Шал ақын ауданының мемлекеттік мекемелерімен "Мал басы туралы мәлімет" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 2 ақпандағы N 17 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 ақпанда N 13-14-71 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 27 қарашадағы N 356 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2012.11.27 N 356 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдеулер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңы 1 бабы9-1 бабы15-1 бабына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің тұрпатты стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558, «Жеке және
заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің бекітілуі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулыларына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шал ақын ауданының мемлекеттік мекемелерімен «Мал басы туралы мәлімет» мемлекеттік қызмет көрсетудің берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік
күн аяқталғаннан кейін күшіне енеді.
Аудан әкімі                                        А. Әмрин
Аудан әкімдігінің 2009 жылғы
2 ақпан № 17 қаулысымен
бекітілді
«Мал басы туралы мәлімет» мемлекеттік қызмет көрсетудің СТАНДАРТЫ 1. Жалпы ереже
1. Берілген стандарт мал басы туралы мәлімет алу үшін анықтама берудегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (келесіде - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің үлгісі: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңдарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1 қосымшада нұсқалған мемлекеттік мекемелермен көрсетіледі (ілгеріде – ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты).
5. Мал басы туралы мәліметті беру мемлекеттік қызметтің аяқталу формасы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (ілгеріде – өтініш берушілер).

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Сведения о поголовье скота" государственными учреждениями района Шал акына
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2009 года N 17. Зарегистрировано Управлением юстиции района Шал акына Северо-Казахстанской области 24 февраля 2009 года N 13-14-71. Утратило силу - постановлением акимата района Шал акын Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2012 года N 356
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата района Шал акын Северо-Казахстанской области от 27.11.2012 N 356
В соответствии со статьми 19-115-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Сведения о поголовье скота» государственными учреждениями района Шал акына.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Амрин
Утвержден
постановлением акимата района
от 2 февраля 2009 года № 17
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
«Сведения о поголовье скота» 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче сведений о поголовье скота (далее – государственная услуга).
2.Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О государственной статистике», Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-11 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах».
4. Государственную услугу оказывают государственные учреждения, указанные в приложении 1 к настоящему стандарту (далее – отдел сельского хозяйства и аппараты акимов сельских округов).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача справки, содержащей сведения о поголовье скота.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - заявители).

7. Мемлекеттік қызмет көрсету келесі мерзімдерге белгіленген:
1) өтінушінің қажетті құжаттарды тапсыру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 30 минут;
2) қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейінгі кезекте тұрудың ең көп уақыты: 30 минут;
3) құжаттарды алудағы кезекте тұрудың ең көп уақыты: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін жүргізіледі
9. Осы стандартқа 1 қосымшада нұсқалған мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, сонымен қатар оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараттары ғимараттарының стендтарында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету дүйсенбіден жұмаға көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібі бойынша алдын ала жазылусыз және жұмыс күннің ішінде тез қызмет көрсетіледі.(сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00- ден 14-00-ге дейін).
11. Ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараттарының күту залы, құжаттарды толтыру орны бар, қажетті құжаттар тізбесімен және оларды толтыру үлгілерімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін арызданушы ұсынады:
1) қабылдау жүргізетін маманымен берілетін өтініш, бланк;
2) Қазақстан Республикасының азаматының жеке куәлігі (төлқұжаты), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (заңды тұлғалар үшін), тіркеу орны бойынша Шал ақын ауданы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы, Сергеевка қаласы, Желтоқсан 31 көшесі мекен-жайы бойынша беріледі жұмыс және қабылдау кестесі: дүйсенбі – сенбі, сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін, үзіліссіз, телефон 8-715-34-2-73-80.
13. Барлық қажетті өтініштер бланкілері қабылдау өткізетін маманда.
14. Осы стандартқа 1 қосымшада нұсқалған 12 тармақта тізбеленген құжаттар ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты ұсынылады.
15. Құжатты тапсырған өтінушіге қабылданған күні және орындалу мерзімі көрсетілген үзбелі талон беріледі.
16. Қызмет көрсетудің әдісі жеке бару арыз беруші қабылданған шешім туралы жазбаша түрде, пошта бойынша немесе осы стандартқа 1 қосымшада нұсқалған ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты маманында жеке қабылдауда хабарландырылады.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стенде в кабинете отдела сельского хозяйства и на стендах в зданиях аппаратов акимов сельских округов, находящихся по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в районной газете «Новатор».
10. Государственная услуга оказывается с понедельника по пятницу. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания в течении всего рабочего дня (с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов).
11. Помещения отдела сельского хозяйства и аппаратов акимов сельских округов имеют зал ожидания, места для заполнения документов, оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявителю необходимо представить следующие документы:
1) заявление, бланк которого выдается специалистом отдела сельского хозяйства и аппарата акима сельского округа, производящим прием;
2) удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (паспорт), свидетельство о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц), выдаются по месту регистрации по адресу: Центр обслуживания населения по району Шал акына, город Сергеевка, улица Желтоксан, 31, график работы и приема: понедельник – суббота с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, телефон 8-715-34-2-73-80.
13. Формы заявлений для получения государственной услуги выдаются по адресам, указанным в Приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в отдел сельского хозяйства и аппараты акимов сельских округов, указанные в приложении 1 к настоящему стандарту.
15. После сдачи всех необходимых документов заявитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения заявителем государственной услуги.
16. Доставка результатов оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении. Конечный результат оказания услуги выдается при личном посещении специалистов отдела сельского хозяйства и аппаратов акимов сельских округов, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.

17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін себеп болған негіздердің толық тізбесін көрсету нақты стандарттың 12 бөлімінде белгіленген құжаттарды өтінушінің бермеуі.
3. Жұмыс қағидасы
18. қызметті тұтынушыға қатысты басшылық жасайтын мемлекеттік органның жұмыс қағидалары:
1) сыпайылық;
2) кәсіптілік;
3) жеделдік;
4) ақпаратты дұрыс түсіндіру;
5) өтініш берушінің құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығы;
6) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандарттың қосымшасында көрсетілген сапалылық пен қол жеткізушілік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа да субъектілердің жұмыстары бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қол жеткізушілігінің көрсеткіштерінің мақсатты тағайындалуы жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы топтармен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымдық тұлғаның іс-әрекетіне шағымдану және шағымды дайындауда жәрдем көрсету тәртібі осы стандартың 1-қосымшасында нұсқалған ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты түсіндіріледі;
«Шал ақын ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесімен мекенжайы: 151300, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победы көшесі, 35 үй, кабинет 301, телефонының нөмірі 8-715-34-2-12-55, электрондық поштасы shalakyn-akimat@sko.kz.
22. Шағым беріледі осы стандартың 1 қосымшасында нұсқалған ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты басшылары;
Шағым беріледі аудан әкімі аппаратының басшысының мекенжайы: 151300, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка
қаласы, Победы көшесі, 35 үй, кабинет 301, телефонының нөмірі 8-715-34-2-12-55, электрондық поштасы shalakyn-akimat@sko.kz.
23. Шағымның түскендігін растайтын құжат болып, арыздың
қабылданғаны туралы тіркеу журналында тіркелген талон болады, онда берілген шағымға жауапты алудың орны мен мерзімі көрсетілген. Шағым
қаралуы туралы ақпараты болады.
6. Байланыс ақпарат
24. Осы стандартың 1 қосымшасында нұсқалған ауыл шаруашылығы бөлімі және селолық округтер әкімдерінің аппараты басшылары;
«Шал ақын ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесімен басшысының мекенжайы: 151300, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победы көшесі, 35 үй, кабинет 305, телефонының нөмірі 8-715-34-2-12-55, электрондық поштасы shalakyn-akimat@sko.kz, сайт: http://www.shn.sko.kz.

17. В оказании государственной услуги может быть отказано в случае непредставления заявителем необходимых документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуются государственные органы по отношению к потребителю услуг:
1) вежливость;
2) профессионализм;
3) оперативность;
4) доступное разъяснение информации;
5) конфиденциальность информации о содержании документов заявителя;
6) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа отдела сельского хозяйства и аппаратов акимов сельских округов ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченного должностного лица и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются в отделе сельского хозяйства и аппаратах акимов сельских округов, указанных в Приложении 1 к настоящему стандарту;
в государственном учреждении «Аппарат акима района Шал акына», адрес 151300 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35, кабинет 306, телефон 8-715-34-2-12-43, адрес электронной почты  shalakyn_akimat@sko.kz.
22. Жалоба на специалистов подается на имя руководителей отдела сельского хозяйства и аппаратов акимов сельских округов, указанных в Приложении 1 к настоящему стандарту;
жалоба на действия (бездействия) руководителей государственных учреждений, указанных в Приложении 1 к настоящему стандарту подается в государственное учреждение «Аппарат акима района Шал акына», по адресу: 151300 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35, кабинет 301, телефон 8-715-34-2-12-41, адрес электронной почты: shalakyn_akimat@sko.kz.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон о принятии заявления, зарегистрированный в журнале регистрации, в котором указываются срок и место получения ответа на поданную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону или при личном посещении должностного лица принявшего заявление.
6. Контактная информация
24. Руководители отдела сельского хозяйства и аппаратов акимов сельских округов, указанные в Приложении 1 к настоящему стандарту;
Руководитель государственного учреждения «Аппарат акима района Шал акына», по адресу: 151300 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35, 02кабинет 305, телефон 8-715-34-2-12-55, адрес электронной почты: shalakyn_akimat@sko.kz., сайт: http://www.shn.sko.kz.

25. Басқа қажетті ақпаратты тұтынушы 8-715-34-2-70-76 телефоны бойынша алуына болады.
«Мал басы туралы мәлімет»
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына
1 қосымша
Аудан аумағында «Мал басы туралы мәлімет» мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік мекемелердің ақпараты
Мемлекеттік мекемелердің атаулары
Мекен-жайы, телефоны, электрондық адресі
Ауыл шаруашылығының бөлімі
Ауыл шаруашылығының бөлімі
«Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
151300 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победы көшесі, 35 8-715-34-2-06-96 кабинет № 214 dshshlk@mail.ru
Селолық округтер әкімдерінен аппараттары
Селолық округтер әкімдерінен аппараттары
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Афанасьев селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151301 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Афанасьев селолық округі, Афанасьев селосы 8-715-45-2-25-24
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Аютас селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151300 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Аютас селолық округі, Қаратал селосы 8-715-34-2-53-23
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Городецк селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151302 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Городецк селолық округі, Городецк селосы 8-715-34-2-37-19
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Жаңажол селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151309 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Жаңажол селолық округі, Жаңажол селосы 8-715-34-2-42-43
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Кривощеков селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151304 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Кривощеков селолық округі, Кривощеков селосы 8-715-34-2-43-69
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Октябрь селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151306 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Октябрь селолық округі, Октябрь селосы 8-715-34-2-34-83
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Приишим селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151307 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Приишим селолық округі, Повозочное селосы 8-715-34-2-91-32
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Новопокров селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі

25. Другую полезную информацию потребитель может узнать по телефону 8-715-34-2-74-00.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Сведения о поголовье скота»
Информация о государственных учреждениях оказывающих государственную
услугу «Сведения о поголовье скота» на территории района
Наименование
государственных учреждений
Адрес, телефон,
электронный адрес
Отдел сельского хозяйства
Отдел сельского хозяйства
Государственное учреждение «Отдел сельского хозяйства района Шал акына»
151300 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35 8-715-34-2-06-96 кабинет № 214, dshshlk@mail.ru
Аппараты акимов сельских округов
Аппараты акимов сельских округов
Государственное учреждение «Аппарат акима Афанасьевского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151301 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Афанасьевский сельский округ, село Афанасьевка
8-715-45-2-25-24
Государственное учреждение «Аппарат акима Аютасского сельского округа района Шал акына Северо- Казахстанской области»
151300 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Аютасский сельский округ, село Каратал
8-715-34-2-53-23
Государственное учреждение «Аппарат акима Городецкого сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151302 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Городецкий сельский округ, село Городецкое
8-715-34-2-37-19
Государственное учреждение «Аппарат акима Жанажолского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151309 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Жанажолский сельский округ, село Жанажол 8-715-34-2-42-43
Государственное учреждение «Аппарат акима Кривощековского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151304 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Кривощековский сельский округ, село Кривощеково 8-715-34-2-43-69
Государственное учреждение «Аппарат акима Октябрьского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151306 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Октябрьский сельский округ, село Октябрьское 8-715-34-2-34-83
Государственное учреждение «Аппарат акима Приишимского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151307 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Приишимский сельский округ, село Повозочное 8-715-34-2-91-32
Государственное учреждение «Аппарат акима Новопокровского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»

151305 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Новопокров селолық округі, Новопокровка селосы 8-715-34-2-47-82
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Семипол селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151308 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Семипол селолық округі, Семиполка селосы 8-715-34-2-32-68
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Ступин селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі

151305 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Новопокровский сельский округ, село Новопокровка 8-715-34-2-47-82
Государственное учреждение «Аппарат акима Семипольского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151308 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Семипольский сельский округ, село Семиполка 8-715-34-2-32-68
Государственное учреждение «Аппарат акима Ступинского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»

151309 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Ступин селолық округі, Ступинка селосы 8-715-34-2-22-46
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Сухорабов селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
151310 Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сухорабов селолық округі, Сухорабовка селосы 8-715-34-2-53-33
«Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Юбилейный селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі

151309 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Ступинский сельский округ, село Ступинка 8-715-34-2-22-46
Государственное учреждение «Аппарат акима Сухорабовского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»
151310 Северо-Казахстанская область, район Шал акына, Сухорабовский сельский округ, село Сухорабовка 8-715-34-2-53-33
Государственное учреждение «Аппарат акима Юбилейного сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области»