Заңды тұлға білгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеу жөнінде
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 13 сәуірдегі N 88 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 мамырда N 13-9-93 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 20 қазандағы N 345 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігінің 2009.10.20 N 345 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы «Діни наным мен діни бірлестіктердің бостандығы туралы» Заңының 6-2 бабы 2) тармақшасына сәйкес Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтарды тіркеуді қамтамасыз ету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шағын діни топтарды Мағжан Жұмабаев ауданының аумағында есепті тіркеу бойынша уәкілетті орган ретінде «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі белгіленсін.
2. Шағын діни топтар болып заңды тұлға белгілері жоқ және заңды тұлға мәртебесімен Қазақстан Республикасының діни бірлестіктерінің біріне құрылымдық тұрғыда қатысты тіркеуге алушы органда есептік тіркеуге жататын жергілікті діни қауымдар танылады.
3. Шағын діни топ оны тіркеуге алатын органда шағын діни топ туралы мағлұматтар есебінің журналына енгізу жолымен есептік тіркеуге қойылған сәтінен бастап діни қызметті жүзеге асыру құқығына ие болады.
4. Шағын діни топтарды есепті тіркеу үшін оның басшысы немесе уәкілетті тұлға тіркеуге алатын органға мынадай құжаттарды тапсырады:
1) 1-қосымшаға сәйкес есептік тіркеуге қою туралы өтініш;
2) тіркелетін шағын діни топ оған құрылымдық тұрғыда қатысты болып табылатын, заңды тұлға мәртебесі бар діни бірлестік жарғысының көшірмесі.
5. Есептік тіркеу шағын діни топ туралы мәліметтерді 2-қосымшаға сәйкес арнайы қатаң есептілік журналына енгізу жолымен жүзеге асырылады.
6. Есептік тіркеу құжатты тапсырған күннен бастап 15 күннен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
7. Есепке алу журналына мәліметтер енгізілгеннен кейін тіркеуге алушы орган шағын діни топтың басшысына немесе уәкілетті тұлғаға 3-қосымшаға сәйкес есептік тіркеуге қойылғаны туралы тиісті анықтаманы береді.

Об учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2009 года N 88. Зарегистрировано Управлением юстиции района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области 20 мая 2009 года N 13-9-93. Утратило силу - постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 октября 2009 года N 345
Утратило силу - постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.10.2009 года N 345
В соответствии с подпунктом 2) статьи 6-2 Закона Республики Казахстан от 15 января 1992 года № 1128 «О свободе вероисповедания и религиозных объединениях», в целях обеспечения регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить уполномоченным органом по учетной регистрации малочисленных религиозных групп на территории района Магжана Жумабаева государственное учреждение «Отдел внутренней политики района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
2. Малочисленными религиозными группами, подлежащими учетной регистрации в регистрирующем органе, признаются местные религиозные общины, не имеющих признаков юридического лица и структурно относящиеся к одному из религиозных объединений Республики Казахстан со статусом юридического лица.
3. Малочисленная религиозная группа приобретает право на осуществление религиозной деятельности с момента ее постановки на учетную регистрацию в регистрирующем органе путем занесения в журнал учета сведений о малочисленной религиозной группе.
4. Для учетной регистрации малочисленной религиозной группы ее руководитель либо уполномоченное лицо предоставляет в регистрирующий орган следующие документы:
1) заявление о постановке на учетную регистрацию, согласно приложению 1;
2) копию устава религиозного объединения, имеющего статус юридического лица, к которому структурно относится регистрируемая малочисленная религиозная группа.
5. Учетная регистрация осуществляется путем занесения сведений о малочисленной религиозной группе в специальный журнал строгой отчетности согласно приложению 2.
6. Учетная регистрация осуществляется в срок, не превышающий 15 дней со дня подачи документов.
7. После внесения сведений в журнал регистрации малочисленных религиозных групп регистрирующий орган выдает руководителю либо уполномоченному лицу малочисленной религиозной группы соответствующую справку о постановке на учетную регистрацию, согласно приложению 3.

8. Шағын діни топ жергілікті уәкілетті органында діни бірлестік ретінде әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін өзінің қызметін нақты тоқтатқан жағдайда немесе діни бірлестіктің филиалы мен өкілдігінің есептік тіркеуінен өткеннен кейін есептік тіркеуден алынады.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ж.П Мұсақұловаға жүктелсін.
10. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енеді.
Аудан әкімі                                А.Сапаров
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы 13 сәуірдегі
№ 88 қаулысына 1-қосымша
__________________________
(өтінішті тіркеуші органның
__________________________
атауы, мекен-жайы)
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың
есептік тіркеуге тұрғызу туралы
өтініш
_____________________________________________________
(топ басшысының тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________________
(діни топтың атауы, оның діни ұстанымы)
______________________________________________________
(кәмелетке толған мүшелерінің саны)
______________________________________________________
(діни топтың мекен-жайы мен діни құрылыстың бар болуы)
______________________________________________________
(өз қызметін жүзеге асыратын аумақ)
Қолы
Күні
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы 13 сәуірдегі
№ 88 қаулысына 2-қосымша
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтарды тіркеу
журналы
р/с
Тіркеу нөмірі мен тіркелген күні
Діни топтың атауы
Діни топтың діни ұстанымы және оның діни орталыққа жатуы
Діни топтың мекен-
жайы
Діни топтардың қызметінің ауданы
1
2
3
4
5
6
Діни құрылы-сының (ғиба-
дат ету) бар болуы
Топ басшысы-
ның немесе танысты-
руға өкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, олардың мекен-
жайы, телефон нөмірі
Нөмірдің тіркелуі туралы анықтама-ны толтырған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
Тіркеу туралы анықтаманы алған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен қолы
Топтың кәмелетке толған мүшелері-
нің саны
Шағын діни топтар-дың есептен шығару мәліметтері
7
8
9
10
11
12
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы 13 сәуірдегі
№ 88 қаулысына 3-қосымша
_____________________________________________________
(өтінішті тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың
есептік тіркеу қою туралы
____________ анықтама
200_ жылғы «___» ___________ берілді
Діни топтың атауы ___________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Топты тіркеуге алған
органның басшысы                        Қолы
Мөр

8. Малочисленная религиозная группа снимается с учетной регистрации в уполномоченном органе в случае фактического прекращения своей деятельности либо после прохождения в органах юстиции государственной регистрации как религиозного объединения или учетной регистрации филиала и представительства религиозного объединения.
9. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Мусакулову Ж.П.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Аким района                                А.Сапаров
Приложение 1
к постановлению акимата района
№ 88 от 13 апреля 2009 года
___________________________
наименование и адрес органа
___________________________
регистрирующего заявление
Заявление
о постановке на учетную регистрацию малочисленной религиозной группы, не имеющей признаков юридического лица
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя группы)
_______________________________________________________________
(наименование религиозной группы, ее вероисповедная принадлежность)
_______________________________________________________________
(количество совершеннолетних членов)
________________________________________________________________
(адрес религиозной группы и наличие культового сооружения)
_________________________________________________________________
(территория, в пределах которой она осуществляет свою деятельность)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подпись
Дата
_____________
Приложение 2
к постановлению акимата района
№ 88 от 13 апреля 2009 года
ЖУРНАЛ
регистрации малочисленных религиозных групп,
не имеющих признаков юридического лица
Регистра-ционный номер и дата регистра-ции
Наименова-ние религиоз-
ной группы
Вероиспо-
ведная принадлеж-ность религиоз-
ной группы и принадлеж-
ность к религиоз-
ному центру
Местона-
хождение
религиоз-
ной группы
Район деятель-ности религи-
озной
группы
1
2
3
4
5
6
Наличие культо-вого (молит-венно-
го)
соору-
жения
Фамилия, имя, отчество руководи-теля или уполномо-ченного представ-лять группу, его адрес, номер телефона
Фамилия, имя, отчествоЛица, запол-
нявшего справку о регист-
рации
Фамилия, имя, отчество и подпись лица, получивше-го справку о регистра-
ции
Количест-во совершен-нолетних членов группы
Сведения о снятии с учета малочис-
ленной религиоз-ной группы
7
8
9
10
11
12
Приложение 3
к постановлению акимата района
№ 88 от 13 апреля 2009 года
___________________________
наименование и адрес органа
___________________________
регистрирующего заявление
СПРАВКА
о постановке на учетную регистрацию малочисленной религиозной группы не имеющей признаков юридического лица
№ _________
Выдана «________» _________________________ 200__ года
наименование малочисленной религиозной группы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа
зарегистрировавшего группу                      Подпись                                                                         печать