ЕАСБ)         Р. Аңбаев
Экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы (ЭБЖБ)                   Г. Стороженко
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 24/144 шешіміне 1-қосымша
Есіл ауданының 2010 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
14. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 4.
15. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
16. Установить расходы по сельским округам в разрезе программ, согласно приложению 6.
17. Установить расходы на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
17-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 4305 тыс. тенге согласно приложению 8;
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
17-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных в течение 2009 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 18,2 тыс. тенге, областного бюджета в сумме 0,8 тыс. тенге по бюджетной программе 452 006 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов;
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
17-3. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат использованных не по целевому назначению в течение 2009 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 265,2 тыс. тенге, областного бюджета в сумме 612,6 тыс. тенге по бюджетной программе 452 016 «Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов.
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 27/168
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии, секретарь
Есильского районного маслихата
Северо-Казахстанской области (ЕРМСКО)      Б. Шериязданов
СОГЛАСОВАНО: 28.12.2009
Начальник
Налогового управления
по Есильскому району (НУЕР)                Р. Анбаев
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования (ОЭБП)           Г. Стороженко
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 24/144
Есильский районный бюджет на 2010 год

4 318
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
50
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
22 258,60
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
700
012
Жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша қоғам көлігінде (таксиден басқа) жол жүру жеңілдігі түрінде білім ұйымдарында күндізгі оқу түріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге әлеуметтік қолдау
700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 692
001
Халық үшін әлеуметтік бағдарламалардың жұмыс бастылығын қамтамасыз ету облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
14 039
011
Жәрдемақы мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтердің төлем ақысы
653
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
22 972
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 497
012
Сумен қамтамасыз ету және су бұрғыштар жүйесінің жұмыс істеуі
400
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) коммуналдық меншігінде тұратын жылы желістер қанауды ұйымдастыру
59
030
Аймақтық жұмыс басылық стратегиясын орындау және кадрларды қайта даярлау шеңберінде инженерлі-
коммуникациялық инфражүйені жөндеу және елді мекендерді сәулеттендіру
15 038
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 475
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
4 192
016
Елді мекендердің тазалығын қамтамасыз ету
475
017
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқтарды жерлеу

4318
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
50
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас( отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденных медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
22258,6
06
471
Отдел образования,физической культуры и спорта района (города областного значения)
700
06
464
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
700
06
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14692
06
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
14039
06
451
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22972
07
Жилищное хозяйство
07
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15497
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
400
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
59
07
458
030
Ремонт инженерно-
коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
15038
07
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7475
07
458
015
Освещение улиц в населенных пунктах
4192
07
458
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
475
07
458
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных